Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KIA K 2700 - Zapowietrzająca się pompa wtryskowa

D.J. Slim 04 Lut 2013 16:55 3702 5
  • #1 04 Lut 2013 16:55
    D.J. Slim
    Poziom 20  

Witam... Problem wygląda następująco..
    Gdy podłączony jest przewód zasilania paliwem ze zbiornika poprzez filtr i ręczną pompkę zapowietrza się. Pompa była rozbierana i uszczelniana. Nic to nie dało. Podłączony ze zwykłego zbiornika (bańki z krótkim przewodem) problem znika. Gdy założę przewód np 5 metrów i filtr po drodze, pompa zamiast paliwa zaciąga powietrze, przewodem paliwowym powrotnym z pompy płyną duże ilości powietrza...szczerze mówiąc nie wiadomo skąd. W przewodzie zasilającym nie ma powietrza. Moje pytanie brzmi: Czy pompa mogła rozszczelnić się? nie chodzi mi o uszczelki tylko o mechaniczne któreś jej części..

• #2 04 Lut 2013 18:05
    misiek-888
    Poziom 33  

Pompa uszczelniona ?? Może zaciągać powietrze ośką dzwigni przyśpieszania.

• #3 04 Lut 2013 18:13
    decybel91
    Poziom 38  

Jest to prosta pompa Boscha. Części powinny pasować od VW 1.9tdi.

• #4 04 Lut 2013 18:59
    D.J. Slim
    Poziom 20  

Hmmm.. Ośką? nie za bardzo chyba. Zazwyczaj wyrzuca tamtędy paliwo gdy jest nieszczelny oring.

• Pomocny post
    #5 04 Lut 2013 19:03
    misiek-888
    Poziom 33  

D.J. Slim napisał:
    Hmmm.. Ośką? nie za bardzo chyba. Zazwyczaj wyrzuca tamtędy paliwo gdy jest nieszczelny oring.
    albo zaciąga powietrze

• #6 04 Lut 2013 19:10
    D.J. Slim
    Poziom 20  

No ok, powiedzmy że tak jest. Wyobraź sobie teraz sytuacje..Czy w momencie gdy zatkam palcem króciec od strony ssącej pompy ma prawo pompa zaciągnąć ośką powietrze?? To dla mnie bardzo ważne, teraz to bardziej kwestia honoru niż samej naprawy.
    Największym bólem tej pompy jest to, że nie da się w niej wymienić tulejki od ośki cięgła gazu.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo