Witam,
Poszukuję wzmacniacza tensometrycznego (jedno lub wielowejściowego) z wyjściem analogowym (0-10V), najlepiej zasilanego 24VDC. Niby wszystko proste, jednak koniecznością jest do tego jakieś wejście na sygnał, którym mógłbym wytarować belkę tensometryczną. Aktualnie posiadam wzmacniacz, który mogę tarować jedynie za pomocą komputera i dołączonego programu, jednak mało wygodne jest ciągłe podłączanie komputera do wzmacniacza, gdy tylko czujnik się rozreguluje (w praktyce - dość często). W zasobach internetu znalazłem wiele wzmacniaczy, ale w żadnym przypadku nie było mowy o takim sposobie tarowania.
Innym rozwiązaniem może być po prostu jakiś lepszy wzmacniacz, który zagwarantuje mi poprawność działania czujnika. Podstawą jest to, że po wyłączeniu napięcia i ponownym włączeniu wartość czujnika nie będzie pokazywać wartości innej niż 0 (a w szczególności innej niż wartości dodatnie).
Jeśli ktoś miał styczność z jakimś modelem, to będę wdzięczny za pomoc.
Poszukuję wzmacniacza tensometrycznego (jedno lub wielowejściowego) z wyjściem analogowym (0-10V), najlepiej zasilanego 24VDC. Niby wszystko proste, jednak koniecznością jest do tego jakieś wejście na sygnał, którym mógłbym wytarować belkę tensometryczną. Aktualnie posiadam wzmacniacz, który mogę tarować jedynie za pomocą komputera i dołączonego programu, jednak mało wygodne jest ciągłe podłączanie komputera do wzmacniacza, gdy tylko czujnik się rozreguluje (w praktyce - dość często). W zasobach internetu znalazłem wiele wzmacniaczy, ale w żadnym przypadku nie było mowy o takim sposobie tarowania.
Innym rozwiązaniem może być po prostu jakiś lepszy wzmacniacz, który zagwarantuje mi poprawność działania czujnika. Podstawą jest to, że po wyłączeniu napięcia i ponownym włączeniu wartość czujnika nie będzie pokazywać wartości innej niż 0 (a w szczególności innej niż wartości dodatnie).
Jeśli ktoś miał styczność z jakimś modelem, to będę wdzięczny za pomoc.