Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wykrywacz metali jaki kupić na co zwrócić uwagę przy zakupie

cristal2242 07 Lut 2013 16:57 114573 43
  • #1 07 Lut 2013 16:57
    cristal2242
    Poziom 25  

Witam,nie jestem pewny czy to dobry dział.Proszę o przeniesienie we właściwy nie mogę znaleźć odpowiedniego.
    Chodzi mi o wykrywacz metali,chciałbym zostać poszukiwaczem skarbów Very Happy
    a tak na serio mieszkam w miejscu gdzie kiedyś był pod obóz koncentracyjny często po mocnych deszczach można znaleźć dawne przedmioty,kiedy byłem mały znalazłem niemiecki pistolet z 2 wojny światowej,niedawno w tamtym roku znalazłem kramle od paska,a takie rzeczy jak łuski czy kawałki jakiś metali to jest tego pełno czasem i kości się znajdzie.Chciałbym kupić wykrywacz żeby poszukać może coś ciekawego się tu jeszcze znajdzie nikt nigdy tego tutaj nie robił.Wykrywacz miałby służyć właśnie do takich poszukiwań ale tez na wyprawy do lasu bo w okolicy tez jest ich sporo.Cena no nie wiem powiedzmy ze do 1000zł

1 29
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 07 Lut 2013 21:16
    DarkSnakee
    Poziom 19  

Zanim kupisz wykrywacz musisz wiedzieć że oficjalnie nie wolno poszukiwać "skarbów" bez zgody właściciela działki ( w tym przypadku jest to Agencja Lasów Państwowych) poza tym wszystko co znalazłeś musisz oddać właścicielowi działki.
    Nie zachowuj się jak kret który wykopuje dołek usypuje kopiec i idzie dalej ..
    ZASYPUJ PO SOBIE DZIURY!!
    Kolejna sprawa .. co jeżeli znajdziesz coś co nie powinieneś czyli miny i inne niebezpieczne rzeczy?
    Nie wolno Ci tego wykopać z drugiej strony zostawić żeby się wpakowało w to jakieś dziecko ?
    Polskie prawo jest straszne w takich przypadkach ..Jeżeli zgłosisz to gwarantowana będzie wizyta panów w mundurkach i przy okazji przeczyszczą ci posesję. Poza tym możesz otrzymać karę za poszukiwania bez zgody.

Osobiście chodziłem wielokrotnie z kolegi sprzętem na poszukiwania "meteorytów".
    Używaliśmy do tego Garret 250.

Życzę powodzenia w wykopkach i żebyś nie trafiał na niebezpieczne materiały oraz złom (gwoździe podkowy i puszki)

8
  • #3 08 Lut 2013 00:12
    saskia
    Poziom 38  

Musisz tez wiedziec ze w 2 wojnie (pod koniec) byly uzywane miny p/panc. z obudowa plastikowa, a przy zapalniku byla cewka indukcyjna. Bylo to zabezpieczenie przed rozminowaniem pola, gdyz wjezdzajac nad ta cewke dipolem wykrywacza, indukowal sie w niej prad o wystarczajacym natezeniu do zdetonowania splonki inicjujacej. I bylo o jednego sapera mniej do rozminowania reszty.

6
  • #4 08 Lut 2013 00:24
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 08 Lut 2013 00:32
    saskia
    Poziom 38  

Motronic napisał:
    bzdura saskia, bzdura.
    Coś słyszałeś o minach ustawionych na nieusuwalność, ale słyszałeś nie do końca. Poza tym chodzę z piszczałka 12 sezon i jakoś nie miałem przyjemności z np. glasmine43
    cristal2242, może na początek kanarka, czy Garrett ACE 150.

Jak nie miales przyjemnosci to powinienes sie cieszyc.
    Nie slyszalem o nich, tylko bylem szkolony na nich, a to chyba spora roznica. Mam II saperska, jesli nadal masz watpliwosci.

-4
  • #6 08 Lut 2013 07:08
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 12 Lut 2013 17:59
    cristal2242
    Poziom 25  

Dziękuje za porady jak tak przeglądam sklepy i allegro to sam nie wiem co wybrać;-] pełno opisów każdy sprzedawca twierdzi e to jego jest najlepszy i w dodatku taki za 200 ma możliwości wykrywacza za 600 no w to akurat nie wieże no ale pogubić się można.
    Czy Garrett ACE 150 wystarczy? Kanarka szukającego metali nie udało mi się znaleźć ;-]
    Myślicie ze w takim miejscu dawnego obozu można coś ciekawego znaleźć?

5
  • #9 12 Lut 2013 18:06
    DarkSnakee
    Poziom 19  

Poszukaj jakiś starych map najlepiej sztabowych.. (stare poniemieckie mam u siebie) Znajdziesz tam wiele informacji.
    Miejsca po obozach niewiele mają do zaoferowania.

-2
  • Deimic One - Szkolenia
  • #10 12 Lut 2013 18:13
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 12 Lut 2013 18:39
    cristal2242
    Poziom 25  

Motronic napisał:
    Mają wiele do zaoferowania, a szczególnie śmietniska i.....latryny.

No nie żartujcie sobie z i tak ciemnego w temacie ;-]

1
  • #12 12 Lut 2013 19:38
    DarkSnakee
    Poziom 19  

Wcale nie żartujemy ..
    W obozie wszyscy byli sprawdzaniu przed osadzeniem. Na śmietnik wyrzucano wiele rzeczy ..

2
  • #13 12 Lut 2013 19:42
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 12 Lut 2013 22:14
    cristal2242
    Poziom 25  

Myślałem że jaja sobie robicie ;-). A w ruinach po budynkach gdzie mieszkali niemcy w wojnę też coś będzie?

3
  • #15 12 Lut 2013 22:17
    DarkSnakee
    Poziom 19  

ruiny ? To pierwsze miejsce które zostało przeczesane przez szabrowników.

1
  • #16 12 Lut 2013 22:38
    cristal2242
    Poziom 25  

Więc nic z tego?Teraz to już są same fundamenty nadzieja że wykrywaczy nie mieli to coś przeoczyli ;-) Właściwie gdzie można znaleść najwięcej skarbów?Może piwnice dawnych pałaców których pełno na wsiach?

1
  • #17 12 Lut 2013 22:56
    saskia
    Poziom 38  

Stare wykrywacze mialy dosc ograniczona glebokosc wykrywania, wiec nowszym, dobrym sprzetem mozesz jeszcze cos znalesc, zwlaszcza rzeczy ktore maja mala mase metalu, a moga miec spora wartosc.
    Niektore wykrywacze moga w wielu przypadkach dosc dokladnie okreslic co to za przedmiot i na jakiej jest glebokosci.
    Moj kolega ŚP. Richard Mac Kenzie z Salisbury (Uk), ktory zawodowo (posiadal licencje), trudnil sie skanowaniem terenow na zlecenia, posiadal sprzet za £4500 sztuka, ktory mial wprogramowane wszystkie ksztalty i proporcje stopow przedmiotow historycznych znajdowanych w UK i wykrywacz, po wykryciu czegos pokazywal mu co to moze byc, od najmniejszych monet rzymskich, nawet puszki coli i kapsle, a jesli bylo odbiegajace od danych programu, to pokazywal rodzaj stopu (metalu) wielkosc (wymiary) i glebokosc.
    Nie pamietam w tej chwili nazwy i modelu tych wykrywaczy, a prawdopodobnie po smierci kolegi jego zona sprzedala sprzet.

3
  • #18 12 Lut 2013 23:16
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 13 Lut 2013 00:13
    saskia
    Poziom 38  

Zgadza sie, przed kazdym skanowaniem kolega ustawial sporo parametrow na nim, ale te parametry byly wybierane w oprogramowaniu. Wiem ze zazwyczaj mial przy sobie pare roznych monet i np. kule z muszkietu lub tym podobne przedmioty i sprawdzal poprawnosc wykrywania, zanim zaczal szukac. Oczywiscie jemu to sie oplacalo testowac, bo czesto mial np. 200ha do skanowania.
    Czytal pierw historyczne opisy i ewentualne wczesniejsze znaleziska z danego terenu, ograniczajac w ten sposob teren skanowania i sortujac pod wzgledem dokladnosci szukania, na poszczegolnych obszarach.

Dodano po 16 [minuty]:

W UK na terenach o duzym prawdopodobienstwie znalezienia historycznych przedmiotow (prawie cale UK) :-) jest przestepstwem uzywanie wykrywacza, nie majac licencji w ktora wchodzi szkolenie obchodzenia sie ze znaleziskami historycznymi, a kazde wazne historycznie znalezisko musi byc zgloszone do muzeum narodowego, ktore ocenia znaczenie historyczne i wycenia przedmiot, rejestrujac go jednoczesnie, wraz z polozeniem GPS miejsca znalezienia.
    Jesli muzeum chce miec dany przedmiot, to musi go kupic od znalazcy na aukcji, a kasa dzielona jest 50/50 miedzy znalazce , a wlasciciela gruntu. Czeste sa tez tzw. wypozyczanie artefaktow do ekspozycji lub badan w muzeum, jesli muzeum nie stac na zakup.

Dodano po 17 [minuty]:

Jesli uda ci sie na internecie znalesc program BBC o nazwie "Time Team" to mniej wiecej bedziesz wiedzial co moj kolega robil, bo przy tego typu odkrywkach archeologicznych caly teren byl skanowany wykrywaczani w trakcie kopania i po zakonczeniu.
    Spora czesc programu jest wlasnie o Salisbury ( Katedra, Stonehenge, Old Sarum, kilka prywatnych posiadlosci, itp.

-2
  • #20 13 Lut 2013 00:18
    cristal2242
    Poziom 25  

DarkSnakee napisał:
    Poszukaj jakiś starych map najlepiej sztabowych.. (stare poniemieckie mam u siebie) Znajdziesz tam wiele informacji.

Takie mapy się nadają? Jeśli tak to jak je czytać? Na mapie zaznaczyłem konkretny teren.

9
  • #21 13 Lut 2013 00:42
    saskia
    Poziom 38  

Tu jest link z lista niektorych nagran.
    Klikniecie na zdjecie otwiera nagranie do ktorego trzeba sie zarejestrowac, ale klikajac obok na "video extra" nie trzeba rejestracji.
    http://www.channel4.com/programmes/time-team/articles/articles

Dodano po 13 [minuty]:

cristal2242 napisał:
    DarkSnakee napisał:

Takie mapy się nadają? Jeśli tak to jak je czytać? Na mapie zaznaczyłem konkretny teren.

Teraz naloz na ta mape, mape dzisiejsza o tej samej skali i bedziesz widzial co bylo, a czego juz nie ma, co zostalo i jak sie znienilo.
    Jesli chcesz znalesc jakis obiekt to z porownania map bedzie wiadomo w ktorym miejscu na dzisiejszej mapie ten obiekt znalesc.

0
  • #22 14 Lut 2013 21:18
    cristal2242
    Poziom 25  

Już porównałem i wiem gdzie co jest a raczej było.A czy wykrywacz działa przez ściany czy podłogę?

0
  • #23 14 Lut 2013 21:22
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 14 Lut 2013 21:52
    cristal2242
    Poziom 25  

Nie o tym pomyślałem ;-] Mieszkam w domu który stoi od wojny,moi rodzice kupili go w 1990r od dzieci kobiety którą oddały do domu opieki (ona im ten dom dała jako darowiznę),kiedy ta pani umierała powiedziała im ze coś w nim schowała i w 2000 roku te dzieci przyjechały do nas chcąc rozkuwać podłogę i co się da;-] oczywiście nikt się na to nie zgodził nawet policje wezwali ;-] potem jeszcze kilka razy przyjeżdżali no ale dali sobie spokój.Jestem ciekaw czy gdyby coś faktycznie tu było czy takim wykrywaczem można było by to znaleźć.

3
  • #25 04 Mar 2013 17:35
    loveit
    Poziom 8  

Ja chciałbym zacząć się bawić w takie szukanie skarbów. Jakieś konkretne modele polecanie, albo tak jak brzmi temat, na co zwrócic uwage?

0
  • #26 04 Mar 2013 18:34
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #27 04 Mar 2013 19:03
    Wojte1199
    Poziom 18  

No to żeś kolego saskia pojechał z tym programowaniem :D hehe.
    15 lat w branży i nawet mi sie nie marzy taki sprzęt.
    cristal2242 jak nie jesteś pewien czy cie wciagnie kup jak wyżej ACE 250 dobra dyskryminacja.Jak Ci się nie spodoba to hobby to sprzedaż z niewielką stratą
    OOO :D kolega Motronic też w temacie
    Jak ktoś bedzie w okolicy to zapraszam jest co kopać.

0
  • #28 04 Mar 2013 19:07
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #29 04 Mar 2013 19:19
    Wojte1199
    Poziom 18  

Ja swojego jeszcze mam. :D

MD to połamie o drzewo po pierwszym wyjściu :!: .
    Jak kolega by chciał to mogę pozbyć się Teknetiksa Omegi ale to na priw.

1
  • #30 04 Mar 2013 19:33
    1078231
    Użytkownik usunął konto