Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica awst10l przelewa wodę przy 60 i 90 stopniach, rurka/hydrostat oczyszczona

TESTamica 19 Lis 2012 19:34 3669 7
  • #1 19 Lis 2012 19:34
    TESTamica
    Poziom 7  

Witam,

Jakiś czas temu pralka pobierała cały czas wodę, jednocześnie wylewała ją. Z tego co zauważyłem nie za pomocą pompy, ale zgodnie z zasadą naczyń połączonych. Ufff, nic się nie zalało.

Wyczyściłem rurkę od hydorstatu (była zabrudzona szlamem - proszek, woda i brud) i wszystko wróciło do normy, no prawie do końca...

Po wyczyszczeniu rurki łączącej dolną część bębna z hydrostatem próbowałem odkamienić pralkę kwaskiem cytrynowym (100 gram - 90stopni). Oczywiście pralka się "zawiesiła" przy pobieraniu wody mniej więcej w połowie normalnego prania. Tak więc przy temperaturze 30, 40 stopni problemu z ciągłym pobieraniem wody już nie ma, niestety dalej jest podczas prania w temperaturze rzędu 60 oraz 90 stopni Celcjusza.

Co mogę jeszcze sprawdzić, ewentualnie wymienić?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

0 7
  • #2 19 Lis 2012 20:44
    phiter
    Poziom 19  

A jeśli pobiera ciągle wodę to którędy się ona wylewa? Nabierze pełny zbiornik i przez szufladkę? Jeśli tak to pewnie wężyk hydrostatu będzie przetarty.
    Jeśli nie nabiera pełno tylko przez węża się wylewa to dalej masz zbyt nisko jego końcówkę.
    Coś mi się jednak wydaje że źle nasadziłeś końcówkę z kubkiem hydrostatu - ma być pod kątem 30 - 40 stopni.

0
  • #3 19 Lis 2012 22:28
    TESTamica
    Poziom 7  

Niestety, podwyższenie spustu nic nie dało -> ustawiłem spust na 3/4 bębna i tym razem do 3/4 zalewało wodą. Wcześniej było na połowie bębna. Reszta oczywiście uchodzi wężem odpływowym. Jakbym dał wyżej to i by przez szufladę wylało, ale po co zalewać mieszkanie dla samego eksperymentu.

Przy praniu na 30-40 stopni nie ma problemu, pranie pachnące, czyste, dobrze odwirowane.

Amica awst10l przelewa wodę przy 60 i 90 stopniach, rurka/hydrostat oczyszczona

Co do hydrostatu - zdjęcie przedstawia kąt założenia rurki. No ale skoro przy 30-40 nie ma problemu to dlaczego hydrostat miałby nie działać przy 60 i 90?

0
  • #4 20 Lis 2012 16:03
    Gobro
    Poziom 28  

Trzeba wyciągnąć wężyk z hydrostatu (uwaga na ucho w fartuchu) wraz z kubkiem i wymyć dokładnie wodą. Po myciu woda ma się przelewać całym przekrojem wężyka.Na koniec przedmuchać , założyć i ma być dobrze na każdym zakrezie temperatury.

0
  • #5 20 Lis 2012 17:28
    skryn
    Admin grupy AGD

Ustrojstwo wychodzące z koperty aż do presostatu jest do wymiany. Przetarcie wężyka w okolicy frontowego panela. Jest to normalne w pralkach typu slim.
    Koniec zaklęć... :)

1
  • #6 20 Lis 2012 20:49
    TESTamica
    Poziom 7  

Usterka zlokalizowana !!! Bardzo mylące jak dla mnie było to, że po wyczyszczeniu dolnej części zbiornika/rurki (przy kopercie) od hydrostatu/pretosostatu nie było problemów z praniem przy 30 i 40 stopniach.

Podziękowania:
    phiter - dzięki za ćwiczenia fizyczne :)
    Gobro - za ucho w fartuchu
    skryn - za info czego i gdzie szukać (w to przetarcie jakoś nie chciało mi się wierzyć)

Teraz wymiana uszkodzonej części i zebranie wszystkiego w całość. Oczywiście wszystko opiszę - może komuś się przyda.

Amica awst10l przelewa wodę przy 60 i 90 stopniach, rurka/hydrostat oczyszczona Amica awst10l przelewa wodę przy 60 i 90 stopniach, rurka/hydrostat oczyszczona

0
  • #7 28 Lut 2014 17:01
    dusia83
    Poziom 1  

Witam, bardzo proszę opisać jak problem rozwiązałeś, pozdrawiam Ania

0
  • #8 28 Lut 2014 17:37
    ROBSON33
    Moderator AGD

dusia83 napisał:
    Witam, bardzo proszę opisać jak problem rozwiązałeś, pozdrawiam Ania

A tak:

TESTamica napisał:
    wymiana uszkodzonej części

Więcej tu nie ma nic do dodania, temat wyczerpany zamykam.

0