logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podkręcanie AMD Sempron 2200 na płycie ASRock K7VT4A+ - porady i wskazówki

25 Sty 2005 10:19 2862 6
REKLAMA
  • #1 1167858
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #2 1167934
    kazik70
    Poziom 28  
    Posty: 1375
    Pomógł: 53
    Ocena: 73
    Szukaj!!! Szukaj!!! Szukaj!!! Szukaj!!! Szukaj!!!
    Wszystko jest już na forum po kilka razy.
    W prawym gurnym rogu masz przycisk !!!!!SZUKAJ!!!!!
  • REKLAMA
  • #3 1168317
    Vpuchaty
    Poziom 11  
    Posty: 5
    Witam!! ja mam Semprona 2200+ na Asusie A7V880...
    fabrycznie 9x166 vcore 1,6 a u mnie spokojnie chodzi jako 2800+ czyli
    227x9=2052Mhz vcore 1.65 Wentylatorek Slienser Collermaster ok 2200obr./min. Chodzi bardzo stabilnie na tych ustawieniach a temp to:
    30 w spoczynku a max do 45 w stresie!!! :):):)
  • #4 1168973
    olo128
    Poziom 12  
    Posty: 27
    Pomógł: 4
    Najlepiej jak wejdziesz do biosa i zmienisz FSB prawdopodobnie masz ustawione 166 polec troche wyzej moze na 180 jak odpali sproboj dalej jak ci sie uda juz podkrecic to sprawdzaj procka programem prime95 :) jak przejdzie bez bledow tzn jest super mysle ze powinien Ci wstac do 200 fsb bez zmiany vcore ja mam 210X9,5 co daje mi 2 ghz
    ps kontroluj temperature jak za szybko wzrasta przystopoj i staraj sie by nie przekroczyla 60 stopni w stresie :) pozdro napisz co uczyniles

    Dodano po 4 [minuty]:

    Vpuchaty napisał:
    Witam!! ja mam Semprona 2200+ na Asusie A7V880...
    fabrycznie 9x166 vcore 1,6 a u mnie spokojnie chodzi jako 2800+ czyli
    227x9=2052Mhz vcore 1.65 Wentylatorek Slienser Collermaster ok 2200obr./min. Chodzi bardzo stabilnie na tych ustawieniach a temp to:
    30 w spoczynku a max do 45 w stresie!!! :):):)

    hmmm..
    na jakich pamiatkach wykreciles go a co do 9x227 to jest 2043 mhz chyba ze zle licze :)
    pozdro
  • REKLAMA
  • #6 1172745
    Bolas
    Poziom 15  
    Posty: 214
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Ja mam semprona 2300+ Na 2,0 ghz pracuje stabilnie bez podnoszenia napięcia i mam w stresie 42 stopnie.
  • REKLAMA
  • #7 1172956
    Vpuchaty
    Poziom 11  
    Posty: 5
    olo128 napisał:
    na jakich pamiatkach wykreciles go a co do 9x227 to jest 2043 mhz chyba ze zle licze :)
    pozdro


    Witam!! co do tego fsb w biosie mam ustawione 227 ale pokazuje mi jako Sempron 2200+ (2.05GHz). A soft dodany do plytki głównej "AsusProbe" pokazuje mi fsb 228X9=2052MHz!!!??? :) :).
    Co do pamiątek to 512/400 CL 2.5 Infeon kręcą się synchronicznie z prockiem :)
    Pozdro !!!!!

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy podkręcania procesora AMD Sempron 2200+ na płycie głównej ASRock K7VT4A+ z chipsetem KT400A. Użytkownicy zalecają zwiększenie częstotliwości magistrali FSB z domyślnych 166 MHz do około 180-200 MHz, przy zachowaniu mnożnika 9x, co pozwala osiągnąć stabilne taktowanie około 2 GHz bez konieczności podnoszenia napięcia zasilającego (vcore). Zalecane jest monitorowanie temperatury procesora, która powinna nie przekraczać 60°C pod obciążeniem, a optymalna temperatura pracy to około 30-45°C. Do testowania stabilności polecany jest program Prime95. Wskazano również, że pamięci RAM 512 MB DDR400 CL2.5 (Infineon) pracują synchronicznie z procesorem podczas podkręcania. Wentylator aluminiowy o prędkości 4200 obr./min i niskim poziomie hałasu (30,6 dBA) zapewnia odpowiednie chłodzenie. Podkreślono znaczenie odpowiedniego zasilacza oraz korzystania z funkcji BIOS do zmiany ustawień FSB. Przykłady innych konfiguracji obejmują Semprona 2200+ na płycie Asus A7V880 podkręconego do 2,05 GHz oraz Semprona 2300+ stabilnie pracującego na 2,0 GHz bez podnoszenia napięcia.
REKLAMA