Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polar PTL 819 - zapala się czyszczenie filtra

15 Jan 2013 22:17 6960 9
 • Level 26  
  Podczas prania na programie "40 każdego dnia" jest wszystko ok, jednak np. na "szybkim 30", podczas wirowania zapala się kontrolka czyszczenia filtra. To samo dzieje się po włączeniu programu "wypompowywanie" lub "płukanie i wirowanie". Po wyłączeniu pralki i ponownym włączeniu pierze dalej. Oczywiście filtr czyszczony, wąż gumowy przed pompą również. Czytałem że to może być problem pompy, ale po włączeniu pompowania bez wody, z odkręconą pokrywą filtra wirnik pompy pracuje bez żadnych oporów. Czy kupić nową pompę czy może jest to wina programatora?
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  sprawdź dokładnie łącznik gumowy między zbiornikiem a filtrem , najlepiej zdemontuj go i prześwietl czy między zbiornikiem a koszem nie zalega jakieś obce ciało
  Zdemontuj wąż odpływowy wraz z obudową filtra i prześwietl dokładnie cały układ
  Jeśli wszystko będzie czyste wymień pompkę
 • Helpful post
  Level 37  
  cyborg39 wrote:
  ale po włączeniu pompowania bez wody, z odkręconą pokrywą filtra wirnik pompy pracuje bez żadnych oporów.
  tak kolega nie sprawdzi działania pompy.Ja zawsze w celu sprawdzenia pompy wyjmuję odpływ wody i w celu sprawdzenia wypuszczam wodę do wanny lub do wiadra oi obserwuję jak woda wylatuje, woda musi wylatywać całą szerokością węża i do tego trzeba to sprawdzić kilka razy bo pompa potrafi źle działać za 5 czy 6 razem i czy zaraz zaczyna woda lecieć po włączeniu bo zdarza się ze pompa działa a woda zaczyna lecieć dopiero po 10 czy 15 sekundach po włączeniu pompy.
 • Level 26  
  Zakupiłem pompkę, jednak w mojej pralce była Askoll M127, a zaproponowano mi model M113. Rożni się ona tylko wyjściami na przewody i jeszcze jednym szczegółem-otóż w szereg z uzwojeniem silnika wpięty jest taki element-załączam fotkę. Nie wiem czy to jest może termistor? Jeśli to termistor to go zostawię, chyba że to coś innego?
  Polar PTL 819 - zapala się czyszczenie filtra