Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe - co wybrać do domu?

01 Paź 2012 12:16 4863 11
  • Poziom 36  
    Witam jak w temacie poszukuję urządzenia do domu wydruk do tysiąca stron miesięcznie. 80% stanowią wydruki czarnobiałe, wymagania:
    -jak najtańsza eksploatacja (tanie zamienniki, czipy resetujące dostępne itp.),
    -mile widziany automatyczny duplex,
    -praca w sieci (mile widziane wifi, jednakże wystarczy LAN),
    -niewielkie rozmiary,
    -podajnik automatyczny.
    Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.
  • Poziom 9  
    Szukam czegoś podobnego najchętniej z formatem A3
  • Poziom 16  
    Jaki macie budżet?
  • Poziom 20  
    bmserwis napisał:
    Witam jak w temacie poszukuję urządzenia do domu wydruk do tysiąca stron miesięcznie. 80% stanowią wydruki czarnobiałe, wymagania:
    -jak najtańsza eksploatacja (tanie zamienniki, czipy resetujące dostępne itp.),
    -mile widziany automatyczny duplex,
    -praca w sieci (mile widziane wifi, jednakże wystarczy LAN),
    -niewielkie rozmiary,
    -podajnik automatyczny.
    Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Kolego przyda się trochę więcej szczegółów:

-jaki budżet
    -tylko nowe, czy nowe i używane
    -czy w grę wchodzą dwa urządzenia (kombajn mono i drukarka kolor)?
  • Poziom 9  
    jeśli chodzi o mnie to może być nawet 5 tys. PLN ale najchętniej wydam mniej :-) Sprzęt najchętniej nowy ale nie upieram się przy tym. Ciekawie wygląda np. Xerox Phaser 7400, interesujące parametry ale koszt tonerów może człowieka w szybkim tempie doprowadzić do bankructwa.
  • Poziom 16  
    Właśnie jestem po poszukiwaniach takiego urządzenia + faks dla klienta i generalnie nie ma na rynku nic ekonomicznego z nowych - z dostępnych wybrałem Brother MFC-9120CN cena około 1700 zł brutto i dostępne tanie nowe zamienniki - to przeważyło - komplet nowych zamienników to 500 zł a nie ponad 1000 ...
  • Poziom 36  
    Witam, a więc po kolei:
    - urządzenie ma być jak najbardziej kompaktowe (jest to urządzenie do domu nie do firmy - w firmie korzystam z Konica Minolta Bizhub C200, ale po pierwsze jest ono stanowczo za duże gabarytowo jeśli chodzi o zastosowanie domowe),
    -budżet? Najchętniej jak najtaniej :) Myślę, że 1000zł będzie to rozsądny kompromis,
    -może być zarówno nowe (najchętniej) jak i używane,
    -dobrze byłoby, aby było w miarę ciche, prędkość wydruku jest sprawą drugorzędną,
    -druk i skan A3 byłby dodatkowym atutem chociaż zdaję sobie sprawę iż pogodzić to z niewielkimi wymiarami oraz budżetem jest rzeczą trudną,
    -dwa urządzenia stanowczo odpadają, wolę jedno kompaktowe.

Dziękuję za zainteresowanie tematem.
  • Moderator
    Przejrzyj ofertę Canona, seria MF. Dużo tego jest.
  • Poziom 36  
    Tylko do Canona drogie są tonery (około 150zł) do Samsunga CLP-325W którego mam w domu komplet zamienników kosztuje mnie 80zł (proszek do zasypywania).
  • Poziom 16  
    Przecież za około 1000 zł nie da się kupić kolorowego lasera, z siecią, podajnikiem i duplexem ...
  • Poziom 19  
    I tu jest stara zasada im mniejsze urządzenie tym droższa eksploatacja...
    jeżeli szukasz koloru wielofunkcyjnego to zawsze strona A4 to koszt na poziomie 35-50 groszy !! gdzie taka sama strona np we wspomnianej konice to koszt 18-22 gr !! jest różnica ?!
    Więc przelicz tysiąc miesięcznie to 12 rocznie czyli przy dużej konice np c250 lub nowszej C253 (nie polecam małych konic) to toner rocznie za 200 zł kolor i 120 mono
    przy urządzeniu małym wydajności tonerów 6 tyś i cenie 350 kolor 240 mono .....
    po bardzo skomplikowanej rachubie okaże się że po 2-3 latach nadpłacasz nawet gdybyś kupił droższe większe urządzenie A3 :)

Wracając do tematu jak najtaniej to zapraszam do supermarketu i tam bez sieci cokolwiek co kosztuje 400-700 zł (np samsung) jako drukarka plus cos laserowego jako druk mono i skaner a jeżeli coś lepszego to poważne sprzęty zależnie od kwoty.. albo używane z gwarancją Konica C250, Ricoh MPC 2500, Ricoh 3235 C, lub nowsze Konica C253 Ricoh MPC 3300, :)
  • Poziom 36  
    Prosiłem o wypowiedzi osoby zajmujące się tym sprzętem, a nie teoretyzujące ponieważ to akurat każdy potrafi.
    Stanęło na tym, że kupiłem Konice Minoltę 4695MF za 600zł (z przebiegiem 25 tys. kopii) z kosztem paliwa wyniosła mnie około 700zł.
    Ma duplex sieć, ADF, fax, toner na 8 tys. wydruków komplet kosztuje 320zł.
    Tym samym ucinam dalszą dyskusję i twierdzenie, że nie da się.