Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW B5 - Przekaźnik wycieraczek 377

13 Mar 2013 17:40 17523 6
  • Level 8  
    Mam problem z tylną wycieraczką w passacie B5:

-mechanizm był cały zalany i skorodowany, elektronika też. Silnik z elektroniką wymieniłem na działający.
    -bezpiecznik nr 27 jest ok
    -styki we wtyczce były skorodowane, są wyczyszczone i są ok.

Tak też dotarłem do przekaźnika o nr 377 (taki szeroki). Przy włączaniu wycieraczek przednich "cyka", przy włączaniu tylnych, niestety nie.

Więc albo jest uszkodzony przekaźnik albo uszkodzony jest włącznik wycieraczek.
    W jaki sposób można w prosty sposób sprawdzić ten przekaźnik, gdzie podać napięcie, aby sprawdzić obwód tylnej wycieraczki?

Jakieś sugestie co do dalszej naprawy? Proszę o pomoc.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 26  
    Najprosciej sprawdzić obwód obciazenia czy wychodzi zasilnanie , jesli nie ma to sprawdzic obwód sterujacy , jesli i tu nie ma to najprawdopodobniej manetka.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 8  
    A czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego przekaźnika np. podłączając pod któreś styki napięcie tak aby "zaskoczył" ? Środek przekaźnika wygląda ok, bez zimnych lutów itp.

Nie mam na podmianę niestety drugiego.

Co do manetki, czy jest możliwość odpięcia jej (samej wtyczki) i sprawdzenia jej bez zdejmowania kierownicy? Nie chciałbym tego robić ze względu na poduszkę, bo mogę coś uszkodzić.
  • Level 33  
    Przekaźnik nie steruje tylną wycieraczką. Manetki nie zdejmiesz bez ściągania kierownicy. Kolejna sprawa, zobacz, co się dzieje we wtyczce wycieraczki. Plus po zapłonie, stały i 2 masy mają być. Jedna stała, druga podawana z manetki. Manetki wtyczkę możesz odpiąć bez ściągania kierownicy i tam robić mostek, ale ciężko odkręcić osłonę kolumny.
  • Level 8  
    -wtyczka jest ok na 100%
    -silnik + elektronika - też ok
    -plus po zapłonie jest, mas nie sprawdziłem :(

W których pinach ma być ta masa ? 30-31 ,15 , INT , WW ?

jeżeli ten przekaźnik to fałszywy trop, to co to może być?

Podobno jest jeszcze jakaś kostka z tyłu w bagażniku, może jakaś podpowiedź?
  • Level 26  
    Sprawdzałeś napiecie dochodzace do silniczka wycieraczki?
  • Level 33  
    Żadnej kostki nie ma. Albo manetka, albo przełamane przewody w przelotce. Elektronika sterowana jest masą.

15 - zasilanie po zapłonie
    31 - masa
    30 - zasilanie

Podłącz to bezpośrednio do mechanizmu i podaj masę na któryś z pinów wolnych. Jak spryskujesz tylną szybę jest reakcja?