Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet za 800zł na studia, internet + office

16 Wrz 2012 21:52 3093 20
  • Poziom 17  
    Jak w temacie szukam tabletu do 800zł, tablet będzie służył do przeglądania internetu, multimedia, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, czasem gry itd. ważne żeby miał program office pakiety biurowe bo są potrzebne na studiach i żeby była możliwość podłączenia drukarki.
    Szukałem i znalazłem Prestigio MultiPad 9,7″ PMP5097CPRO który jest wart swojej ceny co prawda jest troszkę droższy ale jakoś skołuje parę złotych.

Zależy mi żeby miał 10" wyświetlacz taki żeby były widoczne dobrze kąty czyli matryca IPS, dobrze zbudowany, solidny, miał wytrzymałą baterie najnowszy system bez lagów najlepiej, min 1GHz procesor fajnie jakby był dwurdzeniowy:) , min 1 GB RAM, Wi-Fi USB, ten model zaproponowany przez ze mnie nie ma 3G i to duży minus bo ja będę korzystał z internetu na studiach a nie zawsze będę miał dostęp do neta
    Może coś pomożecie wybrać. Ewentualnie coś droższego ale ciężko z kasą.
  • PCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    tak ale laptop za taka cenę 800zł to ma 1GB RAM'u cienki procesor i Windowsa 7 i wszystko muli jak cholera.
  • Poziom 43  
    I myslisz ze na tablecie bedzie lepiej to chodzilo?
  • PCBway
  • Poziom 42  
    bolinio3 napisał:
    tak ale laptop za taka cenę 800zł to ma 1GB RAM'u cienki procesor i Windowsa 7 i wszystko muli jak cholera.
    Za niecałe 1000zł są używki laptopów pokroju HP 630. Miażdży to wydajnością wszelkie wynalazki "tabletopodobne". Nie wiem do czego komuś tablet na studiach... Kompatybilność softu marna (a na studiach wszystko pod Win), wygoda zerowa (maleńka matryca, nawet dokupione klawiatury są niewygodne, mierna wydajność na Android).

BTW: 1024x784 i 1200MHz procesor? Już widzę jak to działa... Samsung Galaxy Mini 2, którego posiadam akurat radzi sobie z 320x480 przy 800MHz. 1024x784 to PIĘĆ RAZY wyższa rozdzielczość, a procesor dosłownie tylko trochę wydajniejszy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    bolinio3 napisał:
    pisze że można pendrive podłączyć, a nie wiecie czy można podłączyć klawiaturę??

Wybaczcie ale po prostu nie mogłem się oprzeć:
    Tablet za 800zł na studia, internet + office
    ŹRÓDŁO

Na laptopie za 800zł też możesz zainstalować Androida, sensowne tablety (o ile takie w ogóle są) z modemem 3G zaczynają się gdzieś od 1400zł. Jeśli potrzebne Ci urządzenie do pracy a nie dla szpanu, to nawet netbook się lepiej sprawdzi, nie mówiąc o ultrabooku.
  • Poziom 17  
    Człowieku ten tablet chce moja dziewczyna uparła sie że chce tablet no to chce jej kupić jak najlepszy.
    Myśle o modelu MODECOM Free Tab 9702 jest na allegro za 850zł.
    a co do laptopa to jakiego laptopa kupię za 800zł??
  • Poziom 30  
    Tego Tracera za 800 zł możesz dostać w wersji 16GB. Mam takiego i jako domowy gadżet sprawdza się bardzo dobrze.
    Co do pytania o laptopa, to przecież powyżej masz odpowiedzi.
  • Moderator Samochody
    Padła już propozycja całkiem fajnego DELLa D630... masz komputer na którym można normalnie pracować, a na tablecie co zrobisz - możesz sobie co najwyżej pocztę sprawdzić (z odpisywaniem na klawiaturze ekranowej to już tak średnio) albo zagrać w Angry Birds... i tak prędzej czy później dokupi do niego klawiaturę, mysz i podstawkę i będzie go używała jako laptopa, bardzo słabego laptopa, działającego pod kontrolą Androida, który dobrze się sprawdza w smartfonach ale nie na laptopie, poza Google Docs nie ma na to nawet sensownego pakietu biurowego.

Tablet jest fajny jako gadżet, ale nie nadaje się jako podstawowe narzędzie pracy...
  • Poziom 17  
    moja dziewczyna uparła się i kupuje tablet MODECOM Free Tab 9702 ja z tego nie będę korzystał. Tyl nie orientuje się ktoś jak tam wygląda na androidzie ten pakiet office? Już nawet proponowałem jej brata laptopa ASUS 1215N za 900zł ale niestety nie wytłumaczy jej
  • Poziom 42  
    bolinio3 napisał:
    Tyl nie orientuje się ktoś jak tam wygląda na androidzie ten pakiet office?
    Nijak. Odczytuje, od biedy coś edytować można, ale na klawiaturze ekranowej to istna mordęga.
    bolinio3 napisał:
    Już nawet proponowałem jej brata laptopa ASUS 1215N za 900zł ale niestety nie wytłumaczy jej
    Wróci z płaczem jak nie będzie mogła napisać prostego referatu czy zanotować czegokolwiek.
  • Poziom 17  
    Zobaczymy tablet już zamówiony.
  • Poziom 11  
    nie prościej było poszukać Asusa Transformer z klawiaturą? Znam człowieka który an tym pracuje i nie narzeka... Ale nie wiem jak z budżetem :(
  • Poziom 17  
    Tablet już kupiony MODECOM FreeTAB 9702 i powiem że jest super fajny działa dobrze i nie tnie.
  • Poziom 11  
    na alledrogo cenowo porównywalny z nexus 7 czemu więc się na niego zdecydowałeś?
  • Poziom 17  
    No bo to było za nim wyszedł nexus 7 niestety;)
  • Poziom 11  
    jasne, ten tablet ma modem 3g?
  • Poziom 9  
    ja zakupilem nie dawno tracera neo za 700 pln i stwierdzilem ze jak sie chce juz kupywac takie zabawki to tylko ipad albo jakis asus lub samsung bo reszta to zamulone badziewia
  • Poziom 11  
    dla mnie ipad to pomyłka jak wszystko ixxx

obserwuję Nexusy Asusa, mam cichą nadzieję, że zejdą z ceną jak tylko 32GB z 3G zadomowią się w polsce.