Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP P1005 - Drukuje tylko jedną stronę

13 Lis 2012 11:41 7515 12
  • Poziom 36  
    Drukarka jak w temacie.
    Po włączeniu daje się wydrukowac jedna strona; rusza bez problemu. niestety kolejnej już nie da się wydrukować, bo ta pierwsza "wisi" w menadżerze wydruków. Nie da się jej skasować, wstrzymać ani anulować. Niby polecenie można wydać, ale strona jest widoczna. Dopiero zatrzymanie spod konsoli wydruku, skasowanie wszystkich plików w c:\Windows\system32\spool\PRINTERS i uruchomienie wydruku, likwiduje widzialny plik w menadźerze wydruków. Drukarka nadal nie chce drukować. Wyjściem jest jej wyłączenie i włączenie na nowo. Jedna strona i znów STOP - dalej nie drukuje.
    Co może byc powodem?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 17  
    Najpierw sprawdź czy drukarka jest sprawna czy to kwestia komputera. Podłącz ją pod innego kompa, zainstaluj i sprawdź. Jeśli sytuacja się powtórzy to padła pewnie płyta główna, ale można spróbować jeszcze włożyć inny toner.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Spec od drukarek
    Jaki system? Jeśli Win7 to bywa problem z buforem podczas wydruku z drukarek HP.
  • Poziom 36  
    Sprawdzę jutro na laptopie. Mam nadzieję że zadziała, choć..... ponoć właśnie tak się już zachowywała, co wskazywało by na awarię str. elektrycznej :(

System to XP-Pro-SP3 PL. Na laptopie mam możliwość sprawdzenia na XP-Home lub Win7-PL. Sprawdzę jeszcze na takim samym komputerze jak teraz ale z XP-Home-SP2 DE. Dam znać co i jak.
  • Poziom 12  
    Spróbuj tego, mi kiedyś wyczyszczenie bufora wydruku pomogło, choć wcześniej próbowałem chyba wszystkiego:

W celu zatrzymania usługi Bufor wydruku przechodzimy do Start => Uruchom => services.msc

Wszystkie szczegóły znajdują się w poniższym linku, życzę powodzenia
    http://toin.pl/5321/jak-naprawic-bufor-wydruku/

Pomogłem?
  • Poziom 36  
    Zainstalowałem drukarkę na laptopie z XP - to samo, drukuje jedną stronę i dalej już nie chce. Trzeba ją wyłączyć i włączyć ponownie.

Co do czyszczenia bufora wydruku, robię to za każdym razem; nawet sobie skrypt skądś ściągnąłem:
    Code:
    net stop "Bufor wydruku"

del c:\Windows\system32\spool\PRINTERS\*.*
    net start "Bufor wydruku"

, niestety to nic nie daje. Bufor oczyści (robi to znacznie dłużej gdy ta drukarka jest podłączona), ale drukarka i tak nie chce zacząć drukować kolejnej kartki póki jej nie wyłączę i nie włączę na nowo.
  • Moderator
    Co się dzieje, gdy spróbujesz wydrukować dłuższy dokument, złożony np. z dwóch kartek? Druga kartka jest pobierana?
  • Poziom 36  
    rys57 napisał:
    Druga kartka jest pobierana?

Tak, gdy dokument ma dwie strony, druga jest pobierana. Zrobi to nawet gdy trzeba kartkę odwrócić; jest tylko jeden warunek: mechanizm nie może przestać pracować (kręcące sie rolki) w czasie gdy obracam kartkę. Jeśli się zatrzyma - bo za długo nie podawałem kartki - to juz "po ptokach" - nie ruszy dalej.
    Druga sprawa: zauważyłem że drukuje TYLKO dwie strony a trzecią kartkę wyrzuca pustą: gdy wybierze mu się 3 strony do druku, drukuje 2 i jedną pustą, wybierze się 4 - drukuje 2 i jedną pustą, wybierze się 8 do druku - drukuje 2 i jedną pustą. I koniec.
    Zachowanie się drukarki od włączenia:
    • Zapala się ZIELONY LED, kręcą się wałki i po kilku sekundach drukarka przechodzi w tryb oczekiwania. Świeci się ZIELONY LED.
    • Polecenie wydruku: Gaśnie ZIELONY, zaczyna migać CZERWONY LED, kręcą się wałki, zatrzymują się na pół sekundy, CZERWONY LED gaśnie i zaczyna migać ZIELONY LED - wałki się kręcą. Po chwili pobiera kartkę i drukuje (ale tylko dwie kartki + trzecia wyjeżdża pusta).
    • Po wydrukowaniu czasami gaśnie ZIELONY LED (mimo że drukarka jest włączona) a czasami nadal świeci zielony, i na tym koniec jej działania. Trzeba ją wyłączyć i włączyć na nowo.
  • Pomocny post
    Moderator
    Wszystko wskazuje na uszkodzenie płyty.

Zanim wyrzucisz do śmietnika spróbuj jeszcze:

1. Lepszy kabel USB, ekranowany.
    2. Link
  • Poziom 36  
    Code:
    Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Ttt\Pulpit>P1000Repair.exe
    Checking CRC in EEPROM...
    EEPROM Checksum was already correct, no action taken

C:\Documents and Settings\Ttt\Pulpit>

Czyli chyba kicha :( . Flash jest dobry. Kabelki sprawdzałem trzy (różne) i niestety zawsze to samo.

A znów program HP Print and Scan Doctor nie znajduje żadnych problemów:

HP P1005 - Drukuje tylko jedną stronę

Po wydrukowaniu testu z tego programu kartka wychodzi (ale i tak dziwnie wydrukowana; jakby nie kompletna), ale już kolejny raz się nie da wydrukować jeśli się jej nie OFF>ON.

Próbować wygrzać w piecu płytę? Skoro nic do stracenia....
  • Moderator
    Trabi napisał:
    Próbować wygrzać w piecu płytę? Skoro nic do stracenia....
    Nie jest to metoda zalecana przez specjalistów, ale skoro "nic do stracenia... :D .
  • Poziom 12  
    Grzać, nie masz nic do stracenia jak pisał rys57. Ja grzeję swoje formatery i wszystko śmiga jak trzeba.

Powiem szczerze że to właśnie specjaliści zalecają grzanie płytki. Wszelkiego rodzaju serwisy które "naprawiają" formatery właśnie tak robią. Czy jest inne wyjście? Chyba tylko kupno nowej lub używanej płyty.
  • Poziom 36  
    Niestety, dzisiaj drukarka nie dała znaku zycia. Nie chce się włączyć. Odstawiam ja do lamusa. Temat zamykam.