Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak otworzyć skrzynkę energetyczną

03 Lut 2013 21:04 45177 5
  • Poziom 11  
    Witam, teraz mam pytanie z innej beczki, już nie odnośnie mojego prądu i przygód z licznikiem przedpłatowym LEW-11 (chociaż ta historia się poniekąd z nim wiąże)
    Otóż właśnie nastąpiło przeciążenie u mnie w mieszkaniu i wyłączył mi się prąd, aby go odblokować muszę nacisnąć dowolny klawisz na liczniku ponieważ teraz wyświetla on błąd "przec". Nie było by w tym zadnego problemu gdyby nie to że w sobote elektrycy gdy wymieniali instalacje elektryczną na klatce wymienili również stare drzwiczki od skrzynek energetycznych ( w starej moja szybka była poprostu wyjęta i miałem dostęp do licznika z klatki). Od pana elektryka się dowiedziałem że teraz żeby doładować licznik muszę sobie kupić w sklepie elektrycznym klucz do skrzynki energetycznej (trójkątny), lecz było za późno zeby iść do sklepu i jak na złość właśnie w niedziele wieczorem nastąpiło przeciążenie gdy najbardziej potrzebuje prądu bo potrzebuje na jutro sporo materiałów z internetu...
    Pomóżcie, jak to otworzyć bez tego klucza :(?
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    elbow napisał:
    Pomóżcie, jak to otworzyć bez tego klucza :(?
    Zakładam masz pozwolenie od tego elektryka na otwarcie tej skrzynki. Można spróbować małymi obcążkami albo umiejętnie dwoma śrubokrętami. Ale oczywiście delikatnie, żeby nie uszkodzić skrzynki. Ewentualnie zapytać kogoś innego na klatce, kto ma podobne problemy - może ma klucz.

Alternatywnie - wykonać odbitkę trójkąta ze skrzynki z modeliny, zagotować i spróbować otworzyć - jeśli się nie ukruszy.

A licznik można doładować również przez okienko - pilotem od telewizora.

Oczywiście aby otwierać tę skrzynkę musisz mieć do tego prawo. No i pamiętaj, że nie można tam w niczym grzebać - stanowi to zagrożenie dla Twojego bezpieczeństwa.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Kolega napisał już wcześniej

Czy nowe drzwiczki nie maja szybki? Jeżeli maja to można odblokować licznik kodem RC5, bez otwierania.
    Pozdrówka
  • Poziom 11  
    Domyślam się że muszę mieć pozwolenie, jednak oczywiście takowego nie mam (elektryk mnie nawet nie poinformował ze takie muszę mieć ;/). Pomysły w zasadzie mamy podobne byłem na klatce i sąsiad jeden też ma taki licznik i tez ma taki problem jednak tez dopiero jutro pojdzie do sklepu po klucz. śrubokrętami próbowałem... A co do doładowania pilotem czy mogę to zrobić każdym pilotem? Mam telewizor LG dosyć nowy czy to może zadziałać?
    A co do grzebania w skrzynce to zdaje sobie z tego sprawę żeby poza klawiaturą mojego licznika niczego nie dotykać.
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    elbow napisał:
    Mam telewizor LG dosyć nowy czy to może zadziałać?
    Na kod RC-5 wg mnie są piloty od Elemisa jak również zwykle tanie telewizory z supermarketu. Można tak przestawić również każdego pilota uniwersalnego.
  • Poziom 11  
    Dzięki panowie, udało się mój pilot nie działał ale pilot sąsiada od Philipsa zadziałał ;D