Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gryzące się sygnały z dekoderów orange i N'ki

omega_01 29 Sty 2013 19:13 2406 7
  • #1 29 Sty 2013 19:13
    omega_01
    Poziom 10  

Panowie mam problem, a mianowicie mam sobie telewizję N z usługą multiroom (czy jakoś tak) i dodatkowo jeszcze w jednym pokoju był sobie dekoder telewizji na kartę. Jest to wszystko podpięte do anteny z konwerterami quad (wyjście na 4 tunery). Konwertery są w zezie czyli hot bird i astra. Do tego jest jeszcze dołączone diseqc. W tej konfiguracji wszystko chodziło cacy, aż przedłużając umowę z tp czyli orange dostałem telewizję w pakiecie z telefonem i internetem. Więc podmieniłem dekoder telewizji na kartę na ten z orange podpiąłem do liveboxa 2.0 i mam problem, a mianowicie przełączając kanały na orange wcina mi głos i pikselizuje obraz na pozostałych dwóch dekoderach N'ki.
    Jak poradzić sobie z tym problemem??
    Poradźcie coś bo mi skończyły się już pomysły.

0 7
  • #2 29 Sty 2013 20:00
    romeok01
    Poziom 35  

Pewnie posiadasz konwerter Quad (nie Quatro) z wyjściem na 4 dekodery, a nie anteny :D.

Wszelkich podłączeń kabla satelitarnego do konwertera należy wykonywać na odłączonych dekoderach od zasilania, można uszkodzić konwerter lub głowicę dekodera.

Na razie proponuję poprawić ustawienie anteny (nie wiem jakiej średnicy masz antenę, ale zalecana jest o średnicy conajmniej 90 cm).

Dekodery N posiadają głowicę o słabszej czułości od innych dekoderów i wymagają dużych anten (co najmniej 90 cm) i bardzo dobrze ustawionej anteny oraz skosu konwertera.

Po za tym do dekoderów N warto zastosować dobry konwerter, polecam Inverto Black Ultra.

Miałem problemy z odbiorem kanałów Hd na dekoderze N, jakość sygnału wachała się na poziomie około 50-60%, po wymianie na Inverto Black Ultra nastapił skok jakości do 90% i brak problemów z odbiorem.

0
  • #3 29 Sty 2013 21:01
    omega_01
    Poziom 10  

masz racje poprawiłem błedy.

Tylko ciekawi mnie to, że jak był dekoder opticum do telewizji na kartę taki problem nie występował, więc raczej nie będzie to wina konwertera.
    W orange nie ma możliwości ustawienia diseq więc nawet wypiąłem go z instalacji i do tego tunera idzie sygnał bezpośrednio z konwertera ustawionego na hot birda.

aaaaaaaa jeszcze jedno antena to 120cm więc nie jest mała

0
  • #5 30 Sty 2013 17:59
    omega_01
    Poziom 10  

ustawienie jest dobre bo wcześniej nie było żadnego problemu

0
  • #7 30 Sty 2013 18:11
    omega_01
    Poziom 10  

na podstawie miernika

0