logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

sempik 2200+ i Asrock K7VT4A+ , ile da radę z tego wydusić??

piotr_elblag 12 Wrz 2005 03:37 11783 38
Najlepsze odpowiedzi

Jak ustawić FSB, pamięci i napięcie, żeby Sempron 2200+ na Asrock K7VT4A+ działał stabilnie po podkręceniu?

Ustaw procesor i pamięci synchronicznie, a nie asynchronicznie: na tej płycie najlepiej zacząć od FSB 200 MHz i DDR400, bo takie ustawienie działało stabilnie u kilku osób z Sempronem 2200+ [#1820783][#1832798][#1833218] Jeśli masz wersję z „+”, płyta ma zworki FSB200/266/333/400 i po przestawieniu na 200 MHz system powinien ruszyć normalnie [#1820783][#1828769] Nie podnoś FSB zbyt wysoko bez kontroli, bo KT400/KT400A nie blokuje PCI/AGP i przy wyższych wartościach rosną częstotliwości magistral, co może powodować zwiechy albo uszkodzenie dysku i grafiki [#1820127][#1840395] W threadzie padła też uwaga, że zasilacz no-name 300–350 W może być źródłem problemów, więc warto go wymienić na porządniejszy model [#1810994][#1820127]
REKLAMA
  • #1 1810983
    piotr_elblag
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    Pamięci mam 2 x DDR 400 (PC3200) GoodRAM 512, całość na Asrocku K7VT4A+ z Biosem 26.06.2004. Narazie nie potrafię go podnieść bo ciągle się wali. FSB najmocniej nastawiłem na 195MHz (miał około 1,8GHz) i padał. Z chłodzeniem nie ma problemów, przy 1.8GHz nie idzie więcej niż 50C a płyta 30C. Próbowałem podnieść napięcie , najpierw +5% a pózniej +10%, startował, chodził ładnie ale po uruchomieniu np. GTA3 zaraz zawiasy!! Zmniejszałem o kolejne MHz i dalej to samo. DDRki chodzą na Auto ( nie wiem co dać, 2/2.5/3 CL???) a grafa to: GF-mx440 64DDR... Co robić?? Na 1.8GHz śmiga ładnie ale coś go wali?? Nie wiem co... Temp w normie, DDRki zimne, grafa OK???
  • REKLAMA
  • #2 1810994
    coal_chember
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 426
    Pomógł: 25
    Ocena: 16
    Moje pytanie?
    Jaki masz zasilacz, gdyż jest to ważne(jeśli jakiś no-name nie przekraczający 300W to możesz mieć problemy)

    Ale twoja płyta nie wspiera FSB 400Mhz, tylko max.333Mhz. Z tąd ta niestabilność systemu.
  • #3 1818419
    piotr_elblag
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    zasilacz jakiś no-name, znaczy się, ma nazwę ale nie chce mi sie go rozkręcać by zobaczyć co to jest. Pamiętam że ma 350W i sugerowany dla Pentium4 (ma też CNR). O FSB nie wiedziałem? Czyli by przetaktować muszę ustawić RAM też na 333MHz?? Obecnie CPU daje na 333 a pamięci mam DDR3200(400) i ustawiam na 400MHz...
  • REKLAMA
  • #4 1819737
    bobanr
    Poziom 14  
    Posty: 181
    Pomógł: 5
    Ocena: 20
    Ja na tej plycie nie mam problemu z uzyskaniem taktowania ponad 200 MHz, max tej plyty to 246 o ile dobrze pamietam. Jest jednak problem, chipset KT400 nie blokuje taktowania PCi i AGP, zatem takie podkrecanie(ponad 200 MHz) jest mocno ryzykowne.

    Na stale na tym sprzecie chodzi FSB na 200 MHz i ram na 200 - efektywne 400. CL i tp. nie zmieniaj, bo to nie jest markowa kosc :/

    Nie ma mnie aktualnie w domu i nie pamietam czy na tej plycie jest ustawienie zworkami czy tez jest suwak do ustawienia FSB 200...poszukaj w instrukcji.
  • #5 1819876
    nietykalny
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 788
    Pomógł: 61
    Ocena: 6
    To że w biosie FSB sięga 246Mhz świadczy jedynie o jednym... a mianowice o wyrafinowanym poczuciu humoru inżynierów Asrocka :) A tak na marginesie to miałem też tą płytkę... powiem szczeże że osiągnołem naniej 210Mhz bez żadnych większych problemów. 215 też jest osiągalne ale to już za wysoka szyna AGP/PCI
  • #6 1820127
    coal_chember
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 426
    Pomógł: 25
    Ocena: 16
    Ogólnie możesz próbować podkręcać FSB ale pamiętaj że bezpieczna granica dla PCI to max.37 .
    Po zwiększeniu FSB a co za tym idzie PCI i AGP ryzykujesz zepsuciem sprzętu w szczególności HDD (jak masz SATA to nie ryzykuj szybko siadają) żadko kiedy k.graficzna.

    Wybór należy do ciebie ja mam też na KT400 i staram się nie przekraczać PCI 37.

    A jeśli chcesz brać się pożądne kręcenie np.Drut mody. Mody L5 (masz sempka 2200+ ja też zerknij tutaj http://student.wisz.edu.pl/~mslowinski/semp1.jpg) itp. to musisz zmienić zasilacz no-name są bardzo niebezpieczne i możesz przy zbytnim obciążeniu spalić zasilacz a co za tym idzie uszkodzić swój sprzęt.


    piotr_elblag napisał:
    Obecnie CPU daje na 333 a pamięci mam DDR3200(400) i ustawiam na 400MHz...


    Robisz podstawowy błąd puszczasz proca i pamięci w asynchroniczną prace przez co tracisz na wydajności systemu, pamiętaj proc i pamięci muszą chodzić na tym samym FSB jeśli proc jest na 333 to pamięci też tak ustaw, jeśli ustawiasz proca na 333 a pamięci na 400 to twój system jest mniej wydajny, zrób doświadczenie jakimś programem.

    Powodzenia.
  • REKLAMA
  • #7 1820733
    piotr_elblag
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    tROCHĘ SIE POBAWIĘ, POCZYTAM I NAPISZE CO Z TEGO WYSZŁO. PRAWDA, PROCKA MAM NA 333 A PAMIĘĆ NA 400, ZARAZ PRZESTAWIĘ RAM NA 333, NA SZYNACH PCI NIC NIE MAM!! I NIE BEDE MIAŁ BO DZWIĘK JEST ZINTEGROWANY, A GRAFA IDZIE NA AGP. DYSK ATA100, WDC 7200... IDZIE NA UDMA5. I TERAZ PYTANKO?? ILĘ DAĆ NA START FSM??? NIE UMIEM TEZ USTAWIĆ JAKIEGOŚ PARATMETRU HIGH VOLTAGE??? JEST AUTO, LOW I FAST A TAKŻE VOLTAGE ADJUST ( +5% I +10%)???
  • #8 1820758
    nietykalny
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 788
    Pomógł: 61
    Ocena: 6
    Słuchaj szyna PCI zwana szyną wewnętrzną tyczy nie tylko portów PCI ale i agp i kodeków dzwięku na płycie karty sieciowej zintegrowanej i całego mostka południowego. To że niewidać że jest to fizycznie podpięte do portu PCI nie znaczy że nie kożysta z tej samej szyny
  • #9 1820783
    bobanr
    Poziom 14  
    Posty: 181
    Pomógł: 5
    Ocena: 20
    I wlasnie o to sie rozchodzi, ze podniesie Ci sie taktowanie AGP - standardowo to 66 MHz. Wieksze FSB wieksze taktowanie AGP i szansa, ze sie spali - nie znam jednak bezpiecznej granicy.

    Te ustawienia sluza do zwiekszania napiecia na procku - standardowo to 1.6 V. Im wieksze napiecie, tym wieksza stabilnosc systemu przy zwiekszonym taktowaniu, ale takze wieksza temp. wydzielana przez procesor.

    I jeszcze jedno - NAJWAZNIEJSZE.

    jezeli piszesz, ze masz model plyty z + na koncu to ta plyta, w przeciwienstwie do swojej poprzedniczki, tej bez + obsluguje FSB 200 MHz i DDR400...Wiec tyle proponuje ustawic na starcie.
  • REKLAMA
  • #12 1821129
    galaxy_938
    Poziom 24  
    Posty: 938
    Pomógł: 36
    Ocena: 15
    coal_chember napisał:

    Robisz podstawowy błąd puszczasz proca i pamięci w asynchroniczną prace przez co tracisz na wydajności systemu, pamiętaj proc i pamięci muszą chodzić na tym samym FSB jeśli proc jest na 333 to pamięci też tak ustaw, jeśli ustawiasz proca na 333 a pamięci na 400 to twój system jest mniej wydajny, zrób doświadczenie jakimś programem.

    Mam małe pytanko, jak mam antka 2400+ FSB133 a pamieci na 166 to jest jakaś róznica w wydajności ?
  • #13 1821427
    coal_chember
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 426
    Pomógł: 25
    Ocena: 16
    nietykalny napisał:
    http://www.asrock.com/product/product_k7vt4a%2B.htm


    Cytat:
    Chipset - Northbridge: VIA KT400A

    Coś chyba słabo szukałeś że nie znalazłeś info o chipie. Więc obsługa 400FSB zapewniona


    Ja dobrze szukałem i nawet byłem na tej samej stronie co ty, jeśli podajesz jakieś źródło to w pierw dokładnie poczytaj(nauka angielskiego się kłania i informatyki) , Wspierane FSB to 333(mowa oczywiście o procu a nie pamięciach):

    Socket A(462) for AMD processor
    VIA KT400A chipset

    1. For AMD Athlon XP FSB 333MHz processor <----- FSB 333 dla proca
    2. Supports high performance DDR400 memory <----- Typ obsługiwanej
    3. Hybrid Booster - ASRock safe overclocking
    4. AGP8X, 5.1-Ch Audio, 10/100 Ethernet LAN
    5. ASRock I/O : 4 ready-to-use USB2.0 ports


    Chyba nie rozumiesz istoty działania komputera , oczywiście można ustawić pamięci jako 400 a proca jako 333 ale już o tym wcześniej pisałem.
  • #14 1821554
    nietykalny
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 788
    Pomógł: 61
    Ocena: 6
    Widze że ciężko pojmujesz...
    Popatrz:
    chipset kt333CF wsparcie dla CPU 333 pamięci 400 posiada dzielnik 1/5
    chipset kt400 wsparcie dla CPU 333 pamięci 400 dzielnik 1/5
    chipset kt400A wsparcie CPU 400 pamięci 400 dzielnik 1/6

    pisze że jest support do 333 ... a widziałeś kiedyś proca z większym fsb początkowym (pomijam high endową wersję bartonów która i tak była limitowana)
  • #15 1822045
    coal_chember
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 426
    Pomógł: 25
    Ocena: 16
    nietykalny napisał:

    chipset kt400A wsparcie CPU 400 pamięci 400 dzielnik 1/6


    Masz racje....
    nie moge skapować skąd ty te dane bierzesz, żeby wszystkim pokazać(no ciebie wykluczmy jesteś geniuszem i wiesz lepiej niż producent) podaje link do strony VIA http://www.via.com.tw/en/products/chipsets/k7-series/kt400a/

    Wyraźnie jest napisane że VIA KT400A nie wspiera procka FSB 400Mhz tylko max 333Mhz i wspiera pamięci 400Mhz, poczytaj weź słownik w łape i wkuj do łepetyny.

    Zamieszczam zrzut z tej strony miłej lektury.
    Załączniki:
    • via.JPG (26.75 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #16 1822394
    nietykalny
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 788
    Pomógł: 61
    Ocena: 6
    Skoro ta płyta niema wsparcia dla fsb 400 to nie powinna mieć dzielnika 1/6 tylko 1/5 więc przy fsb 200 magistrala PCI powina wynieść 40MHz a AGP 80MHz. I tu mi musisz przyznać racje.

    Po pracy pójde do kolegi który ma tą samą płyte zrobie screeny z ustawień magistrali że faktycznie wynosi 33/66 przy fsb 400. Cały czas mowa o chipsecie 400A na Asrocku. I wtedy roztrzygniemy spór do końca.
  • #17 1828769
    piotr_elblag
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    Jako szef tematu uprzejmię informuje drogich Panów że ta płytka ma FSB 400MHz!!!! Nie wiem jak, ja tez myślałem że jeśli chodzi o procka to max. jest 333, a dla Ramu max. to 400!! Otwieram obudowę a tam zworki na płycie!! Obok mini instrukcja jak je ustawić dla : FSB200 FSB266 FSB333 FSB400. Ustawiłem na 400 pomimo że mam Semprona na 333. Komputer wystartował normalnie !! Lecz teraz pokazuje mi że nie jest to Sempron lecz : ATHLON 1800MHz, w Biosie, szyna jakaś ustawiona jest na AUTO:166MHz, normalnie też jest to 166MHz, pokazuje prędkość procesora jako 1811MHz ATHLON!!! Na pudełku jednak od tej płyty pisze coś innego, że jest to FSB333 z DDR400????????? Dziwne ,co?? Zgłupiałem po waszych postach a że pamiętałem o płycie, że jest na niej 400MHz, rozkręciłem i ???? No jest 400MHz. Procesor lekko sie zaczął grzać (normalnie jest około 38042C) teraz 50-53C ale to chyba w normie jak na Sempa,co?
    Narazie zostawiam go na takich ustawieniach, RAM wracam spowrotem na 400 (z 333) i zobaczymy jak to pochodzi!
  • #18 1832798
    Marcin Socha
    Poziom 12  
    Posty: 46
    Pomógł: 3
    Ocena: 15
    Przez moje ręceprzewinęło się kilkanaście tych płyt- wszystkie z sempronami 2200. Za każdym razem ustawiałem 400 MHz dla procka i pamięci i działało idealnie (12 godzin torture test). Temperatura w spoczynku wzrastała o ok. 3 stopnie. Nikt nie napisał że dla Via KT400 najlepsza wydajność przy synchronicznym taktowaniu procka i pamięci. Czasami dla lepszego chłodzenia dokładałem drugi wentylator pod zasilaczem. Zasilacz w zależności od reszty: grafika, napędy itp. Polecam Fortron- tani i stabilny.

    Przepraszam- coal_chember już o tym pisał.
  • #19 1833218
    piotr_elblag
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    i FAKTYCZNIE, OSTRE TORTURY W BENCHMARKACH, MEM TEST 100%OK, PAMIĘCI NA CL2, FAST LINK,DDR 400, PROCEK NA 200MHz (TERAZ TO ATHLON XP 1800) I JEST VERRY GOOD. ZAWIASY MU MINĘŁY JAK RĘKA ODJĄŁ!!! NAWET W GIERKI IDZIE JAK BURZA,LECZ JEDNAK WIDZĘ ŻE GEFORCE PADA!!! POSTANOWIŁEM ZOSTAC NARAZIE PRZY 2200+ (W PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ JEST CELEK 2,26/533) LECZ NAJPIERW ZARYZYKUJĘ ZE STABILNOŚCIĄ. ZASILACZ MAM JAKIŚ LC300w, 300WATOWY, IDZIE DO ŻYDA A W JEGO MIEJSCE COŚ DO 50ZŁ (ZNALAZŁEM JEDNEGO CHITECHA 350W NA ALLEGRO ZA 48), KOLEJNA RZECZ TO PŁYTA. ASROCK JUŻ JUTRO SPRZEDANY. W PLANACH MAM JAKIEGOŚ GIGABYTE, ALE OZNACZEŃ TERAZ NIE PAMIETAM, JEST TUTAJ: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64108230 NO I JESZCZE JEDNA KOSTKA DDR! W PLANACH PRZEJŚCIE NA KINGSTONY (1X512DDR400 i 1X256DDR400), ZOBACZYMY CO TO ZMIENI...
  • #20 1836528
    coal_chember
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 426
    Pomógł: 25
    Ocena: 16
    Mam prośbę abyś sprawdził jakimś programem przy FSB200 taktowanie PCI i AGP.
    Jeśli pada tobie grafika po zmianie FSB to bardzo możliwe że ta płyta nie posiada dzielnika dla FSB 200.

    Z góry dziękuje .
  • #21 1836536
    Linoge
    Poziom 27  
    Posty: 1093
    Pomógł: 54
    Ocena: 44
    Cytat:
    W PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ JEST CELEK 2,26/533

    cos Ty sie z glupim na rozum zamienil ?
  • #22 1838618
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #23 1838765
    piotr_elblag
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    multipier 1/6x a PCI speed 33MHz, tyle z Sandry2005 (ikona Mainboard) Jak zrobić zdjęcia pulpitu i tu zamieścić??? Jak co to pokaże że idzie na 400 i PCI sie nie podniosło!!!! Jest 33MHz!!
  • #24 1839253
    Linoge
    Poziom 27  
    Posty: 1093
    Pomógł: 54
    Ocena: 44
    jeden maly szczegol te programy czesto sie myla ... ale calkiem mozliwe ze to mobo wspiera fsb200 ... z tym ze moze nie na kazdym da sie to osiagnac ;]
  • #25 1840158
    coal_chember
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 426
    Pomógł: 25
    Ocena: 16
    Teraz jestem bardzo ciekaw dlaczego firma nie podała takiej informacji do wiadomości publicznej, gdyż na stronach ECS i VIA nie ma informacji o wsparciu dla FSB200. A wszystkie moje informacje pochodzą z ich stron.
  • #26 1840395
    piotr_elblag
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    A dzisiaj zrobiłem jeszcze inny numer, poprostu przetaktowałem go jeszcze na FSB o 22MHz do góry!!!!!! Efekt!! Narazie jadę tak od kilku godzi, obejrzałem juz film i troche zabawy w GTA!! Jeszcze nie zawisł wiec myślę że jest OK!! W tej chwili, częstotliwość procesora to !!!! 2007MHz ( FSB z 200 dałem na 222) , dalej się boję!! Temperatura waha się w przedziale od 45-49C a płyta 28-29C! Dałem też większy wiatrak na CPU... Boże, nie wierzę własnym oczom! Serio Panowie! To idzie na FSB 222MHz, częstotliwość dla PCI teraz około 39MHz, AGP poszło z 66 na 73 ale stabilności nie ubyło! Narazie ani razu sie nie zawiesił, przyśpieszył przy starcie!! Przez cały czas, gdy WinXP startował, ta kreska w logo startowym przechodziła 6razy (pełne przejście) i dopiero widziałem napis ZAPRASZAMY! Teraz po 3 razie na chwilę staje (diodki od klawiatury [wszystkie] sie na chwilkę włączają) i po tym idzie jeszcze 1.5raza i startuje ZAPRASZAMY! Te zapraszamy normalnie trwa około 3,8sek (mierzyłem stoperem 4razy na FSB200) a teraz trwa 2,3 - 2,5sek ( też cztery razy stoperem). Zyskał jakby kilka sekund???? Nie wiem dlaczego, jak bym sie znał to bym nie pytał. Częstotliwości sprawdzałem tym razem w Sandrze 2005, w Sandrze 2004, w jakimś 3Dmark2001 (z p2p go pociągnąłem) i jeszcze na jakimś innym. Nie wiem dlaczego producent nie pisze o tym że ojna idzie na FSB200??? Są trzy możliwości: 1. Sami o tym nie wiedzą; 2. Siedzą cicho i po czasie wypuszczą to samo lecz na pudełkach z FSB200(400) i będą sprzedawać jako nowość ; 3. Być może po czasie jadąc na FSB400 płyta poprostu pada (jeszcze nie wiem) i nie chcieli robić sobie takiej reklamy. No bo co innego?? U mnie jak narazie (a męczę go od rana) idzie OK.
  • #27 1840500
    Jaroff
    Poziom 27  
    Posty: 902
    Pomógł: 89
    Ocena: 26
    Drodzy koledzy - od kiedy to chipset ma dzielniki - to rola PLL. Jeśli Via pisze że kt400 chidzi na 333, to znaczy, że na takiej częstotliwości był testowany i chodzi cacy, co nie oznacza, że producent płyty nie może zastosować fsb 200 czy 250, jeśli przetestował chipset i nie sprawiał problemu. Jako ciekawostka link do opisu płyty na kt400, w której pll ma dzielnik 1/7 - fsb=233! ;)
    http://www.lostcircuits.com/motherboard/tyan_s2495/3.shtml
  • #28 1841225
    piotr_elblag
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    Dodaję kilka zrzutów (no, załapałem jak je zrobić) dla tych którzy nadal nie wierzą!! Można zerknąć na model Płyty i na resztę! Informuję, iz tak jak wcześniej mówiłem! Jest teraz na FSB200 + przetaktowanie o 22MHz. Razem jedzie na 222MHz i pokazuje prędkość 2.0GHz
    Załączniki:
    • sandra3.jpg (91.13 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • sandra2.jpg (89.1 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • sandra1.jpg (94.32 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • pulpit.jpg (63.8 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #29 1842586
    Linoge
    Poziom 27  
    Posty: 1093
    Pomógł: 54
    Ocena: 44
    poprosimy o test na prime oraz link do orb cpuz ;]
  • #30 1842813
    piotr_elblag
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 2
    Ocena: 6
    ja jestem raczej początkujący , i nie wiem o co Ci za bardzo chodzi z tym testem i linkiem, jak powiesz coś szerzej, zobaczymy... Prime?? jakis program?

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy możliwości podkręcania procesora Sempron 2200+ na płycie głównej Asrock K7VT4A+ z chipsetem VIA KT400A oraz stabilności systemu przy różnych ustawieniach FSB i pamięci DDR400 (PC3200) GoodRAM 512MB. Użytkownik miał problemy ze stabilnością przy FSB powyżej 195 MHz, mimo podniesienia napięcia CPU o 5-10% i dobrego chłodzenia. Wskazano, że płyta oficjalnie wspiera FSB do 333 MHz dla procesora i DDR400 dla pamięci, a próby ustawienia FSB 400 MHz mogą powodować niestabilność, głównie z powodu braku odpowiednich dzielników dla magistral PCI i AGP, co skutkuje podwyższonym taktowaniem tych magistral i ryzykiem uszkodzenia sprzętu. Dyskusja ujawniła, że płyta posiada zworki do ustawiania FSB na 200, 266, 333 i 400 MHz, jednak stabilne działanie przy FSB 400 MHz jest wątpliwe i zależy od konkretnego egzemplarza płyty oraz zastosowanego procesora. Zalecane jest synchronizowanie taktowania procesora i pamięci (np. CPU i RAM na 333 MHz), aby uniknąć asynchronicznej pracy i spadku wydajności. Użytkownicy podkreślali znaczenie jakości zasilacza (odradzano no-name o mocy 300W, polecano Fortron lub inne stabilne modele). Testy stabilności (m.in. benchmarki, testy pamięci) potwierdziły, że ustawienia FSB 200 MHz i RAM DDR400 z procesorem Sempron 2200+ dają stabilną pracę i dobre wyniki temperaturowe. Próby podkręcania do FSB 222 MHz (około 2 GHz CPU) również były możliwe, choć z wyższą temperaturą i ryzykiem niestabilności. W planach użytkownika było wymienienie płyty na model Gigabyte oraz modernizacja pamięci do Kingston DDR400. Dyskusja zawierała także wyjaśnienia dotyczące roli dzielników PLL w ustawieniach FSB, PCI i AGP oraz wpływu podkręcania na stabilność i bezpieczeństwo sprzętu.
REKLAMA