Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brama garażowa novofarm i napęd run 600 dodatkowy pilot

dragus12081 22 Oct 2012 17:23 4206 5
    dragus12081
    Level 12  
    Witajcie. Założyłem w swoim garażu bramę garażową firmy novoferm wraz z napędem RUN 600. W komplecie były 2 piloty co niestety w moim domu nie wystarcza. Na allegro znalazłem tanie piloty za 20zł które pracują na tej samej częstotliwości co moje 433,92Mhz ale problem pojawia się dalej. Przeczytałem że jest jeszcze podział na piloty z kodem zmiennym oraz stałym. Tutaj pojawia się pytanie, jak rozpoznać albo jaki rodzaj kodu posiada mój napęd. Oraz czy jeśli kupię jeden z tych tanich pilotów na allegro będą one współpracowały z moją bramą? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
    lora
    Level 17  
    Witam.
    1. Piloty masz z kodem zmiennym.
    2. Te za 20 zł. z A....o prawdopodobnie nie będą pracować.
    3. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno pilotów dodatkowych tam gdzie kupiłeś bramę.
    Pozdrawiam
    dragus12081
    Level 12  
    tylko problem w tym że te piloty są trochę drogie ponieważ dodatkowy pilot u producenta kosztuje 150zł 2 piloty to 300zł. Chodziło o to aby zrobić to jak najmniejszym kosztem. Znalazłem jeszcze w internecie piloty o nieznacznie wyższej cenie (30zł) i w opisie jest napisane że dysponują kodem dynamicznie zmiennym, dobrze rozumiem że taki pilot powinien współpracować?
    lora
    Level 17  
    Proponuję zapoznać się z ofertą firmy Proxima.
    Mają u siebie PILOT WIELOSYSTEMOWY PWV1 z kodem zmiennym.
    Pracuje z radiami Novoferm.
    Niestety nie wiem jak z ceną.
    bartek_p
    Level 31  
    Będą nieporównywalnie tańsze, a jakościowo są ok. Mało tego masz do wyboru kilkanaście różnych rodzajów pilotów. Jakbyś miał problemy z zakupem to daj znać. Mogę pośredniczyć
    przysniciel

Level 19  
    dragus12081: nie wszystkie piloty na 433,92 z kodem zmiennym to to samo. Jeśli radio masz novoferma to zapomnij, że wczytasz do niego piloty po 20zł. Możesz albo dokupić piloty novoferma albo dołożyć jakieś uniwersalne radio i wczytać tanie piloty.