Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hoover 6125 - spadający pasek i luźny bęben.

rysul 14 Gru 2012 19:59 3630 12
  • #1 14 Gru 2012 19:59
    rysul
    Poziom 10  

Witam
    Jak w temacie mam problem z pralką podobny temat znalazłem w wątek (linku poniżej).
    Może ktoś pomoże w zdiagnozowaniu problemu. Dodatkowo pasek napinający spada.

Link

U mnie bęben na odwrót. Ma luzy i szparę na godzinie 12 pomiędzy bębnem a uszczelką idzie palec wsadzić, a na 6 dotyka do gumy. Przy obracaniu cały chodzi

Złapałem jedna ręką koło pasowe bębna a 2 poruszałem bębnem i są wyczuwalne lekkie luzy.
    Na silniku nie ma luzów. Pasek wygląda na dobry, nie porozganiawszy.

Przy obracaniu samego bębna co prawda idzie lekko ale co kawałek jakby przeskakuje.

Jak zdiagnozować czy to łożyska czy coś innego poszło w bębnie i czy tą gumę na bębnie trzeba będzie wymienić?
    Pozdrawiam

Mod. ROBSON33
    Regulamin 3.1.13. (10.9, 15)
    Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

• Pomocny post
    #2 14 Gru 2012 20:04
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Jeśli to zużyte łożyska,to dodatkowo powinno być słychać szum przy obracaniu bębnem.

• #3 14 Gru 2012 22:20
    rysul
    Poziom 10  

Nie słychać tarcia tyko co pół obrotu jakby bęben przeskakiwał. Jak ręką podprę bęben tak aby był na równo to idzie płynnie.
    Dodam że czuć luzy na koło pasowe bebna z tyłu
    Czekam na dalsze sugestię

• Pomocny post
    #4 14 Gru 2012 23:10
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Łożyska kwalifikują się do wymiany.

• #5 15 Gru 2012 17:38
    rysul
    Poziom 10  

Witam ponownie
    Teraz kolejny problem nie umie zdemontować przedniej części obudowy pralki (wygląda na zgrzaną z resztą obudowy) żeby wyciągnąć bęben . Czy naprawdę będę musiał przez górę wyjmować cały zespół piorący aby wymienić łożyska ? Może ktoś ma jakiś patent do tego modelu i chciałby się podzieli wskazówkami.

Poniżej manuał serwisowy

• Pomocny post
    #6 15 Gru 2012 19:30
    Paw_el

Specjalista AGD

rysul napisał:
    Czy naprawdę będę musiał przez górę wyjmować cały zespół piorący aby wymienić łożyska

Niestety windą do góry tak że nawet jak coś zapomnisz jak było podłączone to się posilisz serwisówką którą już masz.

• #7 16 Gru 2012 13:01
    rysul
    Poziom 10  

Witam ponownie
    Udało się "wypatroszyć" pralkę i wybić częściowo łożyska i simmering. Mam teraz pytanie czy te pozostałe części na foto poniżej też trzeba powybijać?

link Przod

link Tyl

• #8 16 Gru 2012 13:08
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Niestety tak, bieżnie zewnętrzne łożysk (obydwu) pozostały Ci w gniazdach.

• #9 19 Gru 2012 21:51
    rysul
    Poziom 10  

Udało się , po paru dniach walki praleczka smiga:) Dziekuje ludzia pomocnym na forum a zwłaszcza panu Paw_el :)

Ps. Mam tylko pytanko odnośnie ocierania gumy, bo zimering mam nowy i po porządnym skręceniu wszystkiego słychać ocieranie gumy przy obrotach. Cz to normalne czy za mocno to sciągłem ?

Pozdrawiam

• #10 20 Gru 2012 07:54
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

rysul napisał:
    bo zimering mam nowy i po porządnym skręceniu wszystkiego słychać ocieranie gumy przy obrotach

Simmering nasmarowałeś? czy na sucho? :?

• #11 20 Gru 2012 08:30
    rysul
    Poziom 10  

Stefciu_B napisał:
    rysul napisał:
    bo zimering mam nowy i po porządnym skręceniu wszystkiego słychać ocieranie gumy przy obrotach

Simmering nasmarowałeś? czy na sucho? :?

Na sucho ;/
    Łożyska nasmarowałem myślałem że to starczy. I co teraz samo ustąpi? A może jeszcze dociągnąć trzeba. W sumie na początku nic nie piszczało dopiero po złożeniu całej pralki

• Pomocny post
    #12 20 Gru 2012 08:44
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

rysul napisał:
    Na sucho ;/
    Łożyska nasmarowałem myślałem że to starczy. I co teraz samo ustąpi?

:sm31: łożysk nie trzeba było smarować, chyba że zastosowałeś "nie kryte" nattomiast trzeba nasmarować simmering (rozbiórka ponowna Cię czeka :evil: ) na sucho to bieżnia na której współpracuje simmering szybko się "wyrobi" ;)

• #13 16 Gru 2014 16:44
    rysul
    Poziom 10  

Witam ponownie
    A więc pralki ponownie nie rozbierałem zostawiłem ocieranie samemu sobie i po jakimś czasie ustąpiło. Ale pralka wytrzymała w sumie 1,5 roku i znów poszły łożyska. Tak więc Stefciu_B miał racje , że trzeba było ponownie rozbierać i smarowaćzimering :)
    Pozdrawiam i dzieki chłopaki za rady

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME