Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative Inspire T3130 piszczą głośniki

serszen 24 Paź 2012 17:34 2553 4
  • #1 24 Paź 2012 17:34
    serszen
    Poziom 1  

Witam podczas głośnego słuchania muzyki coś mi strzeliło i nagle w głośnikach pobocznych słychać tylko piski, co mogło być przyczyną? Któryś z kondensatorów?
    Może któryś z użytkowników posiada schemat do tego dziadostwa? Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję

0 4
  • #2 18 Lis 2012 01:07
    McKwacz
    Poziom 15  

Prawdopodobnie uszkodziłeś głośniki

0
  • #4 18 Gru 2012 12:42
    wolna_nazwa
    Poziom 2  

Dzień dobry.
    Jestem nowy i mam problem z tym samym modelem głośników a dokładniej z subwooferem.

Głośniki miały nie cały rok jak sie zaczęły psuć ale, niestety, wywaliłem (jakie 2 tygodnie wcześniej) papiery do gwarancji...

Wszystko ładnie chodziło. Raz na 3 dni wyłączyłem je z zasilania bo bylem w podroży. Potem, po powrocie, podłączyłem je znowu, włączyłem kompa, chwile coś tam porobiłem i wyłączyłem. Tak wiec komputer by wyłączony ale z subwoofera dochodziły jakieś buczenia. Odłączyłem głośniki z zasilania bo to noc była a te glosy trochę straszne sie robiły.

Dwa małe grały bez zastrzeżeń ale z basowego te buczenia powoli sie nasilały aż do poziomu niemożliwego do wytrzymania, tak głośno to buczało, coś w rodzaju szmerów i buczenia.
    W końcu subwoofer przestał działać, tzn gra tak na 1% - jakiś dźwięk generuje ale równie dobrze można powiedzieć, że nie gra.

No i chce to naprawić bo szkoda mi ich wyrzucać.

Bylem u takiego ogólnego elektronika i powiedział, że kość odpowiedzialna za wzmacniacz sie spaliła i to raczej tylko w creativie mi pomogą.
    Kość się nazywa "Boomtech bt4730d", tzn to ma na sobie napisane.

I teraz 2 pytania:
    - czy idzie kupić i po prostu wstawić te kość w miejsce tej prawdopodobnie spalonej?

- nigdy sie nie bawiłem elektronika. myślicie, że da rade to zrobić średnio-mający-pojecie o elektronice gość?

Bardzo proszę o wskazówki jak przywrócić do życia głośniki.
    Za wszelkie pomysły z góry Dziękuję!

0
  • #5 25 Gru 2012 11:51
    McKwacz
    Poziom 15  

Brum lub tzw buczenie to prawdopodobnie problem zasilacza, ale niepokojące jest bardzo niski poziom niskich częstotliwości z subwoofera. Sprawdź czy nie masz wybrzuszonych na płytce kondensatorów elektrolitycznych

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo