logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zbiornik przeponowy - brak powietrza, nie da się dopompować

marek49ae 08 Sty 2013 13:20 7647 2
REKLAMA
  • #1 11759443
    marek49ae
    Poziom 24  
    Posty: 637
    Pomógł: 57
    Ocena: 254
    Zbiornik przeponowy na linii C.W.U nie przyjmuje powietrza. Odkręciłem dziś całą tą złączkę z wentylem w środku, po podpięciu do niej kompresora powietrze przechodzi, czyli wentyl sprawny. W zbiorniczku widać taką gumową membranę, delikatnie ruszyłem śrubokrętem, chodzi swobodnie góra-dół. Po ponownym zakręceniu, na kompresorze 8 atmosfer i nie przejdzie powietrze. Czy da się coś z tym zrobić czy pozostaje wymiana na nowy zbiornik? Ten ma 5 lat, co rok sprawdzałem-dobijałem powietrza, teraz się nie da i z zaworu bezpieczeństwa sączy się woda.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 11759468
    Witek76
    Poziom 25  
    Posty: 568
    Pomógł: 78
    Ocena: 230
    Powietrze już dawno uszło i membrana przykleiła się na całej powierzchni zbiornika. Jeżeli jest możliwość rozkręcenia od od drugiej strony możesz próbować ją delikatnie odkleić, może się przy tym porwać na kawałki...
    Powietrze próbujesz oczywiście dobijać na zdemontowanym naczyniu, ewentualnie przy otworzonym wypływie wody.
  • #3 11759650
    marek49ae
    Poziom 24  
    Posty: 637
    Pomógł: 57
    Ocena: 254
    Powietrze dobijam na otwartym kranie. Odkręciłem zbiornik i był pełny wody. Wylałem wodę, rozkręciłem od góry, wyjąłem ten gumowy worek, wycisnąłem resztę wody, włożyłem do środka, skręciłem, napompowałem, zakręciłem zbiornik i wszystko wróciło do normy. Dziękuję.
REKLAMA