Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe - proszę o porady (Samsung UE46ES5500 denon 1713 Wharfedale CR 30.5)

oleksiak123 05 Lut 2013 20:29 2040 5
  • #1 05 Lut 2013 20:29
    oleksiak123
    Poziom 6  

Hey

poprzedni temat usunięty z racji posiadanych linków do aukcji więc ten zakładam bez...

Hey,

Jestem na etapie kompletowania kina domowego i nie jestem pewien czy wszystko uda mi się osiągnąć dlatego po przeczytaniu mnóstwa artykułów czas zweryfikować kilka informacji. Mam nadzieje że będziecie w stanie mi pomóc

Na wstępie potrzebne informacje:
    TV - Samsung UE46ES5500
    amplituner - Denon 1713
    głośniki - Wharfedale Crystal 30.5
    płyta główna - Asus Maximus formula
    karta graficzna- Radeon 3850 powercolor

Pomysł jest chyba prosty: połączyć PC z kinem domowym żeby można było puszczać muzykę FLAC i filmy HD na kino domowe. Z obecną wiedzą widzę to tak:
    Mam takie wyjścia w płycie głównej: Kino domowe - proszę o porady (Samsung UE46ES5500 denon 1713 Wharfedale CR 30.5) wykorzystam więc kabel coaxial o dł 5 m żeby wysłać dźwięk do amplitunera i 5 m kabel DVI-HDMI żeby wysłać obraz.
    Nie mam HDMI w karcie jest tylko tv out ale jakoś mi się wydaje że lepiej mieć TV podłączony pod DVI jako drugi monitor (zawsze będzie można pograć w gry na tv Wink).
    i teraz kilka pytań/weryfikacji:

1. czy lepiej i co mi daje podpięcie video z PC do amplitunera zamiast od razu do TV ?

2. wiem że są różne rodzaje wejść pod kable coaxial chciałbym zweryfikować czy takie kable są ok pod moje wejście

3. Czy dobrze rozumiem że przez DVI nie będzie problemu z jakością filmów HD ?
    Tutaj również nie wiem czy warto kupować drogie kable czy może tanie

4. Obecnie zostało mi wybranie kabli do głośników, z tego co czytam powinienem kupić jakieś 2,5mm do przodu i środkowego i 1,5mm do tylnych. Długość kabli wychodzi po 7m kabla na tylne i po 2 m na przód. Czy jesteście wstanie coś polecić adekwatnego do tego sprzętu ?

5. Mam pytanie do tego/tych systemów automatycznej kalibracji głośników przez amplituner - czy to oznacza że jeżeli głośniki postawie np. zbyt blisko ściany albo jeden zbyt blisko kanapy niż drugi to amplituner potrafi to skorygować ?

Mam nadzieję że udało mi się wszystko czytelnie rozpisać.

1 5
  • #2 05 Lut 2013 22:04
    korrus666
    Poziom 40  

1. Nie widzę sensu podłączania PC przez amplituner. Nie wiem nawet czy będziesz miał dźwięk przez jeśli tak podłączysz. Amplituner pewnie będzie chciał dźwięk pobierać z HDMI a tam go nie będzie. Proponuję zatem bezpośrednie podłączenie do TV.
    2. Wystarczy zwykły pojedynczy przewód z RCA-RCA. Możesz też dźwięk z PC podłączyć do amplitunera przewodem optycznym.
    3. Nie będzie problemu. Ja kupiłem 5m przewodu za 25 zł i działało bez problemu.
    Ode mnie to tyle.

0
  • #4 06 Lut 2013 05:54
    Jingiel
    Poziom 21  

Tak, taki przewód do pomarańczowego gniazda i w komputerze zmienić na cyfrowe wyjście.

0
  • #5 08 Lut 2013 09:45
    oleksiak123
    Poziom 6  

Dziękuje za pomoc

Kupię w takim razie ten kabelek skoro lepszego nie potrzebuje.

Posiadacie jakieś informacje na temat pkt. 4 i 5 ? Zwłaszcza ten 5 mnie interesuje bo wszędzie jest napisane jak to działa ale nie mogę znaleźć informacji czy w praktyce ma to jakiś sens ;)

Pozdro

0
  • #6 24 Lut 2013 20:50
    ma_nie_k
    Poziom 2  

Hej,
    Odpowiadając na pkt. 5 - tak, amplituner potrafi określić odległości poszczególnych głośników od mikrofonu kalibrującego. Poza tym ustawi głośność i opóźnienie opierając się na akustyce pomieszczenia (przynajmniej tak to działa w teorii). Też mam avr 1713 i u mnie słychać różnicę po kalibracji. Miłego słuchania.

0