Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żółto-pomarańczowy płomień w kuchence gazowej

senior13 24 Sty 2013 17:07 25956 4
 • #1 24 Sty 2013 17:07
  senior13
  Poziom 2  

  Mam problem z żółtawo-pomarańczowym płomieniem (na zdjęciu). Mieszkam w bloku, gdzie jest rozprowadzona instalacja gazowa do mieszkań.
  Sprawdziłem najpierw w internecie i zobaczyłem sporo ostrzeżeń, że żółty kolor płomienia może oznaczać niecałkowite spalanie i możliwość wytworzenia tlenku węgla.
  Zadzwoniłem do gazowni - zastrzegali się, że nie zmieniali składu gazu i poradzili przeczyścić kuchenkę gazową.
  Następnie posprawdzałem u sąsiadów - jak u nich się pali i było podobnie - żółto-pomarańczowy. Sprawdziłem u sąsiadów w tej samej klatce, w innych klatkach, a nawet w innych blokach. Wszędzie płomień był podobny.
  Co powoduje takie przekolorowanie płomienia ? I czy czad się wytwarza?

  Żółto-pomarańczowy płomień w kuchence gazowej

 • #2 24 Sty 2013 17:18
  noel79
  Poziom 21  

  A dysze masz w porządku .Nieraz w gazowni puszczą jakiś syf w instalacje gazową lub jest za małe ciśnienie w instalacji gazowej i nieraz dopompowują powietrze dla zwiększenia ciśnienia . Czy w różnych porach dnia tak samo sie gaz pali?

 • #3 24 Sty 2013 18:00
  senior13
  Poziom 2  

  Na wszystkich dyszach pali się tak samo. Z resztą u sąsiadów też. Zdziwiło mnie to, gdyż wczoraj płomień był normalny (niebieski), a dzisiaj już kolorowy. O porach dnia nie mogę za wiele powiedzieć - dopiero za 2-3 dni - po prostu problem pojawił się dzisiaj.

 • #4 31 Mar 2013 16:16
  grzegorz312
  Poziom 2  

  Jeśli się pali żółto-niebiesko płomieniem również się kopci...

  "Mam kuchnie Amica 53GE3.43ZpTaNR(W) i też po roku zaczął kopcić duży palnik, wymieniłem kołpak na nowy i to pomogło ,niestety szczęście nie trwało długo .Po około roku wszystko się powtórzyło . wyszedłem z kłopotu zwiększając szczelinę między kołpakiem palnika a krążkiem przez podłożenie 3 nakrętek od śrub 6mm i na nich położyłem krążek palnik dostaje więcej powietrza i już nie kopci jest to rozwiązanie prymitywne ale jedynie skuteczne dodaje foto :)"

  Żółto-pomarańczowy płomień w kuchence gazowej

  Więcej na stronie:
  http://www.samosia.pl/pokaz/616506/Kopcenie_garnkow_w_kuchence_gazowej_pomocy  Napisz czy pomogło...

 • #5 06 Gru 2013 21:23
  kaszin6527
  Poziom 1  

  Pomarańczowy szumiący płomień, garnki osmalone, zapach niedopalonego gazu. grzegorz312 tez wpadłem przypadkowo na to, że zwiększenie szczeliny pomaga. Żółty płomień, kopcenie - oznacza niepełne spalanie - za mało tlenu. Odkształcone dysze na 90%, weź nożyk i podważ czarne krązki na wysokość 0,5mm-1mm płomień powinien uzyskać prawidłową barwę - bardzo jasny, zielono błękitny (turkusowy) kolor - oznacza to idealne spalanie, maksymalna wydajność. Rozwiązanie na szybko: podłóż pod czarny krążek a krawędź aluminiowyego kółka monetę 1 groszową, tak żeby odrobinę wystawała, może być schowana, ważne żeby nie wpadła do środka i będzie OK lub dwa stalowe druciki o odpowiedniej średnicy, odporne na temperaturę równolegle kładziesz na aluminiowym krążku, tak by czarny krążek miał stabilną pozycję. Jeśli na dodatek płomień jest za duży to musisz wziąć sróbokręt krzyżak 2,5mm i pokręcić śrubką BMI zgodnie z ruchem wskazówek zegara, żeby zmniejszyć dopływ gazu - to wszystko!!! Jednak rozwiązanie grzegorza312 z nakrętkami jest najlepsze i sam je zastosuje ;-]. , zacząłem tracić cierpliwość no i w końcu się udało, nawet drobne rzeczy gdy coś nie działa dają się we znaki.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME