Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

c 330 - Niskie ciśnienie oleju

27 Wrz 2012 14:40 12807 9
 • Poziom 13  
  Witam
  Jakiś czas temu założyłem wskaźnik ciśnienia oleju. Zrobiłem to ponieważ na wolnych obrotach zapalała się kontrolka ciśnienia oleju.
  Po założeniu wskaźnika i pierwszym odpaleniu silnika kontrolka zgasła ale wskaźnik nie pokazał żadnej wartości. Po stopniowym zwiększaniu obrotów wskazówka zaczynała się ruszać. Przy maksymalnych obrotach miałem 4 bary(silnik miał około 60 stopni), ale przy 90 stopniach mam już tylko 2 bary. Na wolnych obrotach wskaźnik pokazuje 0 i zapala się kontrolka.
  Jakie powinno być ciśnienie na wolnych obrotach?
  Gdzie szukać przyczyny tak niskiego ciśnienia? Wystarczy wymiana oleju na polecany olej turdus(w tej chwili zalany jest superol cc) ?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 15  
  ciśnienie mierzy się na obrotach większych niż 2000obr/min
  wymiana oleju i filtra jest wskazana i regulacja pompy olejowej
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 13  
  Dzisiaj sprawdziłem dokładnie ciśnienie. Przy rozgrzanym silniku i 2000obr/min przez około 3 minut ciśnienie było poniżej jednego bara.
 • Użytkownik usunął konto  
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Albo wyeksploatowany silnik.
  Przeprowadź pomiar ciśnienia pewnym manometrem bezpośrednio na silniku.
 • Specjalista Maszyny Rolnicze
  Filtr nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli nie będzie drożny to otworzy się w nim zawór a olej i tak popłynie do magistrali. Ciśnienie oleju mierzy się i na niskich i na wysokich obrotach. Wartości minimalne dla sprawnego, zdrowego silnika są podane w instrukcji. W twoim przypadku można powiedzieć że nie ma ciśnienia. Według instrukcji w całym zakresie obrotów powinno być 1,5-5 bara. Sprawdź pompę oleju i zawór przelewowy na początek. Jaki przebieg ma silnik?
 • Poziom 13  
  Dokładnego przebiegu nie znam bo licznik motogodzin zatrzymał się na 2055. Szacuje że w tej chwili jest to około 3500mtg
 • Pomocny post
  Specjalista Maszyny Rolnicze
  Jeżeli silnik był eksploatowany zgodnie i przebieg jest choć by w okolicach 3500mth to nie wygląda to na zużycie wału i panewek bo to ma decydujący wpływ na ciśnienie oleju. Wygląda na to że micha w dół i pompa z zaworem do przejrzenia. Filtr masz pełnoprzepływowy puszke czy bąka?