Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opera obciąża dysk i przechodzi w stan zawieszenia.

09 Feb 2005 20:25 2939 39
  • Level 16  
    Mam problem z Operą. Objawia się on tym że co jakiś czas (nie długi) zaczyna mi ryć po dysku i przechodzi tak jakby w stan zawieszenia przez ten czas. Trwa to jakieś 15 sekund ale powtarza się dość często.

Mam Opere 7.51
    Windows 98 SE
    CPU: Intel Celeron 466MHz
    RAM: 64MB SD

Wyłączyłem programy dodatkowe takie jak firewall itp. Nic to nie dało.
    Opera się "zawieszała" ale inne programy chodziły normalnie nie licząc tego że dysk miałem obciążony zapisem/odczytem przez Opere.
  • Level 18  
    opera 7.51 do najstabilniejszych nie należy, a jeszcze gorsza jest 7,60. Odinstaluj ta, co masz wyczyść rejestr i zainstaluj 7.54, jest zdecydowanie, najstabilniejsza, myślę, że powinno Ci pomóc.
    Nie ma to żadnego związku z firewallem :)
    ewentualnie przy tej pamięci masz równocześnie otwartych za dużo kart.

edit
    Zmień na 7,54
  • Level 16  
    Nawet przy dwóch otwartych kartach ryje po dysku.
  • Level 39  
    wruć do ie i tyle , ja do opery podchodziłem z 5 razy i ciągle wrwcam do ie
    tam zależy sporo od konfiguracji -czy blokujesz wyskakujące okna , blokada popup,reklamy, jakieś jaja z jawą,...
    ja miałem problemy głównie z torrentowymi stronkami, część zawartosci strony ,po prostu sie nie wyświetlała niby ok przeglądarka ale nie dopracowana
    no i na bank masz mało ramu -wyczyść też temp,i temp.internet ,no i oczywiście adaware i hijackthis uruchom,możesz mieć robaczki
  • Moderator of Cars
    Nie ma to czasem związku z uruchamianiem wirtualnej maszyny javy sun'a?
  • Level 43  
    NIe nie wracaj do IE - to w obecnych czasach szaleństwo, jesli chcesz dostac świństwo w prostym linku nie ma sprawy, choćby otwieranie kieszeni CDROMU. Najlepiej przejdź do najnowszej Mozilli Firefox. Obecnie jest polecana najczęsciej. Gdyz ma możliwośc tworzenia paneli jak Opera, kto wie o co chodzi i jakie to jest przydatne ten juz chyba długo nie bedzie uzywał IE.

Z dwojga złego najprzyjemniej pracuje się pod Operą 7.54
  • Level 39  
    właśnie jak jest z tą jawą w operze?
    =co do ie to naprawdę leży mi najbardziej ,no mam tu wszystko dostępne i jeszcze dzieciaki surfują, głównie ponich sprzątam i nie formaciłem już 3 miesiące ,mam czysto [no nie przeczę adaware co dzień kilkanaście pozycji wywala,lecz to głównie jakieś niegrożne ciasteczka ,tulbarki...] tak że nawet mks,vira wyłączyłem ,bo nie zarabiał nasiebie -natomiast firewal windy działa
  • Level 28  
    java w operze to przeklenstwo ... zreszta po co komu java ? hihihi .. a jezeli jest doinstalowana java sun to tylko przezegnac sie i wykopac grob i wpasc do niego .....
  • Level 18  
    @januszczak, hehe.. każdy może mieć swoje zdanie, ale proponowanie komuś powrót do IE to bez urazy jakaś herezja :). wszystko inne oprócz IE. Wyłączasz antywira… u mnie Norton tygodniowo wyłapuje kilka złośliwych skryptów… no być może nie chodzisz po jakiś zakazanych stronkach.., spróbuj posurfować po astalaviście.. zobaczysz jak denerwują przeróżne plginy i czy przez przypadek czymś się nie zarazisz. Trzy miesiące bez formatu z IE i z wyłączanym antywirem.. podziwiam Cię. Naprawdę musisz być grzeczny w necie :).
    A wracając do Javy w operze, myślę, że raczej nie powinno mieć to wpływu, nigdy się z takim problemem nie spotkałem, być może ma wgrane obydwie javy MS i Sun’a, wówczas mogą się w 98 gryźć. Zawsze idzie wgrać operę bez sun’a, wówczas nie będą mu się otwierać niektóre aplety np. na niektórych czatach.
    Ja raczej podejżewłbym tutaj raczej winę jakiegoś robaczka.
    @Wiśnia .. ja używam cały czas Javy i nigdy żadnych problemów, inaczej pewnych rzeczy nie zobaczysz, dokładnie tak samo jak nie można zupełnie odinstalować IE, bo na niektóre stronki nie wejdziesz.

Tu masz linka do 7,54 stabilnej bez javy:
    ftp://ftp.task.gda.pl/pub/opera/win/754u2/pl/std/ow32plpl754u2.exe
  • Level 43  
    ja orzy operze nie formatowałem windy od roku... problem się pojawił przez doinstalowanie dodatkowego pluginu do IE (Explorera) przy używaniu programu P2P... Który był istnym generatorem programów SPY (warez p2p) . Gdyby nie to system miałby 1,5 roku.
  • Conditionally unlocked
    Tremolo, mam coś podobnego z programami SPYware :(
    A co do rycia Opery po dysku. Też tak miałem ;-) i przesiadłem się na Mozille 1.7.5. Silnik Firefox-a, klient pocztowy Thunderbird, i to wszystko w jednym :-) Firefoxa używałem, ale po jakimś czsie na uruchomienie musiałem czekać ze 20 sek ....
  • Level 18  
    Nie wiem, dlaczego macie problemy z spyware, przecież to po wgraniu jakiegoś antywira jest święty obowiązek zainstalować monitor antyszpiegowy, osobiście używam Spy Sweeper’a, choć długo używałem ad-aware, jednak muszę przyznać, - choć subiektywnie, – że Spy Sweeper bije na głowę ten drugi, (jeżeli ktoś używa ad-aware, niech zainstaluje Swepera, a przekona się osobiście ile jeszcze szpiegów on potrafi wykryć po skanowaniu ad-aware), poza tym jako jedyny z przetestowanych przeze mnie wykrywa wszystkie keyloogery, nawet te, które są reklamowane jako niewykrywalne.

@paweliw oczywiście Avant Browser jest chyba najlepszą nakładką, na IE, jest bardzo łudząco podobny do opery w funkcjonalności, ale to tylko nakładka i poza blokowaniem popupów nic nie ma.
    Pluginów już nie blokuje. Moja opera ma taką skórkę i tak jest skonfigurowana, że ktoś, kto siada przy moim kompie jest przekonany, że jest to IE, i pyta się tylko, co to za zakładki na dole w tym explorerze :). W ten sposób konfiguruję również operę wszystkim, komu ją wgrywam, a panicznie się jej boją :).
  • Level 22  
    Muszę cię zasmucić: dla Opery masz za słaby komputer. Używam aktualnie Opery, mam otwarte 2 strony i włączoną obsługę Javy a opera w wersji 7.54 zajmuje w tej chwili 49MB. W twoim przypadku masz pewnie jeszcze jakieś działające procesy i zapotrzebowanie na pamięć wirtualną przekracza rozmiar pamięci fizycznej 64MB i stąd konieczność permanentnej pracy z plikiem wymiany.

Rozwiązania
    1' Dołożyć pamięci do PC
    2' Eh... użyć innej mniej pamięciożernej przeglądarki: Firefox-a, Mozilli, Maxthon-a (Maxthon - to coś bazującego na IE ale ma trochę bajerów: spolszczony, skórki, blokadę Pop-UP-ów i reklam, obsługuje gesty myszki - instalki są trochę porozrzucane, dla zainteresowanych mogę wrzucić zip-y na elektrodę: Uwaga - razem z kompletem skórek ok 20 MB)
  • Level 28  
    blokowanie pluginów okienek ma tez IE z sp2 :) ja tam uzywam kompa juz od 4 miesiacy bez formatowania... a ciekawe co sie stanie jak bym zaistalował firefox'a na sp2????
  • Level 18  
    rybart, rozwiązał sprawę, tak jak podejżewałem to w 100% za mało pamięci. Masz rację u mnie w tej chwili bierze około 50 MB, czyli u kolegi drapie w wirtualnej, logiczne, pewnie i dysk ma nienajszybszy. No cóz, coś za coś.
    @wiśnia nie wiem jak zachowa się firefox, ale opera z sp2 chodzi normalnie, zresztą FW i AV w SP2 zawsze po instalacji wyłączam, lepiej gdy te gadźety maja innych producentów :)
  • Level 39  
    siadłem na operę 54 no nawet jestem zadowolony i zero pluginów , ale msie 6 miał super wygodną funkcję :utwórz skrut< i skrut miałem na pulpicie ,a tu trzeba pomykać po tych zakładkach, amoże nie umiem czegoś? -chce mieć skrut do stronki na pulpicie
  • Moderator of Cars
    Znaczy się chcesz mieć bajzel na pulpicie... a le mnie to obchodzi... w Operze 6.x chyba się nie da ale za to w Mozilli FF przeciągasz ikonkę z paska adresu na pulpit (czy gdzie tam chcesz) i masz skrót.
    Update:
    W Operze 7.x da się tak samo...
  • Level 39  
    tzok- mam 7.54 i nie da się,co do bajzlu ,to jedna ikonka ze skrutem do elektrody, ułatwia wiele, a nie klikać operę ,potem zakładki, długa lista szkanie paska osobistego itd i jeszcze karamancje z logowaniem[w ie byłem na stałe zalagowany]
  • Moderator of Cars
    Klikasz na tą karteczkę przed http:// i przeciągasz ją na pulpit... zanim to napisałem sprawdziłem z Operą 7.50 tylko skrót może się pojawić nie tam gdzie go przeciągnąłeś a pod innymi ikonami.
  • Level 18  
    jannaszek.. powoli nauczyś się wszystkiego:) w operze tak jak mówi tzok podświetl najpierw adres w pasku adresu i później złap za ikonkę na tym pasku i przeciągnij na pulpit.
    Pasek osobisty jest po to aby był zawsze widoczny w głównym oknie opery i by były na nim najpotrzebniejsze foldery i skróty.
    Oczywiście wszystkie "ulubione" z IE możesz sobie zaimportować do zakłdek i umieścić na pasku osobistym.

W operze jest coś takiego ja Menadżer haseł jest to idealne, bardzo podobne do Nortonowskiego Nenadżera haseł, ale o wiele przyjemniejsze,
    hasła na elektrodę są zawarte w ciasteczkach więc przy ponownym logowaniu juz nie będziesz musiał ich wpisywać.
    Jeżeli będziesz miał problem pisz do mnie na PW.
  • Level 39  
    no tak ,wszystkiego trza sie nauczyć ,menadżera używam tak- klikam ctr+enter i wchodzi mi ok ,a ze za kazdym razem ,to pewno dlatego że przy wyjściu mam ustawione czyszczenie ciastek
    to dopiero początek -chciałem dać wam >pomógł< ,ale nie mam tych buttonów???,we właściwościach wszystko próbowałem włączać -no nie mam jawy czyżby to to?,a może raportuj + 2 punktY?
    a po za tym możliwości tej przeglądary sa nie przeciętne
  • Level 18  
    Nie dasz rady kliknąć "Pomógł" - zdaje mi się że może to zrobić tylko autor topicu, ale to nie ważne, satysfakcja jest najważniejsza :)
    -----
    dodam tylko, bo nie wiem czy wiesz, o gestach myszy w operze, ekstra sprawa.
  • Level 39  
    znam tą możliwośc i to z kilku przeglądarek ,ale ja z tego nie korzystam,bo dla mnie to rodzi czasem problemy jak zapomnę....
    wielkie dzięki ,msie odinstalowałem
  • Level 15  
    A czy w firefoxie są gesty myszy? do tej pory używałem opery i sie strasznie do tego przyzwyczaiłem (chodzi o klikanie stron wstecz i wprzód).
    Ale Opera strasznie mi sie wysypuje jeśli chodzi o wygląd stron rozwala je i nie wyświetla wszystkiego czasem.
    Czy do firefoxa jest może jakaś wtyczka co by te gesty dodać?
  • Level 42  
    misiek_1983 - a jaka masz opere, i jakie strony nie dzialaja?
  • Level 15  
    dużo jest takich stron musze co chwile wywalać wszystko z pliku cache opery wtedy pare dni mam spokój. Wersje mam 8,54, obrazki sie czasem wyświetlać nie chcą, rozwala pozycje obrazków i textu na stronach ale to raz rozwala a raz nie.
  • Level 42  
    To masz coś z sama przegladarka lub konfiguracja sieci. Ile masz cache? Ustaw 5MB.
  • Level 39  
    a jak zmusić operę 8.54 do otwierania p2p?