Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic Viera TH-42PV80P - nie reaguje na HDMI

rumpelstylckin 19 Paź 2012 11:09 11991 10
  • #1 19 Paź 2012 11:09
    rumpelstylckin
    Poziom 13  

Witam wszystkich!

Mam następujący problem- połączenie tv i dekodera dvb-t.

Telewizor Panasonic Viera TH-42PV80P
    Dekoder Cabletech URZ0090
    Kabel HDMI TechLink 1.0m v1.3

Podczas podłączania przez SCART wszystko działa jak powinno. Przy podłączaniu przez HDMI brak reakcji, no może oprócz mrugającego na telewizorze napisu wejścia "HDMI" w górnym rogu (kiedy nie ma podłączonej wtyczki, nie mruga).

Przywracanie ustawień fabrycznych tv i dekodera, zmiana gniazda HDMI (są 3), podłączanie na wyłączonym jak i na włączonym, zmiany rozdzielczości, agresja słowna i fizyczna, modlitwy do znanych mi bogów, ani składanie ofiar nie pomaga.

Dodam, że kabel i tuner sprawdziłem w sklepie. Na nowym TV zadziałały poprawnie i od razu.

Obrazek self testu plazmy:
    Panasonic Viera TH-42PV80P - nie reaguje na HDMI

Co można zrobić? W czym jest problem?

0 10
  • #2 19 Paź 2012 14:11
    stolarek_1988
    Poziom 20  

A czy w dekoderze przypadkiem nie jest wybrana opcja wyświetlania obrazu za pomocą portu RGB (niższe rozdzielczości niż HD)?? Nie znam akurat tergo dekodera, ale wydaje mi się to całkiem logiczne.

0
  • #3 19 Paź 2012 14:16
    egon42
    Poziom 37  

Sprawdził bym tv z innym urządzeniem to samo sprawdzić tuner na innym tv to coś wyjaśni.
    Tuner URZ0090 chyba ma fabrycznie wyłączone hdmi trzeba wybrać z tunera wyższą rozdzielczość np. 720p to wtedy włącza się złącze HDMI ale chyba to zrobiłeś.

1
  • #4 19 Paź 2012 14:55
    rumpelstylckin
    Poziom 13  

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Ten tuner jest bardzo ubogi w menu. Wydaje się, że oba gniazda są aktywne cały czas. Tuner i kabel podłączałem do innego telewizora w sklepie przez HDMI i działał (tzn sprzedawca wziął i wpiął i mu działało).

Niestety nie mam innego urządzenia dającego sygnał HDMI. A tak trochę głupio kupować tylko po to nowy odtwarzacz...

Czy kabel może mieć jakąś niepoprawną wersję? Być niekompatybilny akurat z tym telewizorem?

Próbowałem podłączania na niższej rozdzielczości, także nic...

0
  • #5 19 Paź 2012 15:35
    anmedia
    Poziom 39  

rumpelstylckin napisał:
    Czy kabel może mieć jakąś niepoprawną wersję?

Kabel w tej wersji jest wystarczajacy. Sprawdzilem specyfikacje na stronie (w przypadku modeli z HDReady chyba to jest norma) ze nigdzie nie ma podanej istotnej informacji czyli obsluga HDCP!. Dlatego tez najlepiej byloby gdyby ktos przyszedl do ciebie z np odtwarzaczem Bluray i podlaczyl go poprzez HDMI. Jesli nie bedzie obrazu to oznacza ze albo TV nie ma modulu HDCP albo jest uszkodzony.

Co do rozdzielczosci, znalazlem takie cos:

Formato de barrido aplicable (skalowanie do wlasciwego formatu)

525 (480)/60i - sí
    525 (480)/60p -sí
    625 (576)/50i - sí
    625 (576)/50p - sí
    750 (720)/50p - sí
    750 (720)/60p - sí
    1125 (1080)/50i - sí
    1125 (1080)/60i - sí
    1125 (1080)/24p (solo HDMI) - sí
    1125 (1080)/50p (solo HDMI) - sí
    1125 (1080)/60p (solo HDMI) - sí

Dokladna specyfikacja Twojego TV.

Jak widac w zadnej lini ani w dokumentacji ani slowa na temat obslugi HDCP. Tak ze najlepiej bedzie podlaczyc inne urzadzenie (DVD,BluRay - tylko nie kamery z wyjsciem HDMI).

0
  • #6 19 Paź 2012 16:24
    rumpelstylckin
    Poziom 13  

Rozumiem. No to będę szukać jakiegoś innego źródła sygnału dla HDMI.

A taka rzecz- plazma ma wejście VGA.
    Czy podłączając jakiś kabel HDMI (z tunera) <-> VGA (do plazmy) będą duże straty jakości? No bo ta plazma obsługuje i tak tylko 1080. W jakiej rozdzielczości to będzie, jeśli w ogóle będzie? Czy lepiej "nie idźcie tą drogą"? :)

Pozdrawiam serdecznie

0
  • #7 19 Paź 2012 17:31
    anmedia
    Poziom 39  

rumpelstylckin napisał:
    A taka rzecz- plazma ma wejście VGA.
    Czy podłączając jakiś kabel HDMI (z tunera) <-> VGA (do plazmy) będą duże straty jakości?

Zauwazalnych strat nie powinno byc. Wszystko zalezy od wewnetrznego procesora A/D. VGA jest analogowym wyjsciem typu component. Przy tak niskiej rozdzielczosci ekranu i tak duzej wielkosci 42" bez wzgledu czy podasz sygnal cyfrowy czy analogowy (mowa tu o component) na telewizorze zawsze da sie zauwazyc "sniezenie" i "pikseloze"

rumpelstylckin napisał:
    No bo ta plazma obsługuje i tak tylko 1080. W jakiej rozdzielczości to będzie, jeśli w ogóle będzie?

To nie plazma obsluguje. Zgodnie z tym co podane w dokumentacji:
    Número de píxeles 786,432 (1,024 x 768) píxeles
    ta rozdzielczosc jest bardzo niska. Natomiast Tv pozwoli na przyjecie innych rozdzielczosci ale i tak wykona tzw down-scalling by dopasowac do rozdzielczosci matrycy.

Generalnie to ujmujac, rewelacyjnych rezultatow nie uzyskasz.

0
  • #8 19 Paź 2012 19:30
    AxelNext
    Poziom 38  

rumpelstylckin napisał:
    Mam następujący problem- połączenie tv i dekodera dvb-t.
    Telewizor Panasonic Viera TH-42PV80P
    Przy podłączaniu przez HDMI brak reakcji
    podłączanie na wyłączonym jak i na włączonym

Kolego nie męcz się bo nic nie zrobisz.
    Skontaktuj się z serwisem Panasonic'a bo podłączając kabel HDMI przy włączonym telewizorze uwaliłeś gniazda HDMI.
    Ten telewizor ma bardzo czułe, słabe zabezpieczenia gniazd HDMI. Przed podłączeniem tunera DVB-T do telewizora kablem HDMI powinieneś wyłączyć i TV i tuner.
    Problem był bardzo dobrze opisany w tym temacie.

-1
  • #9 19 Paź 2012 21:47
    rumpelstylckin
    Poziom 13  

Dziękuję za odpowiedź.

A czy nie powinno się coś na ten temat pojawić w self checku?

Pozdrawiam serdecznie

0
  • #10 19 Paź 2012 21:55
    AxelNext
    Poziom 38  

Nic mi o tym nie wiadomo.
    Miałem tego Panasa przez dwa lata. Jest nadal w rodzinie i sprawuje się bardzo dobrze łącznie z gniazdami HDMI.

0
  • #11 20 Paź 2012 00:03
    kriskas28
    Poziom 11  

Niestety niektóre urządzenia nie chcą współpracować z hdmi w telewizorach panasonica (piszę z doświadczenia) i nic z tym nie zrobisz (ani serwis).
    Albo inny dekoder albo użyj wejścia COMPONENT w tv - o ile dekoder ma wyjście.
    Jeżeli nic nie pomoże to niestety sprzedaj dekoder i kup inny.

1