Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki grzejnik wybrać do pokoju 20 m2

16 Lis 2012 12:44 44298 9
  • Poziom 9  
    Witam szukam grzejnika do pokoju o powierzchni 20 m 2 wysokości 2,5m czyli 50 m sześcienne. Lepiej wybrać aluminiowy czy stalowy? Pokój znajduję się na parterze z góry ocieplony. Ogrzewanie centralne węgiel + drzewo.

Znalazłem 2 grzejniki

http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/grzejnik...lowy-v22-600-x-1000-prorad,p178944,l1007.html

http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/grzejnik...uminiowy-zero-50120-ragall,p139408,l1007.html

Czy warto coś takiego kupić?
    ]Link[/url]

• Poziom 24  
    Ja jestem zwolennikiem grzejników stalowych, są bardziej uniwersalne i niezawodne, ale nie teee...
    Jeśli chcesz kupić DOBRY grzejnik stalowy, który posłuży Ci wiele lat i nie zardzewieje, nie zżółknie, farba nie odpadnie, będzie dobrze grzał - to trzeba trochę więcej zapłacić i szukać w innych sklepach......
  • Poziom 9  
    A jakie firmy polecasz?
  • Pomocny post

Poziom 24  
    Brugman, Kermi lub Radson.
    Ale jeszcze raz powtórzę - ja osobiście jestem zwolennikiem stalowych. Aluminiowych nie doradzę bo nie mam z nimi zbyt dużego doświadczenia.
  • Poziom 9  
    Ok poszukam tych firm co napisałeś dzięki za info.
  • Poziom 32  
    Wujas6969 napisał:
    Lepiej wybrać aluminiowy czy stalowy?

Wyłącznie kwestia gustu.
  • Poziom 22  
    William Bonawentura napisał:

Wyłącznie kwestia gustu.

To nie kwestia gustu dacyduje tu fizyka, aluminium koroduje(utlenia sie szybciej niż się wydaje).
  • Poziom 16  
    Zrzuć fotkę skorodowanego od środka grzejnika aluminiowego.
  • Poziom 9  
    Myślę że czynniki chemiczne występują nie tylko w aluminium ale i również i w żeliwie czy metalu. Jakoś ten grzejnik aluminiowy co był w domu słóżył ok 20 lat i nie skorodował lecz pękł, możliwe że z ujemnej temperatury. Markie już kojarzę a co powiecie o wilkości grzejnika bo różne są niektóre np 10 żeber na 12 m2 a inne również 10 żeber na 16m2

• Poziom 24  
    Ilość żeber (wielkość grzejnika i jego moc) zależą od zapotrzebowania na ciepło danego pomieszczenia. Aby to określić, trzeba znać kubaturę, sposób docieplenia, rodzaj kotła (czyli temperatura czynnika grzewczego) i jaką temperaturę chcesz mieć w pokoju.