logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki sterownik PLC? Kontrolki stanu wejść i wyjść.

Witkacy8 23 Maj 2007 21:44 1971 7

Podsumowanie tematu

✨ Poszukiwany jest tani i dobry sterownik PLC z konfiguracją 8 wejść i 4 wyjść, wyposażony w kontrolki stanu wejść i wyjść, w cenie do około 500 zł. Autor planuje sterować podajnikiem klepek przy klejarce oraz w przyszłości większą maszyną z około 35 wejściami i 16 wyjściami, dlatego ważna jest możliwość rozbudowy sterownika. W dyskusji zaproponowano kilka rozwiązań: Siemens S7-200, który można rozbudowywać o moduły rozszerzeń EM i programować za pomocą darmowego oprogramowania w wersji demo; Siemens LOGO jako prostsze rozwiązanie; tanie sterowniki LG, cenione przez użytkowników i dostępne w Polsce przez firmę Foster; sterowniki Samsung dostępne w ATControl, choć bez doświadczenia użytkowników; oraz sterowniki z oferty Telmatik, które są tanie i dobre, ale nie posiadają kontrolek stanu wejść/wyjść. Wskazano również, że oprogramowanie do sterowników Relpol NEED jest mało atrakcyjne. Pojawiła się sugestia, by podać więcej szczegółów dotyczących wymagań, gdyż liczba wejść może być nadmierna.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA