Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie urządzeń AGD na 110 V- potrzebna dorada

14 Lut 2005 09:16 2947 8
  • Poziom 11  
    Witam!!

raz juz pisałem ale jestem nowy i moze coś nie tak poszło.

mam urządzenia agd z USA na 110V. Cały prblem tkwi w tym ze jest mikrofalówka która ma zegar sterowany częstotliwością sieci i potrzebne jest 60 Hz, poniewaz nie chce sie wogóle odpalac. potrzebne mi jest urządzenie które zmieniałoby częstotliwość i napiecie na 110 V i 60Hz i przy tym mialo okolo 3-4 kW mocy. sama mikrofalówka ma 2 kW a jeszcze do tego dochodzi lodówka i piecyk elektryczny.

pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje
  • Pomocny post

Poziom 26  
    otórz takie urzadzenie to wybij sobie z glowy bo by kosztowalo majatek mozesz do urzadzen transformatorowych zastosowac transformator lub autotransformator dostepne w ofercie firmy indel a co do 60 hz nalezy zbudowac prosty generator 60 Hz z kwarcem i jego sygnal polaczyc w odpowiednim miejscu zegara ktory kozysta z czestotliwosci z sieci wtedy timery beda chodzic dobrze nie beda poznic ....

Dodano po 50 [sekundy]:

a do piecyka jezeli grzalkowy wystarczy triakowy regulator mocy

Dodano po 2 [minuty]:

w radioelektroniku widzialem kiedys taki zegar 60 Hz do wlasnie takich celow na jednym ukladzie i kwarc chyba tam byl i kilka czesci jeszcze
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    januszres napisał:
    Witam!!

raz juz pisałem ale jestem nowy i moze coś nie tak poszło.

mam urządzenia agd z USA na 110V. Cały prblem tkwi w tym ze jest mikrofalówka która ma zegar sterowany częstotliwością sieci i potrzebne jest 60 Hz, poniewaz nie chce się wogóle odpalac. potrzebne mi jest urządzenie które zmieniałoby częstotliwość i napiecie na 110 V i 60Hz i przy tym mialo okolo 3-4 kW mocy. sama mikrofalówka ma 2 kW a jeszcze do tego dochodzi lodówka i piecyk elektryczny.

pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje

Musiałbyś przytargać z jakiegoś złomowiska za wielką kałużą stary UPS typu on-line "true sinus" i przerobić mu część prostownikową.
    Możesz samemu spróbować zrobić falownik, ale to trudna i kosztowna sprawa. Taniej chyba byłoby kupić nowy sprzęt AGD w Posce...

Możesz spróbować zasilania przez transformator, ale mikrofalówkę musiałbyś przerabiać ze względu na zegar (być może nie tylko...), a agregatu w lodówce też zmiana częstotliwości pracy nie ucieszy...
    No i trafo na 3-4 kW też gabaryty swoje ma, postawić go gdzieś trzeba, a darmo tych ładnych paru kilo żelastwa i miedzi też Ci nie dadzą...
    Najprościej może wyglądać sprawa piecyka. Tzn. albo regulator na triaku, albo pokombinować z łączeniem grzałek wewnątrz.
  • Poziom 11  
    Wszystko mniej wiecej juz przemyslalem!

dzięki śliczne za dorady, bardzo mi pomogly, rozmawialem jeszcze na jednym forum i podpowiedzi byly podobne.

Pozdrawiam!

• Poziom 26  
    mikrofalowce wszystko jedno jej dziesiec hercow roznicy nie zrobi tylko trzeba przerobic sterowanie w tym zegarze jak pisalem wczesniej ...............a jak ci sie nie chce co ci tam szkodzi timer ze ci sie bedzie poznil nastawisz sobie zupe na 10 min licz sie z tym ze bedzie to trwalo troszke dluzej jak nie przerobisz timera .... ja kilka takich traf juz do mikrofal ludziom sprzedalem i dzialaja bez zarzutu a na przerubke zegara nie decydowali sie bo przytlaczal ich juz dosc duzy koszt trafa
  • Poziom 28  
    adammc - nie można być pewnym mikrofali, bo cały wic polega na 50Hz, indukcyjności trafo i pojemności kondensatora. Jak to nie będzie za bardzo grać ze sobą, to efekt może być taki, że pobór mocy straszny, a zupa zimna i zimna. Nie obiecywałbym sobie zbyt wiele po mikrofali przy 50Hz. Lepiej skoczyć do TESCO i kupić na 230V/50Hz i przełożyć flaki z w.n. do tej z USA. Sterowanie zostaje, a mocy można być pewnym. Jak odpali - cacvy. Jak nie, to tak bym qumbinował.
    pozdro
  • Poziom 11  
    zobacze jeszcze jak ta elektronika wygląda w środku mikrofali przy wolniejszym czasie. jak sie wyznam co i jak to sie odezwe. bo moze uda sie oszukac jakos ten zegar. pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi
  • Poziom 11  
    Siemka juz przerabiałem zeczy ze 110 v na 220 cały dwcip polega jaz został rozwiazanu układ zasilania grzałek musiz na kazdej elektronice w sprzecie wymienic transvormator. co do dalszej przerubki mikrofaluwki to niewiem bo nigdy tego nierobiłem ale w piekarnik musisz sprawdzic jak sa podłaczone grzałki czasami wystarczy pozmieniac bo czasami grzalki sa połaczone szeregowo i wystarczy połaczyc równolegle np. w pralce do silników musisz postawic oddzielne transformatory a w lodówce najprostrzym rozwiazaniem jest wymiana kompresora
  • Poziom 11  
    Witam

Wszystkie urządząnka AGD w kuchni juz chodzą na 110 V na dwóch transformatorach 110 V i 2kW :)

a mikrofalówka w kuchni jest na polskie napięcie. przeróbki mikrofali z usa były nieopłacalne.

Dzięki za odpowiedzi
    Temat uważam za zamknięty