logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki sterownik PLC z wyjściem COM, min. 4 wejścia, do 500zł do rejestracji wejść?

juli126 07 Paź 2012 07:52 2241 9
  • #1 11385064
    juli126
    Poziom 10  
    Posty: 22
    Witam,
    szukam sterownika PLC do 500zł, który będzie miał min 4 wejscia i wyjście COM.
    Na wyjściu COM chciałbym odbierać i zapisywać w bazie, które wejście zostało włączone.
  • #2 11385137
    opamp
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 3612
    Pomógł: 266
    Ocena: 924
    S7-200 Cpu 221 nada się.
  • #3 11385347
    Zgoodie
    Poziom 26  
    Posty: 637
    Pomógł: 83
    Ocena: 80
    Festo FEC FC30 lub FC34 bardzo tanie na rynku wtórnym 300-400 zł. Mam kilka chętnie odsprzedam. Soft do obsługi jest darmowy.
  • #4 11387521
    juli126
    Poziom 10  
    Posty: 22
    Jakieś może inne propozycje ma ktoś? do sterwnika potrzebowałbym program najlepiej darmowy i łatwy w obsłudze.
  • #5 11387652
    opamp
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 3612
    Pomógł: 266
    Ocena: 924
    Mówimy o możliwościach czy cenie?
  • #6 11388453
    juli126
    Poziom 10  
    Posty: 22
    na sterownik muszę mieć gwarancje i fakturę, więc używane odpadają cena to najlepiej 500zł.Dane muszą być wysyłane przez port COM RS232 do komputera.
    Zastanawiam się jeszcze na zwiększenie ceny do 800zł, więc można też podać propozycje w tej cenie.

    Sterownik ma być używany do wykrywania otwarcia bram(4), i przez port RS232 mają być odebrane dane która brama została otwarta i zapisane w bazie danych.
    Jeśli ktoś ma jakieś inne propozycje wykrywania otwarcia bramy i zapisywania do bazy mssql, to chętnie poczytam.
  • #7 11389163
    aut0matyk

    Poziom 17  
    Posty: 199
    Pomógł: 15
    Ocena: 15
    juli126 napisał:
    na sterownik muszę mieć gwarancje i fakturę, więc używane odpadają cena to najlepiej 500zł.Dane muszą być wysyłane przez port COM RS232 do komputera.
    Zastanawiam się jeszcze na zwiększenie ceny do 800zł, więc można też podać propozycje w tej cenie.

    Sterownik ma być używany do wykrywania otwarcia bram(4), i przez port RS232 mają być odebrane dane która brama została otwarta i zapisane w bazie danych.
    Jeśli ktoś ma jakieś inne propozycje wykrywania otwarcia bramy i zapisywania do bazy mssql, to chętnie poczytam.


    Może ten sterownik będzie dobry:
    http://www.e-tronix.eu/pl_sterownik.php

    - jest faktura i gwarancja,
    - odpowiednia ilość wejść i dodatkowo wyjść,
    - jest RS232 lub 485,
    - no i cena pozwala zmieścić się w 500 zł.
    Konto firmowe:
    E-TRONIX
    ul. Ściegiennego 89/42, Kraków, 30-809 | Strona WWW: www.e-tronix.eu
  • #8 11392249
    juli126
    Poziom 10  
    Posty: 22
    Mam jeszcze jedno pytanie, czy sterowniki, które zostały tu zaproponowane mogą wysłać dane po rs232 od razu po pojawieniu się sygnału na wejściu, żebym ja nie musiał cały czas sprawdzać z aplikacji na komputerze, czy są jakieś sygnały na wejściach sterownika, wolałbym obsłużyć tylko zdarzenie przyjścia danych na port rs232.
  • #9 11392533
    aut0matyk

    Poziom 17  
    Posty: 199
    Pomógł: 15
    Ocena: 15
    juli126 napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie, czy sterowniki, które zostały tu zaproponowane mogą wysłać dane po rs232 od razu po pojawieniu się sygnału na wejściu, żebym ja nie musiał cały czas sprawdzać z aplikacji na komputerze, czy są jakieś sygnały na wejściach sterownika, wolałbym obsłużyć tylko zdarzenie przyjścia danych na port rs232.


    Sterownik SU 1.2 (z firmy E-TRONIX) można tak zaprogramować aby po pojawieniu się sygnału na wejściu cyfrowym, wysyłał dane po RS 232.
    Konto firmowe:
    E-TRONIX
    ul. Ściegiennego 89/42, Kraków, 30-809 | Strona WWW: www.e-tronix.eu
  • #10 11428326
    mdud44
    Poziom 10  
    Posty: 5
    Ocena: 1
    Swego czasu zakupiłem sobie sterownik xLogic i wyszło mnie to troszkę ponad 300zł za wersję z 8 wejściami, a widziałem, że są jeszcze mniejsze. Mój ma 2 COMy (w tym 1xRS232).

    Oprogramowanie ściągnąłem sobie ze strony producenta jeszcze zanim kupiłem, więc jak już go dostałem, to byłem w nim oblatany:P W sumie wygląda podobnie do LogoSoftu Siemensa^^

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje sterownika PLC do 500 zł z minimum 4 wejściami i wyjściem COM, który umożliwi odbieranie i zapisywanie danych o aktywacji wejść. Proponowane modele to S7-200 CPU 221 oraz Festo FEC FC30/FC34, które są dostępne na rynku wtórnym. Użytkownik preferuje nowe urządzenia z gwarancją i fakturą, a także rozważa zwiększenie budżetu do 800 zł. Wskazano również, że sterownik powinien mieć możliwość wysyłania danych po RS232 natychmiast po aktywacji wejścia. Model SU 1.2 od E-TRONIX oraz xLogic z 8 wejściami i 2 portami COM (w tym 1xRS232) również zostały wspomniane jako potencjalne opcje.
REKLAMA