logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TV LCD LG 42LD550-zc - Brak obrazu, działa podświetlenie, nie reaguje na pilota

kezsats 07 Mar 2013 22:18 5640 5
REKLAMA
  • #1 12030672
    kezsats
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Witam.
    Próbuję naprawić wyżej wymieniony TV znajomego. Po włączeniu do sieci włącza się czerwona standby, jak za steruję z pilota albo klawiatury lokalnej to intensywność świecenia łagodnie w zrasta od 0 do pełnego czerwonego koloru i z powrotem do zera, brak podświetlenia, nie ma obrazu na matrycy. Wymiana wszystkich elektrolitów w zasilaczu, spowodowała że TV w chodzi do pracy, działa podświetlenie ale brak treści obrazu na matrycy, nie reaguję na klawiaturę lokalną i pilota a dioda standby zachowuję jak opisana wcześniej. Ponieważ mam małe doświadczenie w naprawie LCD więc proszę kolegów o po powiedz czy ten TV ma w menu serwisowym opcję: lamp error, co może być przyczyną takiego zachowania TV?
    Main: LD01B EAX6135 420
    Zasilacz: EAX61124201/15
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 12031466
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39851
    Pomógł: 6334
    Ocena: 6849
    Po Twoim opisie zachowania led"a raczej wnioskuję o skierowanie się do serwisu.
    To chassis ma skłonność do "ulotu" firmware z flash H27U1G8F / lub eepromu 24C08 przy złym działaniu PSU.

    Zaczyna sie od
    Cytat:
    Power supply & Inverter: EAX61124201/16 REV ?
    na IC:
    STR-W6053N
    HS01G
    K13A60D (x2)
    K3868 (x4)
    Inverter: BD9270F

    nap. na wyjściu : St-by 3,5V/ potem po przyjsciu z main sygnału Power On_Off dodatkowo :12V i dla invertera +24V , +18V dla innych

    Oczywiście na Main stabilizatory
    Cytat:
    MAIN (IC402 +2.5V, IC404 +3.3V, IC3703 +1.2V).

    dają prawidłowe napięcia, jak poniżej
  • REKLAMA
  • #4 12038828
    kezsats
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Kolego Lisku, b. dziękuję za cenne wskazówki. Jeśli chodzi o podane przez Ciebie napięcia to się zgadzają, tylko nie mogę zlokalizować IC3703. Sprawdziłem także napięcia wychodzące z PSU, są zgodne z nadrukiem na laminacie, pomierzyłem też napięcia na T-con, ich wartości to: +12V, +9V, +3,5V, +2,5V.
    Wypiąłem taśmy łączące Main z T-con i zrobiłem próbę ale nie ma żadnych zmian, to znaczy podświetlenie działa a czerwony led dalej pulsuje. Myślę że problem leży
    w nie prawidłowym działaniu Main.
  • REKLAMA
  • #5 12060369
    zarazek12
    Poziom 16  
    Posty: 267
    Pomógł: 12
    Ocena: 28
    Jest na forum opisane to "zjawisko". Przy włączeniu tv ze standby dociśnij delikatnie procesor pod małym radiatorkiem do płyty i sprawdź, czy się normalnie włączy. Miałem ten sam problem.
  • #6 12161911
    kezsats
    Poziom 10  
    Posty: 40
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Witam.
    Teraz dopiero udało mnie się kupić w rozsądnej cenie Main: LD01B EAX6135 420
    i po jego wymianie TV normalnie działa. Dziękuję wszystkim za pomoc.
REKLAMA