Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programator wycieraczek-polonez

Bzzz 14 Feb 2005 10:08 3173 7
Relpol
 • #1
  Bzzz
  Level 17  
  Polonez 1989r.Problem jest następujący.Gdy włącze wycieraczki wraz z programatorem to chodzi wszystko dobrze.Natomiast gdy przy włączonym programatorze włącze światła mijania wycieraczki zaczynają skakać po szybie.Na sekundowym odstępie czasu jest przesuniecie gdzies o 5cm w następnej sek. kolejne 5 po sek.znów i wkońcu przetyka się i wraca do polożenia wyjściowego. Wina leży po stronie programatora czy zbyt duży spadek napięcia przez światła.
  Widoczny spadek mam także przy włączonej dmuchawie i przy wciśnieciu stopu .Wyraźnie słychać jak wentylator zmniejsza obroty.
 • Relpol
 • #2
  Darexxx
  User under supervision
  masz racje może to być spowodowane spatkiem napięcia ale też przez programator najprościej to jedz na szrot i weż jakiś inny programator i wymień go jeśli to nie pomoże to będzie to napięcie (programator dostaniesz za 10 zł)
 • Relpol
 • #3
  kleki
  Level 28  
  Najpierw sprawdź, czy ma pełne 12V na programatorze. Jak nie, to czyść styki, sprawdzaj masę, psikaj WD-40. Można też przelutować płytkę samego programatora i wyczyścić przełącznik (lubi zaśniedzieć). Najlepiej do tego nadaje się ostra myjka do naczyń, ew. druciak.
  pozdro
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  polonez58
  Level 11  
  sprawdż pasek klinowy napięcie ładowania .....masa przy silniczku wycieraczek ......programatory nie przyczyniają się do usterek jakie wymieniłeś
 • #7
  Bzzz
  Level 17  
  Cięgna odpadają chodzą jak nówki jeszcze dodatkowo przesmarowałem.
  Styki czyściutkie że aż złóte .
  Ładowanie taki jakie powinno być.
  Nasuwa mi się jedna myśl ale sprawdze to i dam znać. posprawdzam jeszcze dokładnie cały obwód dodatkową mase też podłącze.
 • #8
  Bzzz
  Level 17  
  Dziś za wiele nie zrobiłem bo autko było potrzebne.
  Dałem dodatkową mase.Przeczyściłem silniczek, nasmarowałem wszystko co trzeba i dalej nic .
  Moja myśl też nic nie dała.Podgiełem troszke wył. krańcowy bo przecież programator daje impuls w którym wył. ma podtrzymać działanie. A co zauważyłem podczas włączania programatora wyłącza mi się światełko od nagrzewnicy i po impulsie zaświeca się.
  Jedynie co mi przychodzi na myśl to silnik już stary i stracił moc albo pokopane coś w instalacji, co jest bardzo prawdopodobne bo pokazał mi jak umie urozmaicić jazde.