Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant Mini MAG PL XI - po naprawie gorąca zbyt woda

23 Gru 2012 13:15 2457 3
  • Poziom 2  
    witam
    Miałem (mam?) problem z Vaillanetem MINI MAG XI, nie chciał grzać wody był płomień niby normalny ale woda leciała ledwo letnia, a szczególnie na wyższej kondygnacji lała się cienko bardzo, zupełnie chłodna.
    Wezwany serwisant poległ po 2-ch godzinach nie biorąc zapłaty.
    Po nim zabrałem się osobiście za naprawę, posiłkując się poradami tego orum: 1)odkamieniłem wymiennik oraz wlałem kilka litrów Kamixa do rur w ścianach
    - pomogło tyle co nic, 2) przeczyściłem zespół wodny, filtr wejścia wody - skutek prawie żaden, 3) na koniec odkręciłem od obudowy(jedna śrubka) regulator przepływu wody i go trochę poprzekręcałem (po kilka obrotów) w lewo i prawo i zamontowałem na miejsce i piecyk ożył woda leje się gorąca aż za bardzo. Tylko pochrzaniło się coś z regulacją przepływu wody: po przekręceniu pokrętła w lewo płomień rośnie na max. i woda prawie wrze prawdopodobnie zwiększyłem o jeden skok gwintu przepływ wody.
    Ograniczyłem temperaturę wody zmniejszając moc gazu (lewe pokrętło) oraz ustawiając przepływ wody na średnim poziomie.
    Konkludując chciałbym zapytać czy takie ustawienie przepływu wody może skutkować jakimiś niepożądanymi skutkami, czy należy stłumić wodę dokręcając o obrót cały regulator ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Prosiłbym nie pisać "serwisant"/ w imieniu serwisantów./
  • Poziom 2  
    dzięki za merytoryczną, rzeczową poradę, na pewno skorzysta z niej wielu internautów zagubionych w gąszczu rurek, membran, zatorów itp. rzeczy, szczególnie w tym jakże miłym dla nas wszystkich przedświątecznym okresie;
    PS
    jak niby chciałbyś, żeby nazywać naprawiaczy urządzeń różnych?

Mimo wszystko - radosnych Świąt
  • Poziom 22  
    To nie ja wymyśliłem mu tytuł naukowy "Złota rączka". Mimo wszystko pozdrawiam i Radosnych Swiąt.