Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbiornik przeponowy - brak powietrza, nie da się dopompować

08 Sty 2013 13:20 2478 2
  • Poziom 24  
    Zbiornik przeponowy na linii C.W.U nie przyjmuje powietrza. Odkręciłem dziś całą tą złączkę z wentylem w środku, po podpięciu do niej kompresora powietrze przechodzi, czyli wentyl sprawny. W zbiorniczku widać taką gumową membranę, delikatnie ruszyłem śrubokrętem, chodzi swobodnie góra-dół. Po ponownym zakręceniu, na kompresorze 8 atmosfer i nie przejdzie powietrze. Czy da się coś z tym zrobić czy pozostaje wymiana na nowy zbiornik? Ten ma 5 lat, co rok sprawdzałem-dobijałem powietrza, teraz się nie da i z zaworu bezpieczeństwa sączy się woda.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Powietrze już dawno uszło i membrana przykleiła się na całej powierzchni zbiornika. Jeżeli jest możliwość rozkręcenia od od drugiej strony możesz próbować ją delikatnie odkleić, może się przy tym porwać na kawałki...
    Powietrze próbujesz oczywiście dobijać na zdemontowanym naczyniu, ewentualnie przy otworzonym wypływie wody.
  • Poziom 24  
    Powietrze dobijam na otwartym kranie. Odkręciłem zbiornik i był pełny wody. Wylałem wodę, rozkręciłem od góry, wyjąłem ten gumowy worek, wycisnąłem resztę wody, włożyłem do środka, skręciłem, napompowałem, zakręciłem zbiornik i wszystko wróciło do normy. Dziękuję.