Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic Viera TH-42PV80P - nie reaguje na HDMI

rumpelstylckin 19 Oct 2012 11:09 17796 10
    rumpelstylckin
    Level 13  
    Witam wszystkich!

Mam następujący problem- połączenie tv i dekodera dvb-t.

Telewizor Panasonic Viera TH-42PV80P
    Dekoder Cabletech URZ0090
    Kabel HDMI TechLink 1.0m v1.3

Podczas podłączania przez SCART wszystko działa jak powinno. Przy podłączaniu przez HDMI brak reakcji, no może oprócz mrugającego na telewizorze napisu wejścia "HDMI" w górnym rogu (kiedy nie ma podłączonej wtyczki, nie mruga).

Przywracanie ustawień fabrycznych tv i dekodera, zmiana gniazda HDMI (są 3), podłączanie na wyłączonym jak i na włączonym, zmiany rozdzielczości, agresja słowna i fizyczna, modlitwy do znanych mi bogów, ani składanie ofiar nie pomaga.

Dodam, że kabel i tuner sprawdziłem w sklepie. Na nowym TV zadziałały poprawnie i od razu.

Obrazek self testu plazmy:
    Panasonic Viera TH-42PV80P - nie reaguje na HDMI

Co można zrobić? W czym jest problem?
    stolarek_1988
    Level 21  
    A czy w dekoderze przypadkiem nie jest wybrana opcja wyświetlania obrazu za pomocą portu RGB (niższe rozdzielczości niż HD)?? Nie znam akurat tergo dekodera, ale wydaje mi się to całkiem logiczne.
    egon42
    Level 37  
    Sprawdził bym tv z innym urządzeniem to samo sprawdzić tuner na innym tv to coś wyjaśni.
    Tuner URZ0090 chyba ma fabrycznie wyłączone hdmi trzeba wybrać z tunera wyższą rozdzielczość np. 720p to wtedy włącza się złącze HDMI ale chyba to zrobiłeś.
    rumpelstylckin
    Level 13  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Ten tuner jest bardzo ubogi w menu. Wydaje się, że oba gniazda są aktywne cały czas. Tuner i kabel podłączałem do innego telewizora w sklepie przez HDMI i działał (tzn sprzedawca wziął i wpiął i mu działało).

Niestety nie mam innego urządzenia dającego sygnał HDMI. A tak trochę głupio kupować tylko po to nowy odtwarzacz...

Czy kabel może mieć jakąś niepoprawną wersję? Być niekompatybilny akurat z tym telewizorem?

Próbowałem podłączania na niższej rozdzielczości, także nic...
    User removed account
    Level 1  
    rumpelstylckin
    Level 13  
    Rozumiem. No to będę szukać jakiegoś innego źródła sygnału dla HDMI.

A taka rzecz- plazma ma wejście VGA.
    Czy podłączając jakiś kabel HDMI (z tunera) <-> VGA (do plazmy) będą duże straty jakości? No bo ta plazma obsługuje i tak tylko 1080. W jakiej rozdzielczości to będzie, jeśli w ogóle będzie? Czy lepiej "nie idźcie tą drogą"? :)

Pozdrawiam serdecznie
    User removed account
    Level 1  
    AxelNext
    Level 38  
    rumpelstylckin wrote:
    Mam następujący problem- połączenie tv i dekodera dvb-t.
    Telewizor Panasonic Viera TH-42PV80P
    Przy podłączaniu przez HDMI brak reakcji
    podłączanie na wyłączonym jak i na włączonym

Kolego nie męcz się bo nic nie zrobisz.
    Skontaktuj się z serwisem Panasonic'a bo podłączając kabel HDMI przy włączonym telewizorze uwaliłeś gniazda HDMI.
    Ten telewizor ma bardzo czułe, słabe zabezpieczenia gniazd HDMI. Przed podłączeniem tunera DVB-T do telewizora kablem HDMI powinieneś wyłączyć i TV i tuner.
    Problem był bardzo dobrze opisany w tym temacie.
    rumpelstylckin
    Level 13  
    Dziękuję za odpowiedź.

A czy nie powinno się coś na ten temat pojawić w self checku?

Pozdrawiam serdecznie
    AxelNext
    Level 38  
    Nic mi o tym nie wiadomo.
    Miałem tego Panasa przez dwa lata. Jest nadal w rodzinie i sprawuje się bardzo dobrze łącznie z gniazdami HDMI.
    kriskas28
    Level 11  
    Niestety niektóre urządzenia nie chcą współpracować z hdmi w telewizorach panasonica (piszę z doświadczenia) i nic z tym nie zrobisz (ani serwis).
    Albo inny dekoder albo użyj wejścia COMPONENT w tv - o ile dekoder ma wyjście.
    Jeżeli nic nie pomoże to niestety sprzedaj dekoder i kup inny.