Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4 b5 1.9tdi - wspomaganie nie działa

05 Lut 2013 14:09 6024 8
  • Poziom 8  
    Witam mam problem ze wspomaganiem. Problem pojawił się z dnia na dzień tzn. wczesniejszego dnia działało (troche słabo), a nastepnego dnia rano nie działało juz wogóle. Z tego co sprawdziłem to:
    -pasek napięty jest dobrze
    -pompy nie słychać nawet przy maksymalnym skręcie
    -płyn nie bulgocze, nie pojawiają się na nim babelki
    -nigdzie nic nie cieknie, płynu nie ubyło
    Co może być powodem niesprawności?
  • Poziom 35  
    Powodem nie sprawności może być: uszkodzona pompa ( brak właściwego ciśnienia płynu) uszkodzona przekładnia (uszkodzenie siłownika ), uszkodzony zawór zwrotny .
  • Poziom 8  
    A gdzie znajduje sie zawór zwrotny??Dodam jeszcze ze podczas ruchów kierownica obroty sie nie zmieniaja
  • Poziom 35  
    W nyplu jednej z rurek przy przekładni.
  • Poziom 8  
    A niesprawny zawór nie objawia sie wlasnie tym ze pompa wyje??Mam wrazenie ze u mnie pompa wogole nie pracuje, staram sie jaknajdokladniej opisac usterke zeby pozniej nie wymieniac wszystkiego niepotrzebnie:)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Sesh napisał:
    zawór nie objawia sie wlasnie tym ze pompa wyje
    tu mówisz i zaworze pompy wspomagania
  • Poziom 8  
    Jeszcze jedno pytanie w jaki sposob mozna sprawdzic poszczególne elementy np pompe i malgownice?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Pompę sprawdzamy manometrem, jeśli jest dobra to zostaje przekładnia, stawiam na pompę.
  • Poziom 8  
    Wymienilem pompe, płyn i problem ustapił:)Kierownica nigdy nie obracala sie tak lekko czyli pompa juz od dłuzszego czasu traciła wydajnosc.Dziekuje za pomoc