Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz - Czy można tak podłączyć wentylator ?

tbsound 29 Paź 2012 14:56 1119 4
  • #1 29 Paź 2012 14:56
    tbsound
    Poziom 6  

Witam, dostałem dzisiaj zasilacz z wymienionym wentylatorem. Ma on wejście 3pin które u mnie nie dosięga do mojego wejścia fan na płycie głównej i zauważyłem taką przejściówkę jak na obrazku. Czy można w ten sposób to podłączyć ? Mi się wydaje, że tak powinno być ale wolę się upewnić.
    Zasilacz - Czy można tak podłączyć wentylator ?

0 4
  • #2 29 Paź 2012 15:10
    ak6
    Poziom 28  

O czym ty piszesz kolego?
    Jaki zasilacz chcesz podłączać przez gniazdo molex lub 3-pin?

0
  • #3 29 Paź 2012 15:25
    tronic1
    Spec od komputerów

Wentylator zasilacza podłączasz wewnątrz zasilacza. Niektóre zasilacze mają wyprowadzony monitoring obrotów wentylatora, ale chyba nie o to chodzi ? Podaj model zasilacza.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Paź 2012 15:29
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Kolega pisze, że miał wymieniany wentylator, więc pewnie został kupiony jakiś standardowy wentylator z trzypinową końcówką i przewód został wyprowadzony na zewnątrz. Jeśli tak jest to moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie aby podłączyć go na stałe do 12V, można to zrobić za pomocą przejściówki, którą kolega sfotografował. Końcówka do płyty głównej nie musi być wcale podłączona (to tylko monitoring obrotów).

0
  • #5 29 Paź 2012 17:08
    tbsound
    Poziom 6  

Chodziło mi dokładnie o to co dt1 napisał. Robiłem to 1szy raz i nie byłem pewien co do tej przejściówki bo się z czymś takim na internecie nie spotkałem żeby ktoś tak robił. Chodziło mi też o kontrolowanie obrotów ale działa bezgłośnie (tak,kręci się;p) więc jest wszystko ok.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo