Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood bt92 - Pytanie o radio kenwood bt92 sd

DaViD_HCC 01 Paź 2012 18:41 3153 11
  • #1 01 Paź 2012 18:41
    DaViD_HCC
    Poziom 11  

Witam , zakupiłem nowe radio kenwood bt92sd no i niestety mam problem ... Końcówki z radia grają normalnie , schody zaczynają się po podłączeniu wzmacniaczy . Według instrukcji radia te mają dwa sygnały , jeden w kostce , drugi luzem ( ten jest właśnie do wzmacniaczy ) . Po podpięciu sygnałów do wzmacniaczy na obydwóch wzmacniaczach świeci się protect i nie żadnej reakcji w głośnikach . Wzmacniacze na pewno sprawne , bo pod innym radiem grają normalnie . I tutaj pojawia się moje pytanie , co może być tego przyczyną ? Z góry dziękuję za odpowiedź .

0 11
  • #2 01 Paź 2012 20:10
    powalla
    Moderator CarAudio

DaViD_HCC napisał:
    Według instrukcji radia te mają dwa sygnały , jeden w kostce , drugi luzem

Możesz to rozwinąć?

0
  • #3 01 Paź 2012 21:02
    DaViD_HCC
    Poziom 11  

Chodzi o to , że jeden sygnał jest standardowo jak w innych radiach w kostce , natomiast drugi to jakby dodatkowy sygnał ( chociaż na samych koncówkach z radia nie ma znaczenia który podepne ) . Nadal nie wiem dlaczego na wzmacniaczach nie gra ; / Podpiąłem Alpine i wszystko śmiga czyli wzmaki są ok ... Jakieś sugestie , pomysły ?

0
  • #4 01 Paź 2012 21:47
    bogus1984
    Poziom 26  

Nie rozumie również... Podpiąłeś wszystko poprawnie ? Remote jakie ma napięcie, bo może coś źle ? Nie rozumie o co chodzi z tymi sygnałami, przecież sygnałowe wyjście niskiego poziomu masz w chinch, a w kostce co tam masz dodatkowego ?

0
  • #5 01 Paź 2012 22:02
    DaViD_HCC
    Poziom 11  

No dokładnie tak jak mówisz ... mam wszystko podpięte poprawnie . Sygnał od wzmacniaczy wpiąłem się w kostkę iso , a resztę standardowo . A teraz doczytałem w instrukcji , że te dwa sygnały od radia muszą być połączone razem jak podpinam wzmacniacz . I niby wszystko jest ok , radio się włącza ale w głośnikach cisza ... a na wzmacniaczach świeci protect ;/Napięcia niestety nie sprawdzę bo nie mam miernika . Obawiam się , że coś będzie nie tak z radiem ... (wtf ...nowe radio i coś takiego ? ) .

0
  • #6 01 Paź 2012 22:07
    bogus1984
    Poziom 26  

Nadal nie rozumie... Od radia masz sygnałówki RCA puszczone, tak ? Do tego powinieneś mieć Remote i wsio... Zrób lepiej zdjęcie jak masz to podłączone dokładnie.

0
  • #7 02 Paź 2012 00:40
    powalla
    Moderator CarAudio

Opisz instalację i to szczegółowo , bo postów naklepałeś i dalej jakieś dziwne rzeczy piszesz . Wiesz jak poprawnie podłączyć wzmacniacz? Jeśli tak, to masz parę kabelków do ogarnięcia i nie zapomnij przeczytać manual radia.

0
  • #8 02 Paź 2012 08:14
    hans127
    Poziom 17  

Podpięcie tego radia jest proste jak cep, ty żeś tak wszystko napisał że generalnie nie wiadomo o co komon. Nie prościej przesłać jakieś foto podłączenia??

Moje zdanie jest takie że jeśli niemasz o czymś pojęcia to się do tego nie zabieraj, od tego są warsztaty CA bądź elektryk. Już nie raz się spotkałem z ludźmi któzi daliby sobie rękę uciąć ze wszystko dobrze podłączyli a okazywało się inaczej. Sądzę że u Ciebie właśnie tak jest.

0
  • #9 02 Paź 2012 18:06
    DaViD_HCC
    Poziom 11  

hans127 napisał:
    Moje zdanie jest takie że jeśli niemasz o czymś pojęcia to się do tego nie zabieraj, od tego są warsztaty CA bądź elektryk. Już nie raz się spotkałem z ludźmi któzi daliby sobie rękę uciąć ze wszystko dobrze podłączyli a okazywało się inaczej. Sądzę że u Ciebie właśnie tak jest.

Skąd wiesz czy umiem podłączać czy nie ? Podłączałem już nie jeden sprzęt i wszystko było ok więc nie wymądrzaj się kolego .

Jeszcze raz od początku ... wzmacniacze są podłączone na 100 % dobrze , bo pod innym radiem wszystko hula . Podłączone mam tak jak na zdjęciu . No i na wzmakach świeci się protect . Rozmawiałem ze sprzedającym odnośnie tego , że coś jest nie tak i kazał mi poszukać w ustawieniach opcje włączenia wzmaka ale niestety to nic nie daje , nadal nie działa . Pewnie będzie trzeba wysłać na gwarancję ...

Kenwood bt92 - Pytanie o radio kenwood bt92 sd Kenwood bt92 - Pytanie o radio kenwood bt92 sd

Na tym zdjęciu , gdzie jest zaznaczone na czerwono pokazane są dwa sygnały . W manualu jest napisane , że to jest po prostu do łatwiejszego podłączenia sygnału do wzmacniaczy .

0
  • #10 02 Paź 2012 19:30
    bogus1984
    Poziom 26  

Słuchaj, mi tam się nie podoba ta plątanina, masz jakoś połączone 2 przewody z radia (mam Kenwooda i podłącza się normalnie pod niebieski w kostce REM i jest gitara), zresztą bierzesz miernik, i sprawdzasz gdzie się po włączeniu pojawia + 12 V. Zrób prosty test - odepnij REM przy wzmacniaczu i daj + z zasilania na niego cieniutkim kabelkiem, jak odpali poprawnie, to źle masz wpięte w kostce REMOTE. Piszesz, że 2 sygnały, a Tobie chodzi, że wzbudzenia można podłączyć pod jeden !!! z dwóch kabelków, jakie Kenio oferuje.

0
  • #11 02 Paź 2012 20:10
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Podłącz pod ten co zwykle.

0
  • #12 10 Paź 2012 19:38
    DaViD_HCC
    Poziom 11  

Okazało się tak jak przypuszczałem , że radio było uszkodzone ... wszystko miałem podłączone prawidłowo , po prostu jakaś wada fabryczna z sygnałem ( podczas pomiaru wykazało , że sygnał wychodzi pulsacyjnie , impulsami ) Dostałem drugie radio i jest ok . Dziękuję wszystkim za próbę pomocy , bo to było aż niemożliwe , że podłączone ok i nie grało .

Temat można zamknąć .

0