Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz PA200L. Szukam schematu. Świeci się dioda zabezpieczenie.

jehowy 12 Lut 2005 13:49 1623 8
  • #1 12 Lut 2005 13:49
    jehowy
    Poziom 19  

Poszukuję schematu do owego wzmacniacza produkcji zakładów radio tele-mechaniki (chyba się nie pomyliłem). W dziale szukam schematu go nie znalazłem...
    Posiadam 4 sztuki takich i każdy uszkodzony, (świeci sie dioda zabezpieczenie) i nie wiem czy to naprawiać. Słyszałem opinię że są awaryjne. Może ktoś z użytkowników elektrody spotkał się z nimi i coś o nich napisze.

0 8
  • Relpol
  • #2 12 Lut 2005 17:26
    alnus
    Poziom 28  

Kiedyś naprawiałem coś podobnego - niestety nie pamiętam czy to napewno to - naprawa polegała na wymianie elektrolitów w zasilaczu na porządne . Jeden elektrolit siadał i niesymetryczne napięcie zasilania powodowało prąd stały na wyjściu i zadziałanie zabezpieczenia . Schematu niestety nie miałem.

0
  • #3 12 Lut 2005 21:11
    janek11389
    Poziom 42  

Witam! A może byś fotkę zamieścił, może by to, co pomogło.
    Pozdrawiam

0
  • Relpol
  • #5 15 Lut 2005 08:16
    janek11389
    Poziom 42  

Witam! Co Ci kliszy brakło, trzeba było od razu zrobić środek, podobny do Forte 201, może to ta sama konstrukcja, tylko panel inny, nie orientujesz się czy to nie jest czasem układ mostkowy? Pokaż te bebechy jak wyglądają, opisz trochę jak to jest zbudowane, ile tranzystorów na radiatorze i jakie, ile tych płytek, jakie napięcie na zasilaczu, jak nie wiesz, to, na jakie napięcie są elektrolity, na ten temat to można by prace napisać, a Ty nic, no chyba, że chciałeś tylko pokazać, a nie naprawiać.
    Pozdrawiam

0
  • #6 15 Lut 2005 09:29
    jehowy
    Poziom 19  

Dobrze, oto szczegóły: (trzeba było tak wcześniej :) )
    - zasilanie to 2 trafa TS 180
    - 2 prostowniki diodowe + 2x10000uF w każdym zasilaczu, zasilacze dają napięcie 2x40V
    - to uklad mostkowy na tranzystorach serii BDP chyba 393 w obudowie TO220
    - na WY zabezpieczenie z przekaźnikiem i trafo radiowęzłowe 100V o mocy 200W
    Zamieszczam zdjęcie wnętrza (kliszy nie brakło nie ja je robiłem :) ).

0
  • #7 15 Lut 2005 10:31
    janek11389
    Poziom 42  

Witam! Jak to jest mostek, to musisz podejść do tego z każdego z osobna, wykręć bezpieczniki z jednaj końcówki, i zrób pomiar napięcia zasilania, czy jest równa symetria i czy na wyjściu nie ma napięcia, jak nie będzie, to podłącz się z głośnikiem bezpośrednio do tej końcówki i na masę i sprawdź czy działa? Nie wiem jak tam stoisz z elektroniką, ale można by wyjąć jedną płytkę i narysować ten schemat, to nie jest takie trudne.
    Pozdrawiam

0
  • #8 15 Lut 2005 17:20
    jehowy
    Poziom 19  

Pewnie że to nie problem. Większy problem to taki, że to w środku dosyć dobrze upakowane jest. I na wyjściu ma trafo, którego racze się pozbędę. W tej chwili jestem po za domem. Jak się za to wezmę za ten złom odezwę się. Pozdrawiam
    PS. może z tego zostanie tylko złom elektroniczny, a włoże do środka coś mocniejszego.

0
  • #9 15 Lut 2005 17:52
    janek11389
    Poziom 42  

Witam! No to teraz podniosłe mi adrenalinę, Ty chyba sobie sprawy nie zdajesz, co masz, kawał byka, i co tam wstawisz? Miniaturkę TDA7294, według tego to jest zabawka dla przedszkolaków, Ty chyba nie wiesz, co mostek potrafi, zakasaj rękawy i bież się do roboty, bo na pewno warto, a my Ci w tym pomożemy.
    Pozdrawiam

0