Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig v4200. Jaką wartość ma spalony rezystor z tego wzmacniacza?

30 Jan 2005 18:28 1470 7
  • Level 13  
    Witam, mam wzmacniacz firmy Grundig model v4200 a w nim spalony rezystor, z ktorego nie da sie odczytac rezystancji po paskach poniewaz odpadla wierzchnia warstwa. Nie ma nigdzie schematu tego wzmacniacza wiec mzoe ktos posiada taki wzmacniacz i moglby podac jaki jest to rezystor oznaczony na plytce jako R62. Dzieki ;]

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

I jeszcze nie wiem jaki to powinien byc tranzystor T14 poniewaz nie ma go wcale i nie wiem czy powinien byc.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 32  
    Czy te elementy znajduja sie module koncowki mocy ?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 13  
    Nie, rezystor kolo tych duzych kondensatorow a tranzystor na przed wzmacniaczu.
  • Level 32  
    Czyli rezystor w zasilaczu . Mozesz zrysowac z obwodu drukowanego do czego jest podlaczony , jak bede widzial obwodn to latwiej dopasowac rezystancje , moze jakies oznaczenia napiec tam sa . Tom by ulatwilo sprawe . Podejrzewam ze z uszkodzenie tego rezystora bylo nastepstwem uszkodzenia tranzystora w przedwzmacniaczu i pewnie ma zwiazaekn z jego zasilaniem.
  • Level 27  
    ja potrzebował bym pilnie schemat. mam uszkodzonego tego wzmaka. spalił mi sie miedzy innymi r62. pomocy!
  • Level 32  
    Temat stanal w miejscu bo nikt nie jest wrozka. Jak nie chcesz rysowac to zrob wyrazne fotki obwodu drukowanego od strony elementow i od strony lutowan. Bez tego nie da rady bo schematu nie mam.
  • Level 27  
    juz do tego doszłem. rezystor ma 100Ω. mam tylko pytanie - czy mozliwe jest zeby ten wzmacniacz miał tranzystor koncówkowy w + listwie pnp a w ujemnej npn(takiego kupiłem i nie grało to)? gdzies o tym czytałem ze to jest układ szikalego czy jakoś tak ale hmmm.... jaki powino byc napiecie na bazie takich tranzysorów?
  • Level 32  
    Jak co piszesz to przed wyslaniem to przeczytaj i wprowadz korekte. Bo to co napisales to jest ogolny belkot a nie wypowiedz czlowieka na poziomie.