Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Samsung LE40C550 połączenie HDMI

bobusiek 07 Paź 2012 12:08 6093 15
  • #1 07 Paź 2012 12:08
    bobusiek
    Poziom 6  

Witam,

Mam TV samsung LE40C550 oraz kartę graficzną gigabyte GTX550 Ti

Połączyłem te dwa urządzenia kablem hdmi i na TV wyświetla mi komunikat: "rozdzielczość nie jest obsługiwana w tym telewizorze. zmień rozdzielczość"

Zmieniam w ustawieniach na każdą inną możliwą rozdzielczość ale dalej jest to samo.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki ale to też nie pomogło.

Gdzie może być problem?

PS Jeżeli połączę przez hdmi ale w karcie hdmi połączę na DVI (używając przejściówki) to TV działa normalnie.

Pozdrawiam,
    bobusiek

1 15
  • #2 09 Paź 2012 22:54
    anmedia
    Poziom 39  

Napisz co poustawiales i jak, daj screeny!

0
  • #4 10 Paź 2012 14:12
    anmedia
    Poziom 39  

Ok, w zakladce "Wyswietl stan HDCP" co masz?
    Nie mieszaj w ustawieniach, jesli ustawiasz w panelu Nvidi to panelu windowsa nie ruszaj. Windows 7 lubi wymuszac swoje ustawienia dlatego go nie ruszaj !!!

Ustaw na karcie 576p (720x576) W telewizorze wylacz AnyNet i BD Wise (jak wszystko pozniej zastartuje to stopniowo mozesz probowac i wlanczac wszystkie dodatki i ustawiac wyzsze rozdzielczosci)

Jaki masz kabel, jaka wersja? Jaka dlugosc? Jesli masz mozliwosc sprawdzenia na kablu 1,5-2m firmowym w wersji minimum 1.2 (zalecana wersja 1.3) napewno masz dluzszy niz 5m!

0
  • #5 10 Paź 2012 14:14
    egon42
    Poziom 37  

Przecież sam napis mówi że tv nie obsługuje tej rozdzielczości to tv to nie komputer trzeba zmieniać rozdzielczość i znaleźć taką jaką obsługuje tv

0
  • #6 10 Paź 2012 14:16
    anmedia
    Poziom 39  

egon42 napisał:
    Przecież sam napis mówi że tv nie obsługuje tej rozdzielczości to tv to nie komputer trzeba zmieniać rozdzielczość i znaleźć taką jaką obsługuje tv

Telewizory samsunga obsluguja rozdzielczosc 1920x1080, problem moze byc w progresywnym skanowaniu, ale taka rozdzielczosc powinien obsluzyc bez problemu.

Przyklad TYv bez problemu obsluguje 1920x1080p:

i ustawienia (TV poprawnie reaguje na wszystkie czestotliwosci od 24Hz az do 60Hz z widoczna roznica w kolorach)

bobusiek jak masz podlaczony kabel do karty? Bezposrednio HDMI do karty czy za pomoca przejsciowki HDMI-DVI. Jesli masz przejsciowke to zrob zdjecie!

0
  • #7 11 Paź 2012 00:06
    bobusiek
    Poziom 6  

dokladnie, kabel mam 5m z carrefour :P to moze byc wina kabla?

zrobilem to co mi napisalas i nadal nic..

w hdcp mam tylko napisane ze obydwa komponenty (monitor i tv) obsluguja hdcp

dobra, zamowilem nowy kabel na allegro hdmi wersja 1.4 1,8m dam odpowiedz jak sprawdze..

0
  • #8 11 Paź 2012 02:33
    anmedia
    Poziom 39  

bobusiek napisał:
    dokladnie, kabel mam 5m z carrefour :P to moze byc wina kabla?

Jak najbardziej!!!
    bobusiek napisał:

w hdcp mam tylko napisane ze obydwa komponenty (monitor i tv) obsluguja hdcp

Rozumiem ze na rysunku polaczenia maja klodke!
    bobusiek napisał:

dobra, zamowilem nowy kabel na allegro hdmi wersja 1.4 1,8m dam odpowiedz jak sprawdze..

To ze wersja 1.4 nic nie znaczy. Jesli oba urzadzenia karta i TV nie obsluguja HDMI w wersji 1.4 to zbedny wydatek. Dobry kabel HDMI kosztuje ok 100zl do 2m.

Nie odpowiedziales mi na pytanie poprzednie: "bobusiek jak masz podlaczony kabel do karty? Bezposrednio HDMI do karty czy za pomoca przejsciowki HDMI-DVI. Jesli masz przejsciowke to zrob zdjecie! "

0
  • #9 11 Paź 2012 08:31
    bobusiek
    Poziom 6  

bezposrednio hdmi-hdmi.

jezeli podlacze hdmi-dvi (przez przejsciowke) to tv smiga w full hd.. ale niestety mam tylko jedno dvi na karcie :)

0
  • #10 11 Paź 2012 09:34
    anmedia
    Poziom 39  

Czy to nie jest czasem Twoja karta Gigabyte GTX550 Ti? Z tego ca ja widze nie ma wejscia HDMI a ma za to dwa wejscia DVI!!

0
  • #12 11 Paź 2012 09:47
    anmedia
    Poziom 39  

Faktycznie, nie doczytalem tego, przepraszam.

Poczekaj na nowy kabel.

0
  • #13 16 Paź 2012 16:10
    bobusiek
    Poziom 6  

nic, to samo.. :(

0
  • #14 16 Paź 2012 16:17
    anmedia
    Poziom 39  

W takim razie dwie opcje, jedna bledne ustawienia w karcie (sterowniki) uszkodzona karta.

0
  • #15 16 Paź 2012 16:26
    bobusiek
    Poziom 6  

obstawialbym chyba jednak za tym drugim..

0
  • #16 16 Paź 2012 23:12
    anmedia
    Poziom 39  

bobusiek napisał:
    jezeli podlacze hdmi-dvi (przez przejsciowke) to tv smiga w full hd.. ale niestety mam tylko jedno dvi na karcie

Zobacz, co napisales! Zrob jeszcze tak, podlacz jak poprzednio i sprawdz czy zadziala z przejsciowka. Sprawdz kazda zakladke konfiguracji a nastepnie podepnij bezposrednio HDMI-HDMI i porownaj co sie zmienilo. O ile przy VGA moze nie zadzialac, o tyle poprzez DVI i HDMI powinno wszystko funkcjonowac poprawnie. Najpierw podepnij pod jedno gniazdo w TV, pozniej sprawdz kazde z gniazd, czy dziala.
    Napisz do pomocy gigabyta i zapytaj co sie dzieje. Na stronie produktu produktu masz napisane:
    9. Dual link DVI-I / D-sub / HDMI z obsługą HDCP

0