Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Falownik Danfoss vlt 3002 nie widzi silnika

Dziku2000 19 Oct 2012 20:50 3021 12
    Dziku2000
    Level 11  
    Dostałem w swoje ręce falownik Danfoss vlt 3002 i mam z nim problem.
    Mimo tego, że do falownika podłączony jest silnik, falownik go chyba nie widzi. Wyskakuje komunikat "no motor". Gdy w menu wyłączę funkcję motor check (ust. 313) to mimo wszystko falownik nie podaje napięcia na wyjścia i nie działa też automatyczne ustawianie falownika do podłączonego silnika (ust. 106).
    Dziku2000
    Level 11  
    Tak, zaciski są podłączone.
    Dziku2000
    Level 11  
    Tak, resetowałem też kilka razy wszystkie ustawienia do fabrycznych (jednoczesne przyciśnięcie Menu, Data i Jog) i to nic nie dało.
  • Helpful post
    Zgoodie
    Level 24  
    no to od początku. Jeśli wykonałeś reset falownika do ostawień fabrycznych to :

1. nie wykonuj Autotuningu - nie jest konieczny
    2. ustaw parametry 103-105 zgodnie z typem silnika
    3. usta 201 i 202 min i max czestotliwosc np. 10 -100Hz
    4. na wszelki wypadek sprawdz czy czasy rampy 215 i 216 nie sa za dlugie = ustaw 1s
    5 podlaczajac do zacisku 18 zacisk 27 wystartujesz falownik
    acha paramter 003 na Local a 004 podaj czestotliwos np 50 Hz.

no i musi wystartowac. Jak nie dziala to raczej uszkodzony VLT
    Dziku2000
    Level 11  
    ok, jutro spróbuję zastosować Twoją procedurę i dam znać co z tego wyszło. A w razie gdyby się nie powiodła to masz może jakieś przypuszczenia co mogło się w tym falowniku uszkodzić, czy raczej urządzenie na śmietnik?
    kosmos99
    Level 37  
    Silnik podłączony jest bezpośrednio do falownika, bez styczników pomiędzy?
    Dziku2000
    Level 11  
    Silnik podpięty bezpośrednio. Dzisiaj próbowałem wg. zaleceń Zgoodie i niestety silnik stoi. Zauważyłem, że na wyświetlaczu falownika napięcie stałe pokazuje ok. 600V, natomiast napięcie wyjściowe i częstotliwość zmieniają się proporcjonalnie do sterowania potencjometrem 1k wpiętym w zaciski 53, 55 i 50(mogłem pomylić numerki bo piszę z pamięci, ale potencjometr wpięty jest dobrze). Natomiast na wyjściu brak napięcia(mierzyłem miernikiem).
    SHREKXXXXX
    Level 2  
    Witam czy jest ktoś w stanie mi pomóc posiadam taki falownik Danfoos vlt 3002 . Informacje od kolegi Zgoodie pomogły mi go odpalić . Mam tylko taki problem silnik kreci mi w wiertarce na lewych obrotach a przycisk rewersu nie działa na panelu sterowania. Nie posiadam instrukcji do tego falownika.
    czesiu
    Level 35  
    Zamień ze sobą dwa przewody zasilające silnik.
    SHREKXXXXX
    Level 2  
    TO wiem tylko do gwintowania będzie mi potrzebna zmiana obrotów z panelu . I muszę dojść czemu przycisk reverse nie działa. Morze ma ktoś taki sam falownik i mi to wyjaśni.