Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Broetje WBS22C - Piec nie podgrzewa CO, a cwu tak.

28 Paź 2012 11:57 3735 7
 • Poziom 11  
  Witam wszystkich,

  zwracam się z prośbą o pomoc bo moje inwencje się wyczerpały. Piec Boretje WBS 22C, działa od ponad 2 lat w nowym domu. Wczoraj włączyłem CO i okazuje się że kompletnie nie reaguje na taką komendę, podczas gdy grzanie cwu jest bezproblemowe. Piec jest ok 4 miesiące po przeglądzie, wówczas był wymieniany wymiennik ciepła (na gwarancji). Ciśnienie w normie, syfon oczyszczony, pompa "popchnięta", bo już raz po lecie stanęła ale wówczas grzanie co było. Na forum jest generalnie bardzo mało o Broetje, a jak już to raczej że samoczynnie się włącza a nie odwrotnie. Resety i wyłączania pieca nic nie dają, zmiany ustawień, na auto i słoneczko lub zwiększenie temp zadanej na 28st. również nic.

  Gdyby nie fakt że zima zaskoczyła nie tylko drogowców to spokojnie czekał bym do poniedziałku ale mam już w domu 18st., a w sypialniach 16. Sam kominek nie daje rady.


  Jeśli ktoś miał podobny objaw i wie jak go rozwiązać lub na co zwrócić uwagę będę wdzięczny za każdą pomoc.

  z góry dziękuję za pomoc

  P.s. skasowałem informacje o problemach z softem, lamersko źle próbowałem go uruchomić :sm7:

  p.s.1 zauważyłem że miałem wyłączoną ochronę p.mrozową. Po jej włączeniu jedyne co się zmieniło to zaczęła chodzić pompa CO ale palnik się nie włączył.
 • Poziom 30  
  Może masz włączoną funkcję wakacje obiegów grzewczych
 • Poziom 11  
  wydaje mi się że nie a który to nr programu? nigdy nie uaktywniałem żadnych programów wakacyjnych

  -----
  EUREKA!!! udało się uruchomić CO. Zawziąłem się i od 2 godzin wchodzę w każda funkcję zapisuje i próbuje zmieniać (oczywiście nie zmieniam każdej tylko te które mogą wpływać na problem). Zmiany w nastawach nic kompletnie nie wniosły. Natomiast w desperacji zacząłem przyciskać powyżej 3 sekund wszystkie przyciski na panelu i okazało się że przytrzymanie przycisku wyboru trybu pracy (auto/słoneczko/księżyc/wyłącz) uruchomiło komunikat 304:zatrzymanie regulatora Nastawa dla zatrz. regulat.Ustawić? i było 0%. Ustawiłem na 86% (nie wiem czemu tyle akurat) i zaczęło grzać.

  Niech drzwi ścisną firmę Brotje jeśli gdzieś w instrukcji można znaleźć opis tego błędu
  , zresztą pozostałych błędów, które wyświetlały się w między czasie np 132 tez nigdzie nie ma opisanych.

  Tak więc pytanie czy ta nastawa 304 może być ustawiona na 86% i co to oznacza? Ile powinno być dla prawidłowej pracy?
 • Poziom 30  
  Włączenie ogrzewania w ten sposób nic nie zmieni, w ten sposób wyłączasz CWU . Kod 304 ustawienie serwisowe do regulacji palnika. Funkcja wakacje to ustawienia użytkownika 642 dotyczy obiegów grzewczych.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Sprawdż też ustawienie punktu 730 powinno być więcej niż 15 stopni
 • Poziom 11  
  No ale zadziałało, więc jednak to ma wpływ. Nie wiem czy teraz cwu sie nie grzeje bo zanim to ustawiłem włączyła się funkcja dezynfekcji zasobnika i mam 300l 65st. więc do jutra na pewno nie będzie podgrzewał. teraz co chwila nie mam prądu i nie wiele mogę sprawdzać na piecu.
 • Poziom 11  
  Masz racje Zybie, nie to nie rozwiązuje sytuacji. po zatrzymaniu regulatora nie reaguje na żadne nastawy (co chyba jest logiczne skoro funkcje regulatora są zatrzymane) nie włączy i nie wyłączy się automatycznie. Do tego tak jak napisałeś nie grzeje wody.
  Czy to oznacza, że problem jest po stronie regulatora?

  mam jeszcze komunikat info błąd: kod diagnostyczny SW Poz.reg.palnika dla zablol 3, a na wyświetlaczu 169.

  ------
  po kolejnych niepowodzeniach postanowiłem, wyłączyć w konfiguracji termostat pom.1 na brak (a było oczywiście Term.pomieszczenia) skoro funkcja zatrzymania regulatora doraźnie powodowała uruchomienie CO i wygląda na to, ze wszystko działa. Regulator w pomieszczeniu działa, ma ustawioną temperaturę piec reaguje na zmianę trybów, włącza i wyłącza piec. Nic już kompletnie nie rozumiem. Czemu jak w konfiguracji ustawię brak regulatora to wtedy dopiero ten regulator zaczyna działać??

  -----
  Nie wiem czy znalazłem powód ale może ktoś będzie wiedział?
  Otóż mój sterownik pokojowy to zwykły regulator temperatury (zdjęcie 1), a w piecu jak się okazuje był podpięty od zarania do wejścia panelu sterującego (zdjęcie2). Czy nie powinien być podpięty do wyjścia RT1 (zdjęcie3)?
  W końcu jak do tej pory wszystkie problemy maja związek ze sterownikiem.
 • Poziom 11  
  Chciałem odkurzyć wątek może ktoś wie czy powinienem przepiać sterownik do RT1?
 • Poziom 11  
  Witaj, czy poradziłeś sobie z tym problemem?