Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV i brzęczenie. TV Panasonic TX29PM11P. Czy TV jest uszkodzony?

startrek 16 Feb 2005 13:07 1973 6
    startrek
    Level 11  
    Witam.Niedawno kupilem TV Panasonica TX29PM11P i zauwazylem, iz podczas pracy slychac "buczenie" dochodzace z tylnej czesci odbiornika.
    Troche trudno je opisac ale chodzi mi o dzwiek tak jakby "wysokiego napiecia"
    Mieszkam okolo 20m od dosyc ruchliwej ulicy wiec w dzien nie jest to zbyt slyszalne natomiast w nocy jak TV jest sciszony to podczas ogladania filmu slychac to troche i jest to denerwujace.
    Czy to jest normalne czy tez TV jest uszkodzony???
    Z gory BIG THX za odpowiedzi.

Ps. Moze zle opisalem ten dzwiek ale tak on mi sie kojarzy ;) :P
    eurozlacze
    Level 11  
    Witam!
    Ja też kupiłem ten TV i powiem że on jest do ........... !
    Obraz zamazany, taki plastikowy - na pewno nie tak wyraźny jak na zwykłym TV 50Hz. Dźwięk mało dynamiczny. Panasonic dużo stracił u mnie poprzez ten pożal się Boże telewizor. Na pociechę napiszę że on również bzyczy i u mnie :) to chyba GRATIS od Panasonic Czechy - bo tam jest składany. Kineskop w Niemczech a jego cewki Made in Malaysia - strach kupować cokolwiek tej firmy - a SONY na tym FORUM też nie ma dobrej opinii - więc nie wiem co kupować - może ktoś jeszcze napisze coś sensownego jaki TV jest dobry.
    Pozdrawiam.
    szatz
    Level 25  
    A czy nie jest to czasem dźwięk jaki wydobywa się z cewek odchylających?
    Jeśli tak to niestety tak będzie. Jeśli to 100Hz to z reguły dają taki uciążliwy dźwięk. Nie wiem czy wszystkie , ale większość napewno.
    edberg
    Level 30  
    proszę o sprecyzowanie[;] buczenie to nie dzwięk wysokiego napięcia!!! mogą to być dz[w]ięk[i] cewek[,] ale jeśli jest to buczenie. jesli bardziej pisk[,] to prawdopodobnie bedzie luźna jakaś cewka dławik[;] łatwo to sprawdzić przyciskajac taki element np[.] palcem *lepiej użyć jakiegos izolatora*[;] jeśli pisk ustąpi[,] trzeba taki element zalać jakimś klejem i będzie ok!
    pozdrawiam
    startrek
    Level 11  
    Jest to bardziej "brzeczenie" anizeli "buczenie". Dzwonilem do serwisu i powiedzieli mi, ze trudno okreslic czy to nie jest awaria-powiedzieli, ze przyjada do mnie i zobacza co i jak. Aha serwisant powiedzial, ze musza te "brzeczenie" pomierzyc.
    Sławek355
    Level 11  
    Nie daj się zbajerować mam ten model i działa znakomicie nie słychać żadnego brzęczenia ani buczenia a obraz i fonia idealna.