Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 3310 kom. CONTACT SERVICE

08 Lut 2005 20:08 1802 17
  • Poziom 2  
    WItam
    Mam taki problem. Jak włanczam telefon na wyświetlaczu pokazuje się komunikat CONTACT SERVICE. Byłem w serwisie powiedzieli mi, że została zalana, straciłem gwarancje automatycznie. Poszedłem do innego serwisu w celu zapytania się ile naprawa i co może być przyczyną powiedzieli mi, że to pamięć i naprawa wyjdzie w granicach 50/60 zł. Komórka została rozebrana nie widać śladów zalania. Nie wiem sam co już mam myśleć może coś mi poradzicie?
  • Poziom 13  
    Najpierw sprobuj przeflashowac, skoro nie ma sladow zalania.
    Powinno pomoc, jesli nie to chyba uszkodzenie HW.
  • Poziom 12  
    nieraz po fleszowaniu pomaga
  • Poziom 19  
    Ja również proponuje wgrać nowy sofcik i virgin eeprom no i wszystkie resety i sumki
    Jak by co to cały opis flashowania znajdziesz na:
    www.tomikgsm.prv.pl
  • Poziom 14  
    Sprawdz czy nie masz zepsutego IMEI i sprobuj wgrac nowy EPROM
  • Poziom 11  
    Jesli nie ruszy po wgraniu softu to prawdopodobnie uszkodzony Flash. 60Pln - dobra cena za naprawe tego typu
  • Spec od GSM
    Jesli nie SW to w takich przypadkach najczesciej COBBA nawala, jak grzanie nie pomoze to nowe kulki trzweba stwiać...
  • Poziom 21  
    Jeżeli chodzi o to grzanie to w jaki sposób?? Niewiem czy stacja lutowniczą hot air nie podgrzeje za bardzo i czy pod ikłądem nie powstana zwarcia. Prosze o pomoc!!
  • Poziom 15  
    JAK TEGO WCZESNIEJ NIEROBILE TO ZWRUC SIE Z TYM DO FAHOWCA MOZNA ŁATWO USMARZYC FONA
  • Spec od GSM
    wicio2 napisał:
    JAK TEGO WCZESNIEJ NIEROBILE TO ZWRUC się Z TYM DO FAHOWCA MOZNA ŁATWO USMARZYC FONA

Po pierwsze koles naucz sie pisac po polsu a po drugie jesli tego nie robil to niech pocwiczy na dretwych phonach, a koma raczej nie usmazy no chyba ze bedzie bardzo dlugo grzal jden punkt na wysokiej temperaturze :)
  • Poziom 21  
    posługiwać sie HA to ja potrafie więc jak juz wiem zę tym moge scalaki grzać to tak właśnie zrobie. Mam jeszcze proźbe gdyby mi ktos linka podesłał z jakąś rozpiską układów (chodzi mi o to który za co jest odpowiedzialny) no i jakieś opisy usterek bo szukałem duzo w necie ale wyniki marne. Dziękuje;]
  • Poziom 20  
    Poprostu wymiana softu lub przeliczenie sum kontrolnych!!!!
  • Spec od GSM
    1Paluch1 napisał:
    po prostu wymiana softu lub przeliczenie sum kontrolnych!!!!

A moze tak po prostu przestac by wierzyc ze wszystko mozna naprawic poprzez SW? :)
  • Poziom 33  
    nie sadze zeby flesh pomogl.
    sciagnij program jak ci radzil wili102 i sprawdz przyczyne.
    bedzie jasne
  • Poziom 11  
    koniecznie sprawdz jakims programem diagnostycznym powód wyswietlania Contact Service (sumy kontrolne, MCU Interface, wyzerowany IMEI itd). COBBA uszkadza sie rzadko a jesli juz to zazwyczaj przelutowanie nie pomaga. Bledy IMEI to z reguly efekt uszkodzenia Flasha (wymiana) jesli nie zostal przypadkiem zmieniony softem. Jesli wymiana Flasha nie daje efektu to niestety swiadczy o uszkodzeniu MAD2A. W zasadzie szukanie uterki mozna by zaczac od sprawdzenia rezystancji na Vcore do masy (w HW nizszych - ok 120k, w nowszych - 180-210k) a dopiero pozniej sprawdzac sumy kontr i reszte.
  • Poziom 10  
    miałem kilka 3310 z CS i zawsze pomogło flashowanie SW i wgranie virgin eeprom.