logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Scania R420 2004 - Problem z przełączaniem skrzyni GRS 900 na górną bieg

ScaniaR420 29 Sty 2013 18:40 1470 2
REKLAMA
  • #1 11859684
    ScaniaR420
    Poziom 9  
    Posty: 8
    Ocena: 1
    Witam.
    Mam problem ze skrzynią biegów GRS 900.
    Samochód nie dawał wcześniej żadnych objaw że może dziać się coś złego, tylko czasem wyskakiwała "dolna 2" . Teraz nie mogę przełączyć na "górną " skrzynie i jedynie przy minimalnej prędkości i małych obrotach (jakieś 5/10 km\h i minimalne obroty bez gazu.)to wtedy wskoczy na górną , gdy znów chcę zdjąć na małą jest tylko głośny zgrzyt . Nie mam pojęcia od czego zacząć , jakieś pomysły?
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 11863462
    TomasAGC
    Poziom 16  
    Posty: 270
    Pomógł: 13
    Ocena: 210
    A na postoju jak przełączasz działa normalnie?
  • #3 11863555
    ScaniaR420
    Poziom 9  
    Posty: 8
    Ocena: 1
    No właśnie nie działa tylko czasem, a jak ruszałem znów to samo. Być może znalazłem przyczynę , sprawdzałem czy dochodzi prąd do elektrozaworów (te 4 obok skrzyni) i okazało się że gdzieś jest zwarcie , więc zacząłem od początku i gdy poruszyłem kable przy drążku w kabinie wszystko zaczęło działać . Być może ta kostka obok drążka była za słabo wsunięta . Jutro jeszcze przejże całą wiązkę i napiszę o efekcie .
REKLAMA