Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-j315w - niepełne kolory

pasek1.6td 12 Lut 2013 14:09 11400 14
  • #1 12 Lut 2013 14:09
    pasek1.6td
    Poziom 9  

Drukarka drukowała normalnie.
    Nagle zaczęła źle drukować - brak kolorów.
    Zrobiłem automatyczne czyszczenie głowicy.
    I zaczęły się cuda.
    Raz brakuje zółtego, potem trochę się poprawiło, a brakuje niebieskiego, to całkowicie niema czerwonego i tak w kółko. Niekiedy wszystko jest prawie ok. Co to może być. Załączam kilka testów.
    Czyszczenie - wydruk
    znowu czyszczenie - wydruk itd.
    Brother DCP-j315w - niepełne kolory

0 14
  • #3 12 Lut 2013 17:09
    pasek1.6td
    Poziom 9  

Mam taki zestaw do napełniania pojemników z tuszem i od pół roku drukuje i było ok. Drukarka na gwarancji, boję się , że doczepią się do nieoryginalnego tuszu. W zestawie mam też taki płyn w butelce do udrażniania głowicy, tylko nie wiem jak go użyć.Jak wyczyścić pampers?

0
  • #5 12 Lut 2013 17:35
    kamel2
    Poziom 17  

Czy drukarka jest włączona na stałe do gniazdka , i sama co jaki czas wykonuje czyszczenie głowicy , od jakiegoś czasu mam ja i potrafi sama włączyć czyszczenie głowicy co jakiś czas.
    Natomiast jak jest odłączaną od sieci po drukowaniu i tak stoi to tusz może zaschnąć w głowicy i będą takie efekty , ewentualnie tusz zamiennik jest kiepskiej jakości ja używam zamienników active jetta i problemów nie mam , kolega tez mam ta samą drukarkę i używa tych samych zamienników i problemu nie ma. Na gwarancji można ją odesłać pod warunkiem ze będą wsadzone oryginalne tusze.

0
  • #6 12 Lut 2013 18:55
    pasek1.6td
    Poziom 9  

Kiedyś była włączona do sieci, póki nie zaczęła czyszczenia w nocy - wtedy ją odłączyłem z sieci.Teraz znowu jest załączona.
    Można gdzieś ustawić czas załączania ?

Do 11111olo
    "Wyjmij i wypłucz pod bieżącą wodą."

Da się wyjąć nie tracąc gwarancji? Niektóre drukarki trzeba rozebrać całkowicie, żeby dostać się do głowicy.

0
  • #7 12 Lut 2013 19:05
    kamel2
    Poziom 17  

Po włączeniu naciskamy klawisz "menu" w dół strzałką na ustawienia wstępne zatwierdzamy klawiszem "ok" pojawi się data i godzina naciskamy "ok" i ustawiamy datę i zegar strzałkami zatwierdzamy "ok" , i już w nocy się nie włączy .Wyjście z menu stop/zakończ.

0
  • #10 14 Lut 2013 00:18
    kowal1406
    Poziom 8  

Witam

Miałem podobną sytuację

Może coś doradzę tak od siebie, mam drukarkę Brother J515W czyli taka sama zasada działania tylko ekran się rusza.

Musisz zwrócic szczególną uwagę na tusze,kupując zamiennik nie wiesz jaki jest tusz w środku.
    Drukarki Brother lubią tusz ActiveJet czyli tusze ATRAMENTOWE!!! używanie tuszy pigmentowych powoduje zapychanie się dysz. Lub też po wymianie tuszy może też się coś takiego stać czyli po zmieszaniu się tuszu atramentowego z pigmentowym zrobi się "galareta" albo się zapcha pompka lub dysze najczęściej dysze. Proszę zobaczyć w linku:
    http://www.activejet.pl/produkt/tusze-tonery,...awy-do-uzupelnien/URB-1000Bk_aplikator_refill

1-szy sposób:
    -zakup płyn do udrażniania głowic "chemiagresywny" wyczyść pojemnik po zużytym tuszu i nalej do niego płynu do udrażniania głowic
    - przyklej czarny pasek na kartridz żeby oszukać wskaźnik tuszu. Jeżeli tego nie zrobisz po włożeniu pojemnika pokaże ci brak tuszu.
    http://www.youtube.com/watch?v=edTistDdPAs
    -> jeżeli mamy już przygotowany kartridz wkładamy go do drukarki i drukujemy np całą czerwoną kartkę tak żeby doszło do momentu iż kartka będzie cała mokra od płynu udrażniającego po czym wkładamy pojemnik z docelowym tuszem.
    tak możemy zrobić z 4 pojemnikami

Jeżeli to nie pomoże stosujemy

2-gi sposób

Polecam filmik na którym się wzorowałem i pomogło:
    Broher J315W po chińsku
    http://www.youtube.com/watch?v=RJYQ0A9_JUs

A to po polsku tylko że z epsonem zasada działania jest taka sama
    http://www.youtube.com/watch?v=CpHfPoXHjjo

1
  • #11 07 Lis 2013 09:18
    Losik_wawa
    Poziom 9  

Witam,

Jak czytam te wszystkie pomocne rady to aż mnie krew zalewa dlatego postanowiłem się zarejestrować i napisać co myślę oraz wyprowadzić wiele ludzi z błędu. A mam bardzo duże doświadczenie z drukarkami Brother.

Użytkownik 11111olo chyba nie ma zielonego pojęcia.

"Wygląda na zabrudzenie głowicy. Ile raz zmieniałeś tusz? Może trzeba wyczyścić tzw. pampers."

TZW - pampers - jest to pojemnik na zużyty tusz i nie ma żadnego wpływu na jakość wydruku. A płukanie pampersa pod wodą to jeszcze lepszy pomysł - zdejmij pampersa dziecku i wypierz go w pralce albo opłucz pod wodą - efekt ten sam :)

Użytkowniku kowal1406.

Co do zamienników tuszy

"Drukarki Brother lubią tusz ActiveJet czyli tusze ATRAMENTOWE"

Tusze ActiveJet to praktycznie woda zabarwiona - wylewają się na potęgę i urządzenia są notorycznie zalewane - jedyny plus tych tuszy to to że producent bierze odpowiedzialność za swoje produkty i jak wiesz jak to załatwić to naprawią ci urządzenia.

Co do filmików z chińczykiem to ściema na maxa i człowiek ten nie ma zielonego pojęcia. Najbardziej podobało mi się wycieranie plamy za drukarką :)

Bardzo chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

0
  • #12 07 Lis 2013 16:56
    11111olo
    Poziom 43  

Nie uważam się za eksperta i moje porady też tak nie brzmią co wcale nie znaczy że nie miałem "przyjemności" użerać się z tuszami, głowicami itd.

Jeśli któraś z dysz była by zapchana to ciągle by nie drukowała co się objawia w inny sposób niż ten z pierwszego postu.

Jeśli wydruk identycznej strony jest za każdym razem przypadkowy (niepełny) tzn. że problem leży albo w tuszu albo w uszkodzonej głowicy która wcale nie musi być zapchana.

Z tzw. pampersem nie zaszkodzi go wyczyścić. Przy udrażnianiu głowicy ileś tego tuszu tam ląduje i w żaden cudowny sposób stamtąd go nie ubywa co prowadzi że robi się coraz bardziej gęsty. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać że to nic dobrego dla głowicy która po wyłączeniu spoczywa tam aby nie zaschła.

0
  • #13 07 Lis 2013 19:40
    Losik_wawa
    Poziom 9  

Pampers służy tylko i wyłącznie do odkładania się zużytego tuszu i nie wpływa to na jakość drukowania!!!! -

Jeżeli się zapełni to go wymieniamy - albo nowy pochłaniacz albo podobny chłonny materiał z jakiego jest zbudowany pochłaniacz.

A co do braku jakiegoś koloru to wina często leży po stronie głowicy ale nie bezpośrednio lecz pośrednio. Kwestia rodzaju tuszu i też nie do końca gdyż niektórzy producenci mają tak kiepskie wykonanie pojemników (wiele z portalu aukcyjnego np. po 2 czy 3zł za sztukę oferuje) , że powodują one zapowietrzanie się rurek od atramentu co za tym idzie przerwy w dostawie tuszu - efekt końcowy smugi i brak druku.

Dobra rada - drukarka posiada funkcje udrożniania głowicy - czasami trzeba kilkakrotnie wykonać taką czynność. Zdarza się to rzadziej jeżeli przeczytamy instrukcje gdzie jest napisane że drukarka powinna być podłączona 24h do prądu gdyż w nocy czy innym wymiarze czasowym samoczynnie uruchomi czyszczenie głowicy zużywając o wiele mniej tuszu niż przy każdorazowym czyszczeniu po podłączeniu do zasilania.

Co do wypowiedzi innego użytkownika - jadę na zamiennikach a jak się coś stanie to włożę oryginały i wyśle do serwisu. - proszę się nie zdziwić.

Albo świadomie podejmuje ryzyko i kupuje tusze za "grosze" i liczę na to że urządzenia długo podziała a jak się uszkodzi to kwotę "zaoszczędzona" przeznaczę na naprawę bądź kupno nowej drukarki lub korzystam z oryginałów o wiele droższych ale nie martwię sie o drukarkę.

Jeżeli ktoś drukuje od świętego dzwonu to po co ryzykować. Co innego jak drukujesz po 5000-10000str miesięcznie - ale do takiego obciążenia innego rodzaju urządzenia się kupuje.

Mam nadzieję że trochę pomogłem co niektórym (sam kiedyś nie zaglądałem do instrukcji bo po co - jak jest problem to się zagląda - a często jest tam wiele odpowiedzi na 70-80% problemów z danym urządzeniem).

0
  • #14 09 Lis 2013 23:11
    chmielu2
    Poziom 7  

Losik_wawa, mam w takim razie pytanie. Mój problem jest podobny co opisany tutaj, z tymże drukarka drukuje ale wszystkie kolory są jakby"pozamieniane" - zamiast czerwonego fioletowy, żółtego niebieski itp. Glowice czyściłem kilka razy poprzez opcje w drukarce, robiłem też reset ustawień ale to nic nie daje. Masz pomysł, jaka może być tego przyczyna/ew. jak rozwiązać ten problem ?

0
  • #15 10 Lis 2013 10:28
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Sprawdź czy jeśli puścisz wydruk kilku stron, kolory czasami nie wrócą do normy lub chociaż nie zaczną się poprawiać na dalszych stronach.

Miałem taką sytuację po zainstalowaniu wadliwego pojemnika z magentą, z którego tusz jakoś się wydostał podczas nieaktywności drukarki.
    Po każdym postoju głowicy drukarka przez chwilę drukowała parszywe kolory, ale już pod koniec pierwszej kartki były prawie dobre. Doszedłem do wniosku, że głowica jakoś nasiąka syfem po zaparkowaniu i rzeczywiście tak było - po wymianie "pampersa" (totalnie zalany) i wyczyszczeniu mechanizmów puściłem jedno czyszczenie i wydruki wróciły do normy. Wcześniej czyszczenie tylko pogarszało sprawę.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo