Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C][ATMEGA16] - AVRPROG mkII -zworka zasilania

Noisy_daddy 11 Mar 2013 18:39 942 2
  • #1 11 Mar 2013 18:39
    Noisy_daddy
    Poziom 14  

Zrobiłem prosty układ sterowania silnikiem DC składający się z mikrokontrolera ATMEGA16, mostka l293d i samego silnika. Opisuję to tak na wszelki wypadek, problem natomiast leży prawdopodobnie w programatorze AVRPROG mkII (jakiś klon oryginalnego). Wcześniej używałem napięcia 3,3 V, w tym wypadku potrzebuję 5 V - mostek działa w zakresie 4,7-5,5 V. Niestety przestawienie odpowiedniej zworki nie powoduje żadnej zmiany - przy programowaniu zczytywane jest także napięcie 3,3 V. Miał ktoś może podobny problem lub wie jak sobie z tym poradzić (poza wywaleniem programatora do kosza i kupieniem oryginału, co mnie coraz bardziej korci, przy tym co ten wyprawia)?

0 2
  • Pomocny post
    #2 11 Mar 2013 21:20
    AvrArm
    Poziom 15  

Klony programatora AVRISP mkII nie mają pomiaru napięcia, tzn. na sztywno zwracają jedną wartość do AVR Studi-a, ale to nie jest problem.
    Po przestawieniu zworki zmienia się zasilanie w układzie docelowym i o to chodzi, mniejsza z wartością wyświetlaną przez AVR Studio.
    Przecież jeśli zależy nam na rzetelnym pomiarze napięcia to i tak multimetr musimy zastosować.
    Zresztą oryginalne atmelowskie AVRISP mkII nie są aż takie super.
    W pracy w oryginalnych mkII już w 4-rech sztukach upalił się bufor wyjściowy dlatego kupiliśmy klona i puki co nie ma z nim problemów.

0
  • #3 17 Kwi 2013 22:24
    Noisy_daddy
    Poziom 14  

Zapomniałem o tym temacie;) Problem dawno rozwiązany. Zamykam

0