Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy dużo pali? Lublin II 2.5 td 98 r. Ile powinien spalać na 100 km?

08 Lut 2005 03:56 2988 5
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    mam takie same auto z silnkiem andorii na trasie na 4 tym biegu bo na 5 tce zwalnia z pedałem w podłodze cały czas bo tak praktycznie takim autem trzeba cisnac zeby poruszał sie pali równe 20 litrów ropy z towarem na pace.
  • Poziom 24  
    Z tego co mówią uzytkownicy to normą jest 14-18l zależy od pogody, buta kierowców oraz kondycji pompy i wtryskiwaczy.

W każdym bądź razie 15 to jest średnia norma więc nie masz się czego obawiać. Bo 20l to już przesada na taki samochód. Mam Iveco ma silnik prawie 6l i spalanie z ładunkiem około 18,5l
  • Poziom 12  
    jeżdżę Lublinem II bez doładowania (siilnik andrychowski), który jest stosunkowo za słaby w stosunku do przełożeń skrzyni i masy auta, na 11l normy, spala przy jeździe ok. 70-75 km/h nawet 9l!! (98 rok, 460 tys. km) ważne jest utrzymywanie silnika na poziomie ok. 2500 obr. (początek momentu obrotowego) silnik z turbiną nie ma prawa palić pow. jakichś 13 l!!!
    większe zużycie wskazuje na nieprawidłową pracę (pompa + silnik), historie o spalaniu 20l należy włożyć między bajki :) chyba, że... kierujący lubi czuć podłogę :):):)
  • Poziom 30  
    Ogolnie te silniki do oszczednych nie naleza. Zachodnie konstrukcje pala duzo mniej.
  • Poziom 12  
    Slawek J napisał:
    Ogolnie te silniki do oszczednych nie naleza. Zachodnie konstrukcje pala duzo mniej.

a wszystko przez zbyt małą moc silnika, faktycznie trzeba cisnać, aby jak napisał hycelius jechać na V