Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie płyty indukcyjnej AMICA PI6512TG

wszwedd 26 Paź 2012 18:35 21828 5
  • #1 26 Paź 2012 18:35
    wszwedd
    Poziom 7  

Witam,
    zbliża się weekend i święto więc w najbliższym czasie nie uda mi się załatwić elektryka więc pomyślałem, że spróbuje podłączyć płytę sam. Proszę tylko o sprawdzenie czy wszystko będzie dobrze: płyta AMICA PI6512TG
    schemat w instrukcji:

mieszkanie nowe instalacja też na "siłę". Ze ściany wystawał przewód dosłownie 30cm. sprawdzone próbnikiem na czarnym, brązowym i szarym jest faza

został przedłużony o ok 2m w puszce ip44
    podłączenie płyty indukcyjnej AMICA PI6512TG podłączenie płyty indukcyjnej AMICA PI6512TG

podłączam
    PE- żółto zielony
    N- niebieski
    L1- czarny
    L2- brązowy
    L3- szary zostaje do zaizolowania

wg schematu do jedynki czarny, do 2 kabel brązowy, 4 z 3 mostkuje i podłączam kabel niebieski, w uziemienie kabel zółto-zielony??? najpierw ziemię, potem neutralny potem czarny i na końcu brązowy?? i powinno wszystko działać??
    czy o czymś pamiętać?? albo kolejność zmienić??

wiem że do gwarancji potrzebuje elektryka ale ten będzie później i jeszcze wszystko ewentualnie posprawdza.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

3 5
  • #2 26 Paź 2012 18:40
    electro_Nick
    Poziom 33  

Kolejność nie ma tu znaczenia, szary zamiast izolować możesz odłączyć w puszce.

2
  • #3 26 Paź 2012 19:05
    zbich70
    Specjalista elektryk

wszwedd napisał:
    wiem że do gwarancji potrzebuje elektryka ale ten będzie później i jeszcze wszystko ewentualnie posprawdza.

A tak na prawdę to ewentualnie pyknie pieczątkę w gwarancji o ile płyta jeszcze będzie działać. ;)

0
  • #4 26 Paź 2012 23:54
    wszwedd
    Poziom 7  

czyli spokojnie podłączać?? bo nie dostałem konkretnych informacji czy dobrze kombinuje:)

0
  • #5 26 Paź 2012 23:58
    electro_Nick
    Poziom 33  

Podłącz, albo czekaj na elektryka-zależy ile masz odwagi... Teoretycznie nic nie powinno wybuchnąć. Jeśli nie masz stosownych uprawnień i wiedzy to lepiej to zostaw.

1
  • #6 28 Paź 2012 19:52
    wszwedd
    Poziom 7  

kuchnia podłączona wszystko działa dziękuje za pomoc. Okazało się to zupelnie proste :)

0