Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RSH1DTM - lodówka chłodzi bez przerwy

vlodek 28 Sty 2013 17:01 3861 6
  • #1 28 Sty 2013 17:01
    vlodek
    Poziom 10  

Lodówka side by side, lodówka ma kilka lat, w zeszłym roku wymieniony agregat, czynnik R600a, lodówka w ostatnim czasie zaczęła głośniej pracować, fachowiec stwierdził,że pewnie gaz jej trochę uciekł, ponieważ przy wymianie agregatu został dolutowany króciec do napełnienia gazem, to człowiek "dobił" gazu R600a, lodówka chyba jeszcze głośniej zaczęła pracować(albo się czepiam), natomiast rurka wychodząca z agregatu idąca przez osuszacz i wchodząca gdzieś za tylną ściankę(do parownika?)zaczęła się pokrywać warstwą lodu, i pracowała bez przerwy, a temperatura osiągała po 23-25 stopni, pomimo natawu 18 stopni. Pomyślałem że chyba gazu dał za dużo, zacząłem po mału upuszczać. Efekt jest taki że lodówka pracuje ciszej, rurka nie pokrywa się lodem, zamraża osiąga temperaturę taką jak sie jej ustawi, tyle że wyłączyć za diabła się nie chce, kiedyś było, że pracowała około 30 minut, a następnie stop na około 20 minut, i tak w kółko. Jeżeli wyłączę z prądu, to postoi około 10-15 minut i rusza, osiąga zadaną temperaturę, ale ani myśli wyłączyć się, co należało by sprawdzić, lub co zrobić aby pracowała normalnie, oczywiście po za wezwaniem kolejnego fachowca.
    I jeszcze jedno, w zamrażalniku pod dolną szufladą regularnie zbiera się lód, warstewka około 2-3mm,co jakiś czas nawet wypływa po za zamrażalnik, to tak ma być???

0 6
  • #2 28 Sty 2013 20:00
    emoemo
    Poziom 15  

Witam na odległość ciężko coś pomóc jak się nie widzi lodówki :P
    Zgadza się szron na rurce to zadurza ilość gazu, R600a najlepiej wpuszcza się na wagę a wychodzi ze fachowiec wpuścił na oko.
    Rozumnie ze lodówka chłodzi i mrozi prawidłowo??
    ile czasu lokówka chodzi po upuszczeniu Gazu??
    bo po upuszczeniu gazu musi trochę pochodzić
    Pozdrawiam :)

0
  • #3 28 Sty 2013 22:43
    vlodek
    Poziom 10  

"lodowisko " na dole zamrażarki usunąłem, po zdemontowaniu osłony parownika odkryłem , że odpływ jest zamarznięty!!, suszarka, niewielka temperatura i poszło. Odkryłem również, że na górnej części parownika występuje epoka lodowcowa, może nie jakaś extrema, ale zawsze, suszarka i poszło, oczywiście powoli aby nic nie uszkodzić.Ponowne uruchomienie lodówki, temperatura od +19 do - 18 około 50 minut, po osiągnięciu -18 stopni kręci już od godziny i jakoś nie wyłącza, w lodówce 5 stopni, temperaturę trzyma według nastawienia, ale wyłączyć się nie chce, tak był i poprzednio, miałem nadzieję że to bryła lodu, ale chyba nie. zastanawiam się czy nie wypuścić całego gazu, wypompować podciśnieniem-pompa próżniowa-, i nie napełnić wagowo, warto spróbować, czy szukać gdzie indziej?pozdrawiam zaangażowanych pomagierów.

0
  • #4 29 Sty 2013 00:32
    zibi1971
    Specjalista AGD

witam
    Należało by zacząć od prawidłowego napełnienia lodówki gazem. W tym momencie wygląda ze jest za mało czynnika. Wezwij tego co ci napełniaj i niech zrobi to porządnie, ilość gazu znajdziesz na tabliczce w lodówce.
    P.S
    posprawdzaj rurki przy agregacie czy nie są lekko tłuste, być może tam jest nieszczelność

0
  • #5 29 Sty 2013 09:45
    vlodek
    Poziom 10  

dzięki za odpowiedź, jednak zastanawiam się nad doświadczalnym sposobem dostarczenia właściwej ilości gazu, czy nie ma jakiegoś sposobu?, rurki obejżane, brak tłustych śladów zarówno wewnątr, jak też na zewnątrz lodówki.

0
  • #7 31 Sty 2013 11:53
    vlodek
    Poziom 10  

Witam, doświadczalnie , oznacza , doświadczalnie, czyli metoda prób i błędów, taką metodoą dopprowadziłem do sytuacji, że lodówka pracuje 25 minut, potem 20 minut odpoczywa i tak w kółko, czyli da się, gdybym miał odpowiednią wagę(koszt około 300zł)to pewnie po niepowodzeniu ustawienia gazu doświadczalnie, to bym napełnił wagowo.lodówka 2 doby działa jak narazie prawidłowo, silnik troche "świerszczy", nie wiem czy tak ma być czy się czepiam, tak czy owak lodówka zaczęła funkcjonować normalnie-w miarę.

0