Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór polskiego wzmacniacza pod gramofon i kolumny

mr.kingkong 12 Sty 2013 16:19 2964 16
  • #1 12 Sty 2013 16:19
    mr.kingkong
    Poziom 7  

Witam wszystkich.

Po przeczytaniu opinii na temat różnych wzmacniaczy UNITRA i głośników planuję powoli kompletować sprzęt UNITRA lub jakiś inny jeśli będzie godny polecenia. Unitra dlatego, ze uważam, ze fajnie jest mieć coś takiego, a w mojej ocenie brzmi to całkiem nieźle (ws 442) porównując do kina domowego YAMAHA. Sprzęt miałby nagłaśniać pomieszczenie do 30 m2, bez szaleństw jeśli chodzi o głośność, choć na pewno powinien też mieć możliwość porządnego odkręcenia pokrętła bez wyciskania ze wzmacniacza "maksa". Szukam wzmacniacza raczej do słuchania wielogatunkowej muzyki głównie z płyt winylowych, docelowo na głośnikach mildton 80 które dokupię po zakupie wzmacniacza. Z przeczytanych opinii wybór padł na kilka modeli:

Ws 303, Ws 503, Ws 304 (lub wersja pa)

Proszę o radę który wzmacniacz radziłby sobie najlepiej w takim zestawieniu oraz opinie na temat sprzętów i czy warto je kupić. Ceny na allegro są trochę wysokie za Ws303 ok 200 a za 503 to juz za dużo ponad 300 zł. Pozdrawiam

0 16
  • #2 20 Sty 2013 14:15
    Janekx21
    Poziom 9  

Witam
    miałem podobny dylemat jak Ty. Koledzy z forum doradzili mi zakup Yamahy AX 1050 + kolumny Diora Polaris 300, był pomysł budowy kolumn lecz wszystko nie wypaliło.
    Pieniądze zostały przeznaczone na dokończenie domu.
    Mini wieża Sony doprowadzał minie do szału.
    Ale do rzeczy. Poszedłem na strych i poprzewracałem pudła wyciągnięciem starego Radmora 5102 TE + Korektor 5470 + Gramofon Unitra Altus P-100 ( przeleżał tam
    chyba z 17 lat ) dokupiłem kolumny Kenwood JL 799. Gra teraz wszystko tak pięknie że znajomi mi zazdroszczą.
    Radze Ci poszukać na aukcjach Radmora 5102 XX można go dość tanio kupić a pewno będziesz zadowolony.

0
  • #3 20 Sty 2013 14:36
    mr.kingkong
    Poziom 7  

A w porównaniu Ws 303, Radmor 5102 TE, który jest łatwiejszy do ewentualnej naprawy domowej i oczywiście jakość dźwięku? Pozdrawiam, dzięĸuję za odpowiedź koledze powyżej

0
  • #4 20 Sty 2013 14:47
    Janekx21
    Poziom 9  

Nie rozkręcałem WS 303, Radmor ma budowę modułową praktycznie każdą część możesz możesz kupić za grosze na all.. a i sam jak potrafisz obsługiwać się lutownicą możesz drobnych napraw dokonać. Ja sam przestroiłem radio korzystając z instrukcji na tym forum.
    Co do jakości dźwięku ws 303 nic ci nie powiem. Co do radmora jest wiele artykułów ja osobiście jestem nim zachwycony słucham przede wszystkim starego dobrego rocka.
    Zobacz tu taki sam posiadam + Gramofon Altus P 100
    http://allegro.pl/wieza-unitra-radmor-5102-te-5470-5122-i2946972155.html

0
  • #5 20 Sty 2013 15:21
    mr.kingkong
    Poziom 7  

Czy ten Radmor poradzi sobie spokojnie z 8 ohmowymi głośnikami? Jak pisałęm głośnik ok 80 W lub trochę mniej. Coś na wzór mildtonów

0
  • #6 20 Sty 2013 15:29
    Janekx21
    Poziom 9  

Zdecydowanie tak. Ja mam 180W 8 ohm chodzi pięknie. ( max ustawiłem pokrętło na 6 kolumny są zabezpieczona żarówką 12v 11A nie wytrzymała, więcej nie próbowałem) Jak masz trochę oszczędności radzę do niego kupić Zg40c z membraną bierną kolumny stworzone dla Radmora

0
  • #7 20 Sty 2013 15:59
    mr.kingkong
    Poziom 7  

Jaką cenę można zapłacić za egzemplarz z jednym wskaźnikiem wychyłowym? Nie chcę przepłacić Ws 303 mogę mieć dosć tanio

0
  • #8 20 Sty 2013 16:12
    Janekx21
    Poziom 9  

Trudne pytanie, wszystko zależy od stanu technicznego. Chyba 350 to max w dobrym stanie. Popytaj po znajomych czasami ktoś trzyma w piwnicy czy na strychu i możesz wyrwać bardzo tanio, na all.. ludziska szukają okazji i ciężko kupić w rozsądnej cenie. Inna opcja kupić uszkodzony i trochę wkładu i masz za małą kasę a jaka satysfakcja że sam go naprawiłeś.

Ja swojego zestawu nawet za 2000 nie sprzedam :)

0
  • #9 20 Sty 2013 16:16
    mr.kingkong
    Poziom 7  

Ja się nie znam za bardzo na takiej elektronice (inna branża) choć lutownicę potrafię trzymać. Ale od czego jest forum i nieoceniona pomoc ludzi którzy mają wiedzę. Wydaje mi się, że 350 to już chyba przesada za taką wersję, 250 jeszcze mógłbym dać ;)

0
  • #10 23 Sty 2013 08:47
    mr.kingkong
    Poziom 7  

Czy Radmor 5412 jest też dobrym sprzętem i spełni wymagania?

0
  • #11 23 Sty 2013 13:43
    manfred18
    Poziom 16  

Jest dobrym sprzętem o unikalnym i charakterystycznym brzmieniu. Jest niestety nieco awaryjny z tego co słyszałem. Może to wynik pseudo słuchaczy, którzy go żyłują, a może po prostu pada. :) zwykle spotykane są z uszkodzoną końcówką, tak to sprzęt bajka.

0
  • #12 23 Sty 2013 15:29
    mr.kingkong
    Poziom 7  

A w porównaniu do 5102? Trochę mocniejszy ale chodzi o jakość dźwięĸu :) jak już kupuję taki sprzęt trochę z "minionej epoki" (mam na myśłi procesory dzisiejsze itp. a nie jakość) to chciałbym żeby grał jak najładniej.

0
  • #13 23 Sty 2013 19:58
    Janekx21
    Poziom 9  

Najprościej poszukaj kogoś kto ma Radmora idź posłuchaj, a potem do sklepów ze sprzętem audio i posłuchaj nowego sprzętu i będziesz miał jasność. Druga sprawa za 280 chyba nic nie kupisz co by się chociaż na "milimetr" zbliżyło do staruszka Radmora.
    Nikt tu nie napisze jak to gra i jak brzmi trzeba samemu na własne uszy się przekonać.

0
  • #14 24 Sty 2013 00:02
    manfred18
    Poziom 16  

Na Mildtonach 80 cudownie zagra AT9100.
    Nie jest to Radmor, jest trochę gorzej zrobiony, ale jak kupisz w dobrym stanie to nie będzie problemów. Nie czytaj opinii, bo jest dużo negatywnych, bo lubią trzeszczeć potencjometry, jest trochę kiepsko wykonany, nie ma zabezpieczeń itd.
    Jeśli chodzi zaś o barwę dźwięku, bardzo ciepły, wyrazisty, nie skrzeczy jak niektóre polskie wzmacniacze. Bardzo charakterystyczne brzmienie. Te 27W naprawdę daje radę, poza tym on ma 60W muzycznej. Głowica pięknie zbiera, wejście AUX na chinche. Wzmocnienie dla gramofonu. Piękna skala i czerwone podświetlenie gałek. Nie wolno szaleć z głośnością, jak przy każdym starym sprzęcie i być rozsądnym to wszystko zagra. Jak dla mnie AT9100, u mojej rodziny gra na Mildtonach i jest to coś pięknego. Za to jest zadbany. Jak ktoś kupił trupa to się nie dziwić, że nie gra. Ale mówię, co kto woli :)
    Zaznaczam, Radmor podobno jest nie do pobicia, ale AT-ek się zbliża, zresztą to nieco inne granie :)
    I zgadzam się z kolegą wyżej, porównaj z nowym sprzętem, może Ci się w ogóle brzmienie Unitry/Radmora nie podobać, ale u mnie nawet kiepskie kolumny odżyły na tym sprzęcie.
    Pozdrawiam

0
  • #15 24 Sty 2013 19:53
    mr.kingkong
    Poziom 7  

Mam na oku Radmora ale obawiam się, że dosięgła go ręka twórczego artysty-elektryka z prowincji. Czy Radmor dał się dużo tuningować? I jaki byłby ewentualny koszt przywrócenia go do świetności sprzed ingerencji? Mam na myśli raczej ingerencję w moc.

0
  • #17 26 Sty 2013 20:20
    mr.kingkong
    Poziom 7  

Zakupiłem Radmora 5412 za 150 zł z wyglądu zadbanego i sprzedający twierdzi, ze sprawny. Dziękuje za opinie kolegów. Pozdrawiam, może kiedyś zakupie 5102 jak ten się nie przyjmie. :)

0