Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie kamery obrotowej po RC-16200

07 Paź 2012 18:26 2988 6
  • Poziom 9  
    Witam posiadam rejestrator RC-16200 ,podłączyłem pod niego kamere obrotową nieznanej mi nazwy w rejestratorze ustawiłem : protokol peldo-d po RS-485 .Z kamere wychodzi 5 przewodów a mianowicie: zasilanie 24v/2 przewody/ wizja/1 przewod/ i +rs485 i -rs488 i te przewody podlaczylem po rejestrator.Z poziomu rejestratora po wcisnieciu PTZ dziala sterowanie kamera i zoom ,naciskam inicjacje/nie wiem co to jest/ i teoretycznie moge wpisac preset ale nic to nie zmienia jak wpisuje np.preset048 .W tym samym okienku pojawia sie też Trasa,osd i auto skanowanie ale w te funkcje niemoge juz wejsc.Po zdjęciu klosza ochronnego z kamery na płytce nacisnąłem przelacznik i kamera automatycznie skanuje po jakiejs trasie teren ale jak to ustawić na potrzebne miparametry? w kamerze są jeszcze przyciski ,po wcisnieciu menu na tv pojawia sie obraz: Languge ,focus,zoom,lock i addr -te 3 pierwsze funkcje moge sie domyslec a lock i addr do czego sluzą ? Jak wybrać trase mi odpowiadającą?
    Jeszcze jedno pytanie na jednej z płytek jest listwa z wyjsciami i tam są wolne 2 piny RS485A i RS485B może pod te piny podłączyć bezpośrednio sterowanie po RS485 i wtedy będę mógł ustawić interesująca mnie trase przez pilota rejestratora?
  • Poziom 15  
    Szanowny Kolego
    Obawiam się ze do programowania presetów i trasy niezbędne jest posiadanie klawiatury sterującej do tego konkretnego typu kamery, niektóre funkcje mogą być niedostępne z Menu rejestratora, można tylko przywołać ustawione wstępnie punkty no i sterować kamerą ręcznie. Niech kolega podeśle fotki kamery (najlepiej z zewnątrz i wewnątrz - płytka) a może coś się uda ustalić.
    W kwestii oznaczeń skrótów:
    addr - służy do ustawiania adresu kamery na RS485
    lock - może oznaczać blokadę sterowania lub ustawień
  • Poziom 9  
    Witam ,dzięki za odpowiedz.Wrzucam fotki może ktoś coś doradzi.Zastanawiają mnie wolne piny 485a,485b i menu.Po wcisnieciu przycisku CP5 kamera skanuje teren z ustawień wcześniejszego własciciela rozmawiałem z nim i mówił ,że kamera bez problemu bedzie działać z moim rejestratorem . Podłaczenie kamery obrotowej po RC-16200 Podłaczenie kamery obrotowej po RC-16200 Podłaczenie kamery obrotowej po RC-16200 Podłaczenie kamery obrotowej po RC-16200
  • Poziom 15  
    Szanowny Kolego
    Sądząc po zdjęciach jest Kolega w posiadaniu kamery wolno-obrotowej model DPK07 produkcji chińskiej firmy MINKING. Mam do niej instrukcję (niestety w języku language), jeżeli to Koledze pomoże to mogę ją spróbować wstawić (objętość ok. 2 MB). Niestety wynika z niej że konieczne jest w celu zaprogramowania trasy i presetów posiadanie klawiatury.
    Proszę pamiętać że ta kamera ma ograniczony kąt obrotu do 355 stopni. Przycisk o którym Kolega pisze inicjuje test obrotu i pochylenia.
  • Poziom 9  
    Dzieki kolego moze wyslesz mi na emaila:
    Krzysieksec(malpa)op.pl

a jak jest z ta klawiatura? mam klawiature 2d z alegro obsluguje protokoly pelco.Jak dokladnie mam podlaczyc klawiature?
    Wczesniej podłaczyłem klawiature do wejscia RS485 w rejestratorze ale tylko mogłem sterowac kamera i zoomem w presety nie dało się wejś.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    W kwestii pozycji preset wczytałem się w posiadaną instrukcję i po pierwsze okazało się że to instrukcja nie od tego modelu (tytuł jest po prostu "7" P/T dome camera" a kiedy już ściągnąłem prawidłową okazało się z kolei że się że ten model kamery nie ma presetów (po prostu jest Kolega w posiadaniu prostej głowicy PT z zamocowaną kamerą z obiektywem motor-zoom zamkniętej w obudowie typu dome). Instrukcję (prawidłową) przesyłam na maila, może się przydać :o)