Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z mikserem - błąd? karta?

PeSu 19 Lut 2013 21:26 1224 8
  • #1 19 Lut 2013 21:26
    PeSu
    Poziom 6  

Niewiele myśląc przy podłączonym mikserze wyciągnąłem z miksera dwa kable biegnące do wejścia liniowego. Od tej pory nagrywa mi tylko bardzo duży szum i nic więcej. Zepsucie miksera czy raczej karty?

Mikser AM120 MKIII
    podłączony do karty w komputerze stacjonarnym. problem z mikserem - błąd? karta?

0 8
  • #2 19 Lut 2013 23:21
    zbychmg
    Poziom 28  

Z jakiego miksera i do jakiej karty ? Komputer stacjonarny, czy laptop ?
    Laptop zasilany z uziemionego zasilacza (kabel zasilający z uziemieniem, koniczynka), czy z nieuziemionego ?
    Gdyby było zdjęcie jasnowidz miałby łatwiejsze zadanie :)

0
  • #3 20 Lut 2013 12:30
    adambyw
    Moderator Akustyka

Proszę podać komplet informacji albo temat ląduje w koszu.

Moderowany przez adambyw:

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

0
  • #4 20 Lut 2013 18:09
    PeSu
    Poziom 6  

Poprawione. Wyjąłem te dwa kable (biały i czerwony).

0
  • #5 22 Lut 2013 16:53
    PeSu
    Poziom 6  

Ponawiam prośbę.

0
  • #6 25 Lut 2013 10:25
    adambyw
    Moderator Akustyka

Podłącz mikser do jakiegoś wzmacniacza i zobaczy czy wypuszcza dźwięk.
    Podłącz np odtwarzacz CD lub mp3 i zobacz czy w komputerze będziesz miał dźwięk.
    I sprawę będziesz miał jasną. Generalnie przy takim rozłączaniu nie powinno dojść do uszkodzenia, chyba że oba urządzenia były nieuziemione.

0
  • #7 25 Lut 2013 17:26
    PeSu
    Poziom 6  

A jeśli nie mam wzmacniacza ani mp3 ani odtwarzacza CD?
    Uziemione - znaczy?

Zrobiłem mały test z mikrofonem usb. Podłączyłem go do wejścia line in...i nic. Podłączyłem do wejścia mic, pojawiły się przestery i spore szumy. Gdy wszystko było jeszcze podłączone, (ale już z tym problemem) mówiłem do mica i świeciły te lampki od miksera.

0
  • #8 02 Mar 2013 19:49
    zbychmg
    Poziom 28  

Piszesz jakieś dziwne rzeczy. Mikrofon USB podpina się raczej do gniazda USB.
    Jak sprawdzasz, to powinieneś mieć sprawdzone źródło sygnału.

Jeśli nie masz czym sprawdzić, to może ktoś z Twoich kolegów może pomóc.
    Niestety do zdiagnozowania usterki, a na pewno do naprawy potrzebne są narzędzia.

0
  • #9 02 Mar 2013 21:14
    PeSu
    Poziom 6  

Boże, pomyliłem się. Zwykły dynamik podłączony do komputera przejściówką mini-jack.

0