Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sieć bezprzewodowa, jak wyszukać inne kompy w tej sieci

rmffm1 15 Feb 2005 19:38 4291 9
    rmffm1
    Level 13  
    Od niedawna jestem uzytkownikiem sieci bezprzewodowej chciałem sie dowiedziec jak wyszukac inne komputery w tej sieci by móc pobierać z nich np filmy itp.. Przez otoczenie sieciowe znajduje tylko mój komputer.
    User removed account
    User removed account  
    rmffm1
    Level 13  
    Nawet jesli są blokowane to można je jakoś ominąć i chciałbym wiedziec jak to zrobic
  • Helpful post
    lexus26
    Level 11  
    Najpierw proponuje program look@lan.
    http://www.computerpech.nl/showsoftware/120
    Wpisz zakres swojej sieci przy konfiguracji look@lan-a i zapusc.
    Potem w >==wyszukaj komputer wpisz adres ip komputera ktore cie interesuje a pokazal sie a look@lan.
    minusem tego rozwiazania jest fakt ze jak puscisz pingi przez look@lan to bedzie to widoczne na serwerze Twojego isp wiec z tym nie przesadzaj.
  • Helpful post
    mlewsza
    Level 12  
    Witam.

Tutaj masz maly niezbednik sieciowy:

http://www.chip.pl/arts/n/sub/article_122714.html

co do softu, ktory ci pomoze w przeskanowaniu Twojej podsieci to polecam:

Advanced LAN Scanner

soft wyszuka IP, GRUPE_ROBOCZA, Otwarte porty, i kto jest zalogowany oraz domyslne udzialy :P

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    halif
    Level 26  
    Jezeli chcesz sie bawic w to na powaznie to sciagnij sobie jakiegos sniffera i popodsluchuj ruch. Np. Etthercap postawiony pod Linuchem
    mlewsza
    Level 12  
    Witam.

Kolega chyba nie zrozumial pytania ... chodzilo o sciaganie filmow z LAN, a nie snifowanie ruchu sieciowego. Do czegoz on w tym przypadku ???

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Alana
    Level 37  
    rozumiem ze net wchodzi do twojego kompa radiem
    w takim przypadku dosc czesto jest ustawiana fizyczna separacja userstwa albo blokada portow 135:139 i 445
    chodzi o to ze APeki maja stosunkowo mala przepustowosc i jedna osoba sciagajaca film z lanu moze wywalic pozostalych podlaczonych do tego APeka z netu
  • Helpful post
    simpo
    Level 19  
    Panowie, panowie, Kolega rmffm1 pyta po prostu co ma zrobic, zeby od sasiada filma sciagnac, a wy mu kazecie snifery instalowac, zabezpieczenia lamac i porty odblokowywac... :) Powoli dochodzi do tego ze np. zadajac na elce pytanie pt. "Nie dziala mi pilot do TV co jak go naprawic !?", mozna otrzymac w odpowiedzi szereg instrukcji poczawszy od zlosliwego sterowania telewizora u sasiada w mieszkaniu, bo krotki instuktaz budowy "brudej bomby" ;)

No , ale teraz juz powaznie...

Uzywam programu zamieszczonego ponizej. Zainstaluj go uruchom i podaj zakres IP jaki ma byc przeszukany (Otoczenie sieciowe w Windowsach to raczej umiarkowana sprawa).
    Jak juz bedziesz mial kompy sasiadow, to spokojnie mozesz sie na nie "wbijac" (o ile cos udostepniaja) i sciagac do woli... ;)

Wszystko to oczywiscie, przy zalozeniu , ze admin nie zastosowal zabezpieczen o jakich pisze CrazyLucas...

Pozdrawiam,
    simpo
    Attachments:
    rmffm1
    Level 13  
    Co sie dzieje gdy uruchomie pogram locklan to trace dostep do sieci.
    Program wyszuka inne komputery i wtedy pomimo pelnegosygnalu nie mam dostepu do sieci i internetu. Ponowne przeskanowanie sieci pokazuje ze jest dostepny tylko moj komputer. Co robic by nie tracic dostepu do sieci, pracuje pod windows xp pro service pack 2