Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit K32G kuchenka gazowa problem piekarnik

04 Gru 2012 17:50 3558 2
  • Poziom 2  
    Witam, dzisiaj miałem mały pożar w mojej kuchence gazowej, zapalił się olej pozostały w brytfance . Ogień ugaszony, nikomu nic się nie stało;). Problem polega na tym że teraz jak chcę zapalić w piekarniku przytrzymuję wciśnięte pokrętło , słyszę gaz podkładam zapałkę, pali się po czym jak pokrętło puszczam , (normalnie powinno się palić już samo) ogień gaśnie. Co może być nie tak i co jest możliwe do wymiany ewentualnie?? Proszę o pomoc specjalistów.

Dodano po 59 [minuty]:

Bardzo prośzę uprzejmie o pomoc.
  • Poziom 33  
    najprawdopodobniej uległa uszkodzeniu tzw.termopara ( czujnik płomienia).jest umiejscowiony gdzieś blisko palnika i ma połączenie z zaworem gazu .może po prostu odpadł od palnika?być może termopara uległa uszkodzeniu[element wymienialny],taki obaw występuje też przy podpartej gałce zaworu [nie wciska trzpienia zaworu do końca, miałem taki przypadek w 3-miesięcznym sprzęcie ].ten ostatni można łatwo sprawdzić- zdejmij gałkę i odpal palnik bez niej,jeśli będzie działał poprawnie no to git.nie proponuje blokady termopary [jest to wykonalne i nawet działa ],i pamiętaj o tym że to jest GAZ!!! po każdej ingerencji serwisowej należy sprawdzić szczelność układów np.woda z ludwikiem-pryskasz z atomizera i patrzysz czy nie ma bąbli,za pomocą płomienia - niedopuszczalne!
  • Poziom 2  
    Dziękuje bardzo za odpowiedz Janusz.